Спроби ліквідувати студентське самоврядування викличуть спротив, - Томенко

Виступаючи на Всеукраїнському форумі лідерів студентського руху заступник голови Верховної Ради Микола Томенко наголосив, що спроби ліквідувати студентське самоврядування викличуть серйозний спротив

Спроби ліквідувати студентське самоврядування викличуть спротив, - Томенко

Микола Томенко нагадав, що в лютому виповниться рік, як діють зміни до Закону України "Про вищу освіту" щодо питань студентського самоврядування, який передбачає упорядкування системи студентського самоврядування, розширює повноваження та функції органів студентського самоврядування, встановлює квоту представництва студентів у колегіальних органах вищих навчальних закладів тощо.

"На жаль, чиновники Міністерства освіти, на словах підтримуючи цей закон, роблять все, щоб студентське самоврядування не стало тим інститутом, який реально впливає на життя навчального закладу", - зауважив М.Томенко.

Зокрема, за його словами, всіляко торпедується виконання норми про фінансування студентського самоврядування.

"Більше того, нещодавно з’явилася пропозиція до Закону про вищу освіту, ініційована Міністерством освіти, яка передбачає ліквідувати низку норм діючого Закону в частині прав студентського самоврядування", - сказав він.

Водночас, заступник Голови ВР висловив переконання, що студенти не допустять обмеження своїх прав і свобод: чи це стосується додаткових платних послуг, чи це стосується обмеження їхніх прав впливати на прийняття рішення у вищому навчальному закладі.

Освіта.ua
29.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
Прежде, чем критиковать МОНУ за невыполнение норм о студенческом самоуправлении, надо задаться вопросом, выполнимы ли эти нормы в принципе. Ведь мало записать в Законе о высшем образовании, что студенты могут самостоятельно распоряжаться частью бюджета. Надо еще в нескольких десятках других законов написать, что КРУ и другие правоохранительные органы не будут наказывать ректора за их самодеятельность.