МОН зосередиться на підтримці найкращих вишів

Міністерство освіти має намір змінити систему фінансування закладів вищої освіти

МОН зосередиться на підтримці найкращих вишів

Міністерство освіти має намір змінити систему фінансування закладів вищої освіти. Планується, що держава підтримуватиме найкращих. Про це в інтерв'ю УНІАН сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

«Система фінансування, яку ми будемо пропонувати буде базуватися на підтримці тих, хто кращий. Це підхід, який застосовується у багатьох країнах, - так зване фінансування за результатами. Механізм, який ми хочемо впровадити, наступний: якщо університет, маючи фінансову, управлінську автономію, докладає зусиль аби мати кращі програми, мати кращих викладачів, бути більш активним у міжнародній, науковій діяльності, має більший масштаб (бо він підтягнув до своєї мережі менші заклади, вони домовилися про об’єднання) – такі заклади заслужено мають мати більше фінансування. Це заслужено», - зазначила міністр.

За її словами, така система має стимулювати університети і надалі покращуватись, бути більш якісними.

Що таке якість у розумінні звичайної людини? Вища освіта, крім того, що вона має місію розвитку нового інтелектуального знання, вона також направлена на підготовку випускників до працевлаштування на ринку праці, де потрібна вища освіта. Зараз так не є. Університети, досить часто, протягом 5 років «зберігають» студентів, які потім виходять на ринок праці і не можуть себе знайти. Це означає, що вища освіта не дала їм тих навичок, знань і вмінь, які потрібні на ринку праці. Тоді питання: навіщо ми витрачаємо кошти платників податків і основне – час цих молодих людей? Такого бути не має», - наголошує Ганна Новосад.

Вона підкреслила, що університети мають прагнути до того, щоб їхні випускники отримували кращі можливості для працевлаштування і могли створювати нові інтелектуальні продукти.

«Їх потрібно до цього стимулювати. Ми будемо пропонувати систему, яка буде заснована на певних критеріях якості. Це буде дуже поступовий механізм. Відразу скажу: не буде такого, що наступного року усі розпочнуть із нуля. Ні. Університети отримають більше 80% того фінансування, яке вони отримують зараз. Але будуть впроваджені певні критерії, за якими решта 20% будуть їм нараховуватися, базуючись на цих індикаторах якості», - сказала міністр освіти і науки.

Освіта.ua
22.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Це все, звісно, добре. Але це проблема комплексна. Торік я здобула диплом із відзнакою, але працювати за таку зарплату не готова. Хочу жити окремо від батьків, а заробити на власне помешкання працею в Україні, навіть через 10 років, здається фантастикою. У нас нікого не тримали, половина курсу за 4 роки "відсіялася".
Ана
Вища освіта,гуманітарно-педагогічна у нас дійсно, не достатньо якісна, декларується одне, а на виході- зовсім інше. Відрив ЗВО від реальності, а найгірше це на контрактних умовах.
Андрій
Уточніть будь ласка-в 2020 році будуть бюджетні місця в університетах України на спеціальності  035.041(германські мови і література,переклад включно)перша англійська,  035.044(германські мови і літератури(переклад включно)перша шведська, 035.060 (східні мови і літератури(переклад включно) перша арабська, 035.069(східні мови і літератури(переклад включно) перша японська   Не зрозуміло з тексту умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році.
Галина
Для Андрій: обсяг державного замовлення затверджується пізніше але він, зазвичай, не надто відрізняється від попереднього року. В умовах вступу обсяг держ.замовлення не прописується.
Андрій
Для Галина: Дякую.
Коментувати
Мати студента
Приведіть в дію, будь ласка, норму викладання у вузах викладачами матеріалу на державній українській мові , оскільки викладаються на російській , де терміни зовсім інші. До прикладу в Одеському медичному університеті. Скажіть, шо було б вчителю якби він у школі викладав російською мовою?
Студент
Для Мати студента: Так не тільки в Одесі викладання здійснюється російською мовою. Закон про мови порушується практично у всіх вишах Сходу і Півночі нашої держави. За це порушення ніхто відповідальності не несе. А коли студент захоче обуритися, його швидко приведуть до тями і не лише викладачі, а ті ж "руськоговорящі" студенти. Українська тут сприймається як недолуга мова селюка.
Учитель
З якого дива усі ці інородці-загарбники, всі ці зєлєнскіє і каламойскіє будуть перейматися українською мовою?
Коментувати
за державу
Відсутня інформація, що буде з найгіршими ЗВО. Їх будуть ліквідовувати, чи дадуть приватизувати ректорам-номенклатурникам разом з матеріальною базою і землями та викладачами?
Клоун Зеля
Для за державу: звісно дадуть приватизувати.
Коментувати
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна-коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Андрій
Тобто під благими намірами нової влади буде банальне зменшення бюджетних місць в університетах,а точніше на 20 відсотків.Здобули!
акунин
Для Андрій: Поздравляю, вы проницательный человек. И, даже если имеются ввиду некие благие намерения, закончится именно уменьшением количества бюджетных мест. И очень умилили рассуждения о рынке труда. При почти нулевой промышленности и науке рынок этот куцый и однобокий.
Коментувати
qwerty_qwert
студентів треба підтримувати, а не "виші". "вишів" вже нема, є зво :( Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.