Профспілка виступає проти збільшення навантаження на викладачів

Освітня профспілка звернулась до голів регіональних осередків профспілок з проханням привернути увагу профкомів щодо недопущення приведення показника кількості студентів на викладача до 18 осіб

Профспілка виступає проти збільшення навантаження на викладачів

Про це йдеться у листі ЦК Профспілки, що надісланий головам регіональних організацій профспілок працівників науки і освіти у середу 10 квітня.

У профспілці нагадали, що указом президента затверджено Національний план дій на 2013 рік, яким заплановано підготовку нормативно-правових актів для приведення показника кількості студентів на одного викладача до 18 осіб.

"Враховуючи, що на даний час показник співвідношення студент-викладач по Україні складає близько 10 осіб, запровадження вищезазначеної норми матиме негативні наслідки, що призведуть до вивільнення значної чисельності найосвіченішої та висококваліфікованої категорії працюючих, як науково-педагогічні працівники", - наголошують у ЦК Профспілки.

В організації наголошують, що збільшення такого співвідношення призведе також до інтенсифікації праці решти працюючих науково-педагогічних працівників, яке в свою чергу спричинить зниження якості надання вищої освіти та підготовки фахівців.

"Такі наміри не відповідають меті Програми економічних реформ на 2010-2014 роки щодо збереження і розвитку людського і соціального капіталу шляхом підвищення ефективності і стабільності соціального захисту, поліпшення якості і доступності освіти", - вважають у профспілці.

У ЦК профспілки повідомили, що дане питання зараз обговорюється радами ректорів та звернулись із закликом не допустити запровадження таких норм.

"У зв’язку з тим, що дане питання нині обговорюється на засіданнях Рад ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, просимо привернути увагу профкомів первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів щодо необхідності підтримки позиції ЦК Профспілки працівників освіти і науки України для недопущення запровадження таких норм", - йдеться у зверненні ЦК профспілки до голів Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських організацій Профспілки працівників освіти і науки України.

Як відомо, професійна спільнота занепокоєна можливими змінами показника кількості студентів на одного викладача.

Ректор Національного університету "Києво-Могилянська Академія" Сергій Квіт, у своєму нещодавньому коментарі, зазначив, що введення в дію норми про збільшення навантаження на викладачів в університетах призведе до їх знищення.

"Університети змушені будуть масово скорочувати викладачів, а ті хто залишаться, будуть виконувати роботу за себе й за скорочених. Від наших університетів каменя на камені не залишиться", - прогнозує Квіт.

Занепокоєність можливими змінами висловили й у профільному парламентському комітеті з питань науки і освіти. Наприкінці березня, голова комітету Лілія Гриневич звернулася до міністра освіти з проханням роз'яснити наміри його відомства, щодо перегляду норм педагогічного навантаження у ВНЗ, що може призвести до скорочення науково-педагогічних працівників.

Освіта.ua
11.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
семен
Ректори в обмін на стан "безсмертності", т.т. відсутності ротації погодяться на будь що! Лиш би мали право на рубку капусти. А у Міносвіти краще працювати з професійними рубачами капусти, і мати перевірених постачальників капусти. Так що чекаймо на "всенародне схвалення".
семен
а якщо піти від зворотнього, та попросити збільшити ному до 180 студентів? На кожному факультеті по 5-6 викладачів, що читають лекцію мега-потокам, а спільні предмети (математика, фізика, історія, філософія ...) ще й до того дистанційно. Практичні лише віртуально. Все це допоможе реалізації Програми президента? Якщо так, то за перемогу! Вивільнимо цілу армію викладачів, які зможуть носити прапори опозиції та ПРидурків.
Виталий Бабенко
"Лілія Гриневич звернулася до міністра освіти з проханням" - вы же оппозиция, о каких просьбах идет речь? вы должны требовать, добиваться своего, иначе зачем нам тогда такая лояльная по отношению к власти оппозиция!! соглашусь с Ириной, профсоюзы сейчас уже не что были при коммунистах, но может и получится, ведь профсоюзы школ отстояли повышение зарплат!!
Ольга Ильницкая
Мне очень бы хотелось, чтобы профсоюз отстоял своих работников, ибо это напрямую связано с качеством образования в вузе. Но нашим олигархам не до нас. Вот и наш министрик образованьица уже молитвами всех учителей, учеников и студентов стал-таки долларовым миллионером То как же ему их за туч-то видны будут наши проблемы. Вот и приходится вытаскивать себя из болота самим
Ирина Шульгина
Для Ольга Ильницкая: Складывается такое впечатление, что специально хотят довести образование до уровня плинтуса, чтобы воспитывать каких-то обезьян без способности мыслить. На одного преподавателя кучу студентов, музшколы и кружки удорожить, что в обычных школах творится - говорить не буде. ну, посмотрим, чего добьется профсоюз. Конечно, это не СССР, когда интересы работника учитывают, но и не только ж деньги на Дни рождения собирать
семен
Кожне сіре хоче довести підлеглих та залежних у стан ще більшої сірості.
Коментувати