Влада хоче скоротити чисельність викладачів вищої школи?

Лілія Гриневич просить міністра роз’яснити наміри його відомства щодо перегляду норм педагогічного навантаження у ВНЗ, що може призвести до скорочення науково-педагогічних працівників

Влада хоче скоротити чисельність викладачів вищої школи?

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулась до міністра освіти з приводу намірів профільного відомства переглянути навчальне навантаження українських викладачів.

Вона нагадала, що Національним планом дій, який затверджено президентом Януковичем, передбачає необхідність перегляду навчального навантаження викладачів відповідно до європейських стандартів.

Гриневич повідомила, що у зв’язку з цим 14 березня у Міністерстві освіти відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту нормативного документа щодо педагогічного навантаження у вищих навчальних закладах.

"Як відомо, навчальне навантаження українських викладачів є найвищим на європейському просторі і складає 920 "горлових" годин на рік, тоді як у провідних країнах Європи 200-350 годин на рік (на одну ставку). У вітчизняних вищих навчальних закладах на одного викладача припадає по 9-13 студентів, хоча за європейськими стандартами повинно припадати по чотири-шість студентів", - наголошує Гриневич звертаючись до міністра.

Вона наголошує, що ініціатори нового нормативного документа не збираються жодним чином враховувати європейський досвід, а навпаки передбачають збільшення показника кількості студентів на одного викладача з 9-13 осіб до 18.

"Цього можна досягти двома способами: або за рахунок збільшення граничного навантаження на викладача із 900 до 1300-1500 годин, або за рахунок зменшення тижневого навантаження на студента із нинішніх 30-ти до 18-ти годин. Цілком очевидно, що у будь-якому випадку таке реформування призведе до скорочення чисельності науково-педагогічних працівників у 1,5-2 рази і зниження якості навчально-виховного процесу", - зазначає голова профільного комітету.

Вона також зазначає, що за словами заступника міністра Суліми, у новому документі має бути прописаний результат наукової діяльності викладачів, охоплені всі види тарифікованих робіт, що виконуються науково-педагогічними працівниками, тобто виписані усі критерії та можливості для наукової діяльності.

"У цьому ракурсі у науково-педагогічних працівників виникає справедливе запитання "Як можна займатися наукою в університетах після виконання 1300-1500 годин аудиторного навантаження?", - зазначає Гриневич.

Враховуючи численні звернення викладачів вищих навчальних закладів і відсутність чітких роз’яснень з боку міністерства щодо запланованих новацій, Гриневич звернулася до міністра освіти і науки з проханням надати відповідь щодо механізмів здійснення та очікуваних наслідків запланованої реформи, а також роз’яснити яким чином буде тарифікуватися наукова робота викладача.

Як відомо, Президент затвердив Національний план дій на 2013 рік, яким в рамках реформування освіти передбачено перегляд навчального навантаження викладачів.

Згідно з планом реформування галузі, до кінця року Міносвіти, Мінфін та Мінекономрозвитку мають підготувати рішення щодо приведення у відповідність із європейськими стандартами норм навчального навантаження викладачів ВНЗ та збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18.

Освіта.ua
27.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Препод
Уже получены первые нововведения: часы (зарплаты и ставки) урезаны на 2/3, считайте, сократили вузовский персонал на 2/3, не хотите уходить - работайте на 0, 5-0,1 ставки!). Родители и студенты тоже пусть радуются, например, из 40 часов аудиторной работы, будут учиться в аудитории и контактировать с преподавателем 10 часов. Пора уже сразу при поступлении выдавать диплом, результат, т.е. знания, от этого не изменится. И, да, еще ждем-с приказ из министерства, где вместо 900 часов на ставку надо будет отпахать 1300 часов за ту же зарплату. Нас всех ждет в ближайшем будущем гуманитарная катастрофа, т.к. через 5 лет выпускники, отучившиеся самостоятельно дома кое-как, но все же получившие дипломы, пойдут в школы, в вузы, в экономику и технические сферы, всюду. Радуйтесь!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А мы, вузовские преподаватели, будем без работы, нормальных студентов и зарплат, зато с кучей отчетов, которые вымогают ежемесячно, о достижениях студентов и своих собственных.
Emerlin
В Европе 4-6, а нам по 18. через какой проход идем в Европу?
Demetri Kotlyar
Сегодня была аттестация, день подведения результатов. В группе 28 человек. На каждого по 3 минуты выделить посчитайте сколько будет... успел толь то и аттестацию поставить, а на новую тему уже времени не хватило. Есть предметы чисто теоретические лекции гуманитарка, там да и по три группы можно читать. Но а практика, то же черчение, которое требует индивидуального подхода к каждому: пара 80 мин 18 студентов на преподавателя = 4 минуты на каждого, вопрос, что можно вырастить в их головах? Вдобавок большинство студентов имеют слабую подготовку, ленивые, литературу не читают, если жестко все отдавать на самостоятельную работу студентов, то придется отчислить многих, а теперь угадайте реакцию и распоряжение ректора - "Отчислять нельзя". А учить не хватает времени итог студент получит корочку, но не получит образование. А дальше что...
Данило Корабельний
Скоротять тільки тих хто хабарів не дасть. А дати хабарі зможуть тільки ті хто їх бере. У мене бажання вчитися у таких людей немає. Мама розповідала, що за союзу вступила до інституту своїми силами. І ніяких хабарів нікому не давала. Освічена україна однозначна заслуга комуністів. Шкода, що зараз все валиться
Svyatoslav Linnik
ну конечно! деньги разворавали, внешний долг растет каждый день так давайте еще и школы сокращать! а кто подумает о молодых учителях? и где они будут закрывать школы? ну конечно же в селах! и возить детей за 20 километров в другую школу по разбитой дороге... одним словом "пАкращення"...
Вчитель, що їсть 55 кг м"яса в місяць
Для Svyatoslav Linn ПАкращення і міст торкнулося, у нас класи на наступний рік зводять, сказали, аж 3-х не буде, і нікого не цікавить, що у вчителів або скорочення або неповна ставка, і дітей у класі по 34 буде. ОПТИМІЗАЦІЯ
Коментувати
Shkapa
Вся проблема в тому, що "Болівар двох не винесе". У держави вже не вистачає коштів на фантазії чиновників та на науку, освіту, соціалку, медицину та будь яку іншу галузь. Тому поріжуть все задля апетитів чиновників.