Оцінювання ступенів ризику для вишів автоматизують

З 2021 року визначення ступеня ризику у сфері вищої освіти здійснюватиметься в ЄДЕБО

Оцінювання ступенів ризику для вишів автоматизують

З 2021 року визначення ступеня ризику у сфері вищої освіти здійснюватиметься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, що дозволить максимально відкрито й об’єктивно оцінити заклад вищої освіти та віднести його до відповідного ступеня ризику.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби якості освіти.

Наразі заклади вищої освіти можуть бути віднесені до високого, середнього або незначного ступеня ризику. Відповідно до визначеного ступеню ризику встановлюється періодичність планових заходів державного контролю: з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки; із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки; з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти, затверджені постановою Кабінету Міністрів № 982. 

До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти, належать:

  • чисельність здобувачів вищої освіти за останні три роки;
  • кількість науково-педагогічних (педагогічних) працівників, працевлаштованих за основним місцем роботи;
  • стан оприлюднення на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти визначених законодавством документів та інформації;
  • кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти, виявлених за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;
  • наявність відокремлених структурних підрозділів;
  • наявність іноземних здобувачів вищої освіти;
  • частка неакредитованих спеціальностей, освітніх програм.

У Держслужбі зазначили, що до 30 квітня 2021 року заклади вищої освіти мають внести актуальну інформацію за визначеними розділами ЄДЕБО. Після 30 квітня запис для редагування закладами вищої освіти буде заблокований.

Потім до 30 вересня  триватиме перевірка поданої інформації, яку виконає Державна служба якості освіти України, після чого автоматично буде розраховано кількість балів і визначено ступінь ризику за такою шкалою:

  • від 41 до 100 балів — високий ступінь ризику;
  • від 21 до 40 балів — середній ступінь ризику;
  • від 0 до 20 балів — незначний ступінь ризику.

Детальні роз’яснення щодо порядку заповнення інформації в модулі «Ступені ризику (вища освіта)» подані у листі Державної служби якості освіти «Щодо визначення ступенів ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти».

Освіта.ua
03.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
батьки
Дуже добре. Добавте, будь ласка, сюди ще і такий пунк , як " РІВЕНЬ РИЗИКУ ВТРУЧАННЯ - ЧИ ВЛІЗАННЯ У ВНУТРІШНІ СПРАВИ ВУЗІВ, ВИМАГАННЯ ГРОШЕЙ ІЗ СТУДЕНТІВ, КУДИ ЙДУТЬ ПОТОКИ, ХТО ЦЕ КРИШУЄ І КОНТРОЛЮЄ", А ТАКОЖ " ПСИХОЛОГІЧНИЙ РІВЕНЬ , АБО РІВЕНЬ ПСИХІКИ І ЗІПСОВАНОГО ЗДОРОВ,Я СТУДЕНТІВ ПІСЛЯ НАВЧАННЯ У ВУЗАХ УКРАЇНИ, РІВЕНЬ ТИСКУ НА НИХ". бо шкуолу сьогодні усі дуже бачать, хто як моргне чи подичиться, а у вузах робиться казнащо!!!! через зловживання Свинот і Нахалюг є навіть летальні випадик, коли студенти закінчують життя самогубством!!!! МИ БАТЬКИ ВИМАГАЄМО УВЕСТИ ЩЕ І ТАКІ РИЗИКИ І РІВНІ!!!!