Опублікований консолідований рейтинг вишів України - 2020

Освіта.ua презентовано щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти

Опублікований консолідований рейтинг вишів України - 2020

Освіта.ua складено щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти.

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України у 2020 році охоплює результати 241 закладу вищої освіти, а також містить 7 підрейтингів: «Кращі класичні університети України», «Кращі приватні виші», «Кращі київські виші», «Кращі виші регіонів України», «Кращі педагогічні виші», «Кращі медичні університети України», а також «Кращі заклади вищої освіти областей України».

Як і минулого року, в якості вихідних даних для складання Консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України, використані рейтинги університетів: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує різні критерії оцінювання закладів вищої освіти.

Зокрема, у рейтингу «Топ-200 Україна», що складається Центром міжнародних проектів «Євроосвіта», використовувалися відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

Відповідно до цієї методики діяльність закладів вищої освіти оцінюється за сукупністю десяти показників їх діяльності: академічною діяльністю, науково-видавничою діяльністю, оцінкою науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх Інтернет-сайтів, міжнародною діяльністю та ін.

Результати «Рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти або його педагогічними працівниками у наукових виданнях.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2019 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Зазначений рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, в яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

Виходячи з цього, Консолідований рейтинг підсумовує загальні рейтингові місця закладів освіти за версією «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».

За результатами Консолідованого рейтингу 2020 року, незмінним лідером рейтингу залишається Київський національний університет ім. Шевченка, який очолює таблицю рейтингу четвертий рік поспіль.

Друге та третє місце рейтингу у 2020 році поділили НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» та Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Як і минулого року, четверте місце Консолідованого рейтингу посів Львівський національний університет ім. Франка. На п’ятому місці розташувався Харківський національний університет ім. Каразіна.

Найкращим медичним закладом освіти визнано Львівський національний медичний університет ім. Галицького.

Найкращий педагогічний заклад вищої освіти — Тернопільський національний педагогічний університет ім. Гнатюка.

Серед приватних закладів вищої освіти найкращі показники демонструє Український католицький університет.

Найкращим закладом освіти Західного регіону визнано Львівський національний університет ім. Франка, Південного — Одеський національний університет ім. Мечникова, Північного — Сумський державний університет, Східного — Харківський національний університет ім. Каразіна, Центрального регіону — Дніпропетровська медична академія МОЗ України.

Загалом у ТОП-20 Консолідованого рейтингу представлені університети з дев’яти міст України: по чотири з Києва та Харкова, три зі Львова, по два з Вінниці, Дніпра та Чернівців, а також по одному університету з Одеси, Сум та Ужгорода.

Матеріали рейтингу:

Освіта.ua
11.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Що за дурню пишуть... у нас на роботі є дуже хороші спеціалісти що закінчили технікуми і заочно якісь невідомі платні універ щоб був диплом і є дивні тупаки після закінчення вишів Києва з рейтингу. Тому все залежить від того чи людина в принципі мудра і здатна вчитися. Бо основне навчання це практика. І до одного місця ваші рейтингові Вузи, якщо на практиці не зможе працювати. Моя манікюрниця закінчила універ Шевченка ось так. Бо КЕРІВНИКУ трошки на роботі пофіг чи ти мав гроші платити за навчання чи ні, і якщо ти тупий то зарплату ніхто тобі платити не буде.
Металіст дніпровець
Це не рейтинг , а белиберда. Де оцінка бізнесом , роботодавцями випускників? Де об‘єм наукових доробок, де оцінка якості студентами.... Штучно підтасували показники типу середнього балу вступників , притому на контракт.... ясно, що на ливарника він буде гірший, ніж на юриста. Та юрист чи журналіст економіку не будують.
Agent Sorosa i Gosdepa
А ботню и быдло из помоек все рвет и рвет. От того, что мы могилу и уку на 999 место поставим, ваши купленные мусорные дипломы цениться не станут. Администрация, начните уважайть свой сайт и начните банить, если человек хню в клиентах строчит, зарабатывая пару рублей или баллов к сессии!
Леонтій Григ.
Який дурень складав цей рейтинг? Непрофесійно, неглибоко - це все дезорієнтує абітурієнтів !! Соросогрантоненажери, привіт!!!
Площа Ринок
Рейтинг складали волоцюги-антиукраінці : могила і католики -виші. Іх роль- знищити все державне через соросятські гранти.Але питання? Наша львівська політехніка і католицький університет— це Слон і моська!! А в могилянці немає науковців, бази матеріальноі, навіть гуртожитків... Шляхом маніпуляцій і брехні, через середній бал на контракт вилізли в лідери!??Одне в них - обіцянки вивезти всіх за бугор, натаскування на англійську , але професйноі підготовки немає. Тягнула іх Гриневіч і іі зам - Хабзей. Нині це брехуно- понтарі.
Andriy
Цікаво, а як "Могилянка", що має рейтинг за SCOPUS - 19 і в ТОП200 - 7, опиняється на другому місці "рейтингу". Це як треба бало рахувати! ;) А чому не враховують кількість іноземних контрактників, кількість отриманих грантів, державне фінансування наукових дослджень і т.д. Мабуть під замовлення для вступної компанії намалювали.
Оголошення!!!!
Так, ми визнали свої недоліки. Читайте оновлений консолідований рейтинг вишів України - 2020 за новим посиланням https://life.pravda.com.ua/society/2020/08/10/241919/
Ганьба і ще раз Ганьба!!!!
nysi Ваш цей рейтинг до самої лампочки. Він писався ізза вуха . заховайте його подальше. Одеський медичний університет Де? Спеціально і штучно останніми двома роками занижували , принижували викладацький колектив і витирали ноги об студентів. Майте Бога в животі і не позортеся і не виконуйте чужих вказівок. Матеріальна навчальна база даного вузу найбільша серед вузів. За перше місце у рейтингу він може посперечатися хіба шо з Богомольця. Аж смішно стало.. особливо в чому полягає впливовість із стоматологічної академія і фармацефтичний у-т. Педагоги! Не втрачайте своєї педагогічної тактики і совісті, Шановний міністр освіти, бо ви в першу чергу педагог!!!
Харків
В рейтингу повині бути показник об‘ єму виконаних науково- дослідних робіт, і в т.ч.за кошти бізнесу , оцінки роботодавцями вишів, оцінка кадрового потенціалу ... А цей рейтинг штучний і надутий під кілька університетів, зокрема могили- університету. І при чому тут середній бал вступників на контракт??? Ви хоч одного вдалого діяча з Могиляки знаєте? Всі з амбіціями, але успішних , народом підтриманих немає.
Галина
Для Харків: думаєте рейтинг роботодавців сильно відрізнятиметься? Мій син працює зараз в компанії, куди беруть лише з КПІ та КНУ ім. Шевченка (хоча спеціальність є в багатьох інших). А наш місцевий завод не лише не хоче брати випускників місцевого університета, але й дає стипендії тим, хто вступить до КПІ і повернеться до них на роботу. А середній бал контрактників говорить про популярність виша серед вступників. Тобто, якщо вступники з високими балами відмовляються від бюджету і йдуть в ці заклади на контракт, то значить знають, що з нього краще влаштуватись на роботу та досяг кар’єрного успіху.
Віталій
Почитайте що таке Scopus...І буде вам критерій по науковим роботам
Оракул
Для Галина: Контрактники - це не показник, бо в багатьох університетах після першого семестру чи року багато контрактників відраховуються за несплату коштів. Або фінансово було складно, або очікування про університет перевищували реальність. Кількість контрактників визначається рекламою університету та ціною на навчання. Тому цей показник потрібно викинути. Краще застосовувати показник працевлаштування за певний період після закінчення університету.
Коментувати
Agent Sorosa i Gosdepa
Ха-ха, некоторые бездари с шараг увидели реальное ничтожество своих университетов, как и цену их будущих дипломов и соответственно знаний. И вместо того, чтобы принять, осознать и что-то изменить в своей жизни, извергают из г-нометов крики о "злом диверсанте Соросе", который спит и видит, как он приходит к ним ночью и отбирает засс-ные и прогнившие прабабкины ковры. Принятие правды сложный процесс, но нужный, тем у кого амбиций больше, чем драить пол где-нить в провинциальной кафешке
Карпов
Для Agent Sorosa i Gosdepa: злочинці і фальсифікатори із Могилянки і фонду Сороса придумали цю брехню!
Коментувати
Инженер
Это не рейтинг вузов, а спецоперация фонда Сороса по обману и дискредитации украинского высшего образования. Не вооруженным взглядом видно , что осуществили эту диверсию два вуза- могилянка и католический университет. Они придумали идиотский показатель - средний бал поступающих на контракт??
Ученый
Для Инженер: кретин, по нетехнологическим специальностям могилянка лучший университет страны. Пообщайся с десятком других выпускников и почувствуй разницу. Твое ссаное мнение это диверсия.
Правда
Для Ученый: надутое соросятское логово - твоя могила! Все уже раскусили это.
Силабус
Могилянка- кодло чмошників, які рік гризуться,не можуть рік обрати керівника. Одна показуха і понти.
Коментувати
m.s.
"Як і минулого року, в якості вихідних даних для складання Консолідованого рейтингу ЗВО України, використані рейтинги університетів: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт»" - але ж у 2020 році «Топ-200 Україна» також включає «Scopus» (вага=0.135)
Мудрук
Ганьба!! Знищують критичні оцінки на сайті! Цензура??? Ганебні соросята із могили - університету і ганебного католицького ПТУ сфальшували цей псевдорейтинг!! Двічі порахували надуманий показник - середній бал контрактника,раз в Топ-200, другий нині??? Заказняк повний!!!