Громадськість і ректори по-різному бачать розвиток вищої школи

Спілка ректорів ВНЗ України рекомендувала парламенту прийняти за основу законопроект, розроблений регіоналами

Громадськість і ректори по-різному бачать розвиток вищої школи

У столиці відбулося засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів Київського регіону присвячене питанням законодавчого забезпечення вищої освіти.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти ректори висловили свої пропозиції щодо законопроектів про вищу освіту, зареєстрованих у парламенті.

Зокрема, за повідомленням міністерства, присутній на засіданні голова Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректор КНУ Шевченка Леонід Губерський розповів про обговорення законопроектів, яке проводилося у вищих навчальних закладах в областях.

"Переконаний, що серед усіх розробників законопроектів немає людей байдужих до розвитку вищої освіти. Усі зацікавлені в тому, щоб процес реформування відбувся. Врешті-решт, ми маємо спільно працювати, враховуючи досвід та традиції, приймати ті зміни, в тому числі і про вищу освіту, які сьогодні на часі", - зазначив Губерський.

За його словами, у результаті обговорень Спілка ректорів ВНЗ України рекомендувала Верховній Раді України прийняти за основу законопроект № 1187, розроблений депутатами-регіоналами Ківаловим, Сорокою та Калєтніком.

Присутній на засіданні ради, перший заступник міністра освіти Євген Суліма підтвердив, що в регіонах, у спілках ректорів, йде динамічне обговорення законопроектів, про що свідчать численні матеріали, які отримує міністерство.

Він зазначив, що Міносвіти свою позицію визначило ще раніше, коли направило до Кабінету Міністрів України проект закону. "Законопроект був повністю ухвалений Кабінетом Міністрів, направлений до Верховної Ради України, знаходився у законодавців. У Міністерстві над законопроектом працювали фахівці. Позиція Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України чітка – законопроект має бути фаховим, повинен не зруйнувати те, що сьогодні працює", - наголосив Суліма.

"Я вважаю, що всі ми діти однієї вищої освіти, яка сьогодні існує в Україні. І треба думати, перш за все, не про політичні уподобання, а думати про наших дітей, онуків", - переконаний Суліма.

У Міністерстві освіти також повідомили, що в засіданні взяли участь голова профільного комітету парламенту Лілія Гриневич та ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, які мають власний погляд на хід реформування вищої школи.

Як відомо, на початку тижня представники громадськості висловили власну точку зору на реформування української вищої освіти. На переконання представників експертного середовища два альтернативні законопроекти, що підготовлені опозицією та групою Згуровського, більшою мірою виконують завдання реформування вищої освіти.

На цей час в парламенті зареєстровано три законопроекти "Про вищу освіту". Наприкінці грудня, свою версію законопроекту зареєстрували депутати від ПР Григорій Калетнік, Сергій Ківалов та Микола Сорока.

У січні три опозиційні парламентські фракції, за підписами Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока та Віталія Кличка, внесли до парламенту свій варіант проекту закону "Про вищу освіту".

Проект Закону "Про вищу освіту", який було розроблено робочою групою під керівництвом ректора КПІ Згуровського, після невиконання передвиборчої обіцянки Азарова, був зареєстрований у Верховній Раді народним депутатом Віктором Балогою.

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти 27 лютого 2013 року проведе слухання, присвячені законодавчому забезпеченню розвитку вищої освіти.

У комітеті повідомили, що до участі запрошені автори законопроектів, представники Міносвіти, інших центральних органів виконавчої влади, НАН України, галузевих академій, вищих навчальних закладів, роботодавців, громадських освітянських і студентських організацій.

Освіта.ua
21.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів