![]() |
У Міносвіти вирішили, що норми часу для планування й обліку навчальної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів не відповідають сучасним умовам |
Педагогічне навантаження у ВНЗ буде переглянуте
У профільному відомстві відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту нормативного документа щодо педагогічного навантаження у вищих навчальних закладах. Про це повідомляє прес-служба МОН.
Наказ міністерства, яким визначено норми часу для планування й обліку навчальної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, підписано ще 7 серпня 2002 року. Тому, на думку заступника міністра освіти Євгена Суліми, прийшов час конкретизувати спільні можливості для того, щоб у сучасних умовах сформувати нове бачення обліку цієї роботи.
Суліма поцікавився у присутніх, чи є на сьогодні якісь напрацювання для розроблення нового проекту щодо педагогічного навантаження у ВНЗ, і наголосив, що таку роботу слід провести якомога швидше.
"Практика, яку ми застосовуємо до оцінки роботи наукової частини вищого навчального закладу, повинна бути спрямована на те, щоб був прописаний результат наукової діяльності працівників", - зазначив Євген Суліма.
Для цього, за його словами, слід підготувати документ, у якому будуть повністю охоплені всі види тарифікованих робіт, що виконують науково-педагогічні працівники – тобто, виписати усі критерії та можливості для такої роботи.
Як відомо, Президент затвердив Національний план дій на 2013 рік, яким в рамках реформування освіти передбачено перегляд навчального навантаження викладачів.
Згідно з планом реформування галузі, до кінця року Міносвіти, Мінфін та Мінекономрозвитку мають підготувати рішення щодо приведення у відповідність із європейськими стандартами норм навчального навантаження викладачів ВНЗ та збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18.
Освіта.ua
14.03.2013