Умови вступу законсервували більшість проблем вступної кампанії, - ОПОРА

Експерти Громадянської мережі ОПОРА констатували відсутність будь-яких суттєвих змін як у підході до конкурсного відбору, так і у самій процедурі його проведення

Умови вступу законсервували більшість проблем вступної кампанії, - ОПОРА

"Умови прийому-2013 законсервували вирішення більшості проблем, з якими зітнулися абітурієнти у 2012 році", - зазначили в ОПОРІ, спираючись на проведений аналіз Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2013 році.

В організації також заявили, що продовження дії сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання починаючи з 2008 р. сприяє нерівному доступу до вищої освіти та в деякій мірі нівелює суть такого оцінювання та його використання при вступі.

"Залишення без змін норми про можливість подання 15 заяв на участь у конкурсному відборі до 5 ВНЗ на 3 напрямки підготовки не тільки не сприяє професіоналізації вступників, які подають документи на медичний, юридичний, філологічний та фізико-математичний напрямки підготовки, аби лиш кудись вступити, а й спричинює до того, що другий та третій списки рекомендованих до зарахування в різних ВНЗ містять одних і тих самих вступників, в результаті чого вузи зараховують на навчання тих, які подали оригінали документів, хоч до них черга так і не дійшла", - зауважують в ОПОРІ.

В організації зазначають, що пропозиції до Умов прийому на 2013 рік, які надсилали профільному міністерству громадські організації та вищі навчальні заклади, містили більш концептуальні проблеми. Серед них: врегулювання процедури вступу на магістратуру, оприлюднення квот держзамовлення, зменшення ваги шкільного атестата, недоцільність нарахування додаткових балів за проходження курсів довузівської підготовки, відсутність єдиних стандартів під час проходження творчих конкурсів та вступних випробувань, маніпуляції навколо зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб, вдосконалення роботи ЄДЕБПО.

"На жаль, більшість з цих проблем так і залишилися поза увагою міністерства й не знайшли своє відображення в Умовах прийому на наступний рік. Зважаючи на це, можна прогнозувати, що вступна кампанія-2013 в якісному вимірі мало чим відрізнятиметься від минулорічної", - резюмували в ОПОРІ.

Освіта.ua
22.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама
минулого року під час зно списували з телефонів - це не проблема????
User_of_EDEBO
Разом з проблемами треба не забути законсервувати комп"ютери з ЄДБПО, всіх абітурієнтів, членів приймальних комісій, директорів та ректорів ВНЗ та їх замів :-))