В Україні створюють центри для учених у вишах

В Україні розпочали створення центрів колективного користування науковим обладнанням

В Україні створюють центри для учених у вишах

В Україні розпочали створення центрів колективного користування науковим обладнанням в українських вишах. Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час відкриття двох центрів на базі Львівського національного університету ім. Франка.

За її словами, центри нададуть доступ українським вченим з різних університетів до роботи на передовому обладнанні та дозволять проводити суголосні часу дослідження.

«Наші найкращі дослідники сьогодні виїжджають за кордон, і це відбувається не тільки і не стільки через малі зарплати, як через відсутність в Україні матеріально-технічної бази, яка давала б їм можливість проводити передові дослідження, друкуватися у передових виданнях та будувати наукову кар‘єру. На жаль, це пов‘язано з обмеженими ресурсами, якими володіє наша держава. Саме тому ми пішли шляхом створення великих центрів з дорогим обладнанням на базі одного закладу, але це обладнання доступне науковцям з різних університетів. Вчені можуть записатися на зручний їм час, зробити заміри та дослідження», - зазначила Гриневич.

У реалізацію програми минулого року було інвестовано 33 млн грн. Завдяки цим інвестиціям було закуплено обладнання для 9 центрів, які зараз починають відкриватись.

«На цей, 2019 рік, ми передбачили ще 33 млн грн на створення 6 центрів та підтримку вже створених. Наразі ми плануємо, що 2020 року буде виділено ще 56 млн грн на відкриття та підтримку таких центрів», – повідомила міністр.

Освіта.ua
29.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Науковець
Пізно пити боржомі, коли нирки відвалилися. Наука в Україні померла в 2014 році, а те що померло, воскресити неможливо. Бачив на ютюбі чудове відео "Бидло - це найкращий електорат". Подивіться і все вам стане ясно.
Іван
Для Науковець: Тобто до 2014 року наука була? І багато ви знаєте українських наукових розробок до 2014 р., які було впроваджено в комерційне виробництво й які успішно продаються в світі?
людина
Вони є. Тільки їх не хочуть фінансувати. Бо навіщо цей клопіт чиновникам, якщо кошти можна просто стирити з бюджету?
Коментувати