МОН: обладнання закладів профосвіти зношене на 60%

У відомстві зазначають, що ситуація із обладнанням у закладах поступово змінюється

МОН: обладнання закладів профосвіти зношене на 60%

Обладнання українських закладів професійної освіти зношене на 60%, а у деяких регіонах - на усі 100%. Про це сказала генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

За її словами, професійна освіта більше пов'язана із практикою, аніж з теорією.

«Навіть найталановитіший майстер не зможе навчити учня правильно працювати з матеріалом, якщо не матиме відповідних інструментів під рукою. Однак динаміка останніх років показує, що ситуація із обладнанням у закладах поступово змінюється», - зазначила директор директорату професійної освіти.

Вона повідомила, що свідченням цього є 185 навчально-практичних центрів, що були відкриті з 2016 року коштом держбюджету та бізнес-партнерів по всій Україні.

«За державні кошти кожен 7-ий заклад був оснащений сучасною технікою. Крім того, ми працюємо над великим інфраструктурним проектом з європейськими партнерами, які вкладуть 58 млн євро, зокрема, в оновлення навчального середовища закладів», - розповіла Ірина Шумік.

На цей рік в бюджеті передбачено 50 млн грн для створення навчально-практичних центрів.

Освіта.ua
20.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Abakus
Літо, жарко, батько веде дочку за руку, вона все скиглить: - "Тату, ну купи мені сандалі, ну купи сандалі будь ласка!" - "Які тобі сандалі - ти ще коньки не сточила!" (знос на 60% обладнання свідчить про те що можна ефективно використовувати ще цілих 40%!!!!)
Tet-a-tet
"Кожен сьомий заклад оснащений сучасною технікою..." Отже, це означає, що усі НЗ профосвіти будуть оснащені не раніше ніж за сім років. Ще сім років ПТНЗ будуть продовжувати гнати брак і ми ще більше відстанемо, бо не виросте нове покоління майстрів, яке б навчало нових учнів.