МОН планує залучати кошти на профтехи через наглядові ради

Одним із завдань наглядових рад стане залучення коштів для забезпечення діяльності закладів

МОН планує залучати кошти на профтехи через наглядові ради

Міністерство освіти надало методичні рекомендації щодо створення наглядових рад в закладах професійної освіти, одним із важливіших завдань яких має стати залучення коштів для забезпечення діяльності закладів.

Зокрема, планується, що наглядові ради сприятимуть вирішенню перспективних завдань розвитку закладів професійної освіти.

Окрім того, планується, що завданням наглядових рад буде забезпечення діяльності з основних напрямів розвитку закладів професійної освіти, а також здійснення контролю за використанням фінансових ресурсів.

Також однією з функцій наглядових рад стане налагодження ефективної взаємодії закладів профосвіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями тощо.

За словами генерального директора директорату професійної освіти МОН Ірини Шумік, наглядова рада має стати одним з інструментів, який сприятиме розвитку закладів професійної освіти.

«Окрім Регіональних рад профосвіти, вони матимуть ще одного союзника, який представлятиме їхні інтереси на рівні регіону. Звісно, члени наглядової ради також зможуть контролювати деякі процеси, наприклад, фінансові. Вони мають дбати про прозорість та відкритість цих питань», – зазначає Шумік.

У Міносвіти рекомендують включати до складу наглядових рад представників засновника закладу, громадських організацій, органів місцевої влади та роботодавців. Водночас до складу наглядових рад не зможуть входити директор закладу, його заступники, викладачі або учні.

Передбачається, що наглядова рада може погоджувати проєкти державного або регіонального замовлення під час підготовки до вступної кампанії, сприяти розвитку міжнародного співробітництва в закладі, а також дбати про підвищення кваліфікації викладачів.

Освіта.ua
24.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Теоретично-наглядові ради це добре. А практично-це не ринковий підхід, а отже він потерпить фіаско. Не раз спілкувався з підприємцями і коли доходило до фінансів,чув одну думку:"У заклад державної власності кошти вкладати не будемо.Ми платимо податки,то нехай держава і дбає про фінансування." Може знайдеться кілька меценатів,яким грошей не жаль, але широкого розповсюдження практика спонсорування профтехосвіти підприємцями не отримає. Тож МОНУ потрібно відмовитися від принципу"Сам не гам, і другому не дам". Бракує коштів-змінюйте форму власності ПТУ,особливо для таких сфер як торгівля,харчування, побутові спеціальності і т.п. де більша частина товарообігу знаходиться у тіні,платяться мізерні податки, а кадри продовжують готувати за кошти бюджету. Якщо НЗ має власника йому не потрібно просити милостиню у бізнесу.Ось вартість навчання-ось вам кошторис фінансування. Якщо у когось не буде коштів заплатити за навчання,то для цього є соціальні служби і зацікавлені у робочій силі підприємці.