Затверджено умови прийому до ВНЗ у 2013 році

Абітурієнти 2013 року зможуть подавати документи до п’яти вищих навчальних закладів та використовувати сертифікати ЗНО усіх попередніх років

Затверджено умови прийому до ВНЗ у 2013 році

Міністерством освіти затверджено документ, у відповідності з яким відбудеться вступна кампанія в 2013 році. Затверджені умови прийому є обов’язковими для всіх вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування та встановлюють правила, за якими відбудеться процес зарахування абітурієнтів в ході вступної кампанії наступного року.

Відповідно до затвердженого документа, вступна кампанія 2013 року розпочнеться 1 липня та триватиме до 25 серпня.

Прийом документів від абітурієнтів, які вступатимуть за результатами ЗНО, здійснюватиметься з 1 до 31 липня 2013 року. Прийом документів від абітурієнтів, які мають складати вступні екзамени або проходити творчі конкурси буде завершено 20 липня. Відповідно іспити відбудуться з 21 до 31 липня, а творчі конкурси - у декілька сесій з 11 до 31 липня включно.

Перші рейтингові списки вступників, які вступатимуть на основі повної та базової загальної середньої освіти, із зазначенням рекомендованих до зарахування будуть оприлюднені 1 серпня.

Зарахування абітурієнтів на денну форму навчання за державним замовленням відбудеться 11 серпня, за контрактом - не пізніше 25 серпня.

Під час вступної кампанії 2013 року буде продовжено практику подання заяв до ВНЗ , як у паперовій, так і в електронній формі.

Абітурієнти 2013 року зможуть подавати до вищих навчальних закладів сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), що будуть видані у 2013 році, або вже видані за п’ять попередніх років, починаючи з 2008-го.

Міністерством освіти також збережено норму, відповідно до якої вступники матимуть право подавати заяви про вступ до п’яти вищих навчальних закладів та не більше ніж на три напрями підготовки в кожному з них.

Мінімально необхідний бал сертифікатів ЗНО, що подаватимуть абітурієнти, не може бути нижчим ніж 124 балів з непрофільних конкурсних предметів та не нижче 140 балів з профільних.

Як і у минулому році, вищі навчальні заклади зможуть встановлювати вищу планку конкурсного бала з профільних предметів. Також за рішенням приймальних комісій у конкурсному відборі зможуть взяти участь ті абітурієнти, які матимуть бал ЗНО з непрофільного предмета нижче ніж 124, за умови результату ЗНО з профільного предмета не нижче 170 балів.

Для участі у вступній кампаніі-2013, абітурієнти, які вступатимуть на основі повної загальної середньої освіти, мають подавати до приймальних комісій результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів.

Традиційно, середній бал атестата, буде компонентом загального конкурсного бала та перераховуватиметься за 200-бальною шкалою.

Інформування громадськості про хід подання заяв на вступ до вищих навчальних закладів буде здійснюватися інформаційною системою "Конкурс".

Затверджені умови прийому до вищих навчальних закладів у 2013 році також визначають правила проведення вступних екзаменів та творчих конкурсів, допуск абітурієнтів для участі в конкурсі за результатами вступних екзаменів, зарахування вступників за співбесідою та поза конкурсом, інші особливості проведення вступної кампанії у 2013 році.

Усі вищі навчальні заклади країни мають не пізніше 26 листопада розробити і погодити з Міністерством освіти власні правила прийому, за якими проводитимуть конкурсний відбір абітурієнтів влітку 2013 року.

Докладніше про вступ до вищих навчальних закладів див. в Умовах прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році.

Освіта.ua
15.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Скажите могут ли в приемной комиссии отдать моим родителям оригиналы документов,в случаи если у меня не получается приехать за ними?
Юля
чи треба купії диплома?
ольга
если я подала электронное заявление, но передумала поступать, я могу поехать и забрать документы?
Олена
Для ольга: які документи? Ти ж в електронці подавала
Коментувати
Эдуард
Ребят,кто знает,что потом делать с теми фотографиями,которые ты подавал в другой ВУЗ,если поступил в один.
олена
чи потрібно мати з документами код?
оля
чи потрібно завіряти документи нотаріусом? якщо так, то які?
Ольга
Скажите, а если у меня профильный 176 баллов, а не профильный 122 балла я смогу пройти?
Оксана
Для Ольга: да
Коментувати
Макс
Документи можна подавати на 3 напрямки на різних факультетах чи на 3 факультети і всі наявні на них напрямки.
Бодя Баланик
Тобто, якщо я поступив в університет 1 на бюджет в першій хвилі, але вирішив почекати на 2 та 3 хвилі сподіваючись поступити в інші університети, але не пройшов по списках, на бюджет я вже не поступлю?
Zurab
Ваш текст...если я сдал все предсеты по 135 балов а профилтный предмет на 128 мен возьмут в университет ??!
Александра Костенко
На жаль, жодного слова про те, які документи повинні подавати діти, позбавлені батьківського піклування. І ще читала про те, що з такими документами повинен бути обов"язково оригінал сертифіката ЗНО. Чи правда це?
Катерина
Кто знает, если я выбрала 2 профильных предмета и один сдала на проходной балл 140 или выше, то по поводу второго профильного можно не париться даже если не наберу 140 баллов????
Катя Калинчук
Входит ли в трудовой стаж учоба в частных вузах, берут ли на работу так само,как и после государственых вузов.
Расим Наджафов
Для Катя Калинчук: всё точно так же как и в гос. вузах, берут на работу так же само, естественно, если не учится - то без знаний вряд ли попадешь на норм работу. Ещё зависит в какой именно частный универ идешь.
Коментувати
Татьяна Ханина
могут ли медалисты подавать электронные заявки?
максиммаксим
Для Татьяна Ханина: вот это fail
Коментувати
Serge Reva
Чи надаються додаткові бали переможцям міських олімпіад? Всеукраїнських?
Говорящий
За всеукраинские дают при учёте того, что предмет по которому вы заняли призовое место является профильным при поступление в ВУЗ. за 3 место - 30 баллов; за 2 место - 40 баллов; за 1 место - 50 баллов. Если вы призёр нескольких олимпиад по профильными предметам, то к несчастью дополнительный балл предполагается только за одну из олимпиад. Такие же баллы предусмотрены призёрам конкурсов МАН.
Коментувати
Романенко Інна
А якщо я вже навчаюся на бюджеті на денній формі навчання,то чи можу я вступити в цьому році за разультатами ЗНО минулого року в інший ВНЗ на заочну форму навчання? і що для цього необхідно? заздалегідь вдячна)
Андрей Юхименко
а сертифікати 2012 і 2013 якщо поєднати можна так??
макс
Для Андрей Юхименко: раніше можна було, треба уважно умови прийому перечитати..сам випускник 2010 року то там не памятаю здається поєднували
Коментувати
Алина
Разве проходной балл по профильному предмету в прошлом году не 140 был? увеличили до 170?
макс
Для Алина: всё как и было раньше, читай внимательно: на усмотрение учебного заведения!
Коментувати
вика
студенты подготовительных курсов по гуманитарному направлению не получают дополнительные баллы при поступлении?
Только правда
Для вика: нет,не получают. Дополнительные баллы за подготовительные курсы предусмотрены только для инженерно-технических специальностей, ну и, конечно, для математиков, физиков и химиков.
Коментувати
Катерина
Всё-таки добавили "світову літературу" на филологию, что логично! Теперь хотя бы есть выбор непрофильных предметов: история Украины или зарубежная литература.