МОН презентує закон «Про фахову передвищу освіту»

Міністерство освіти розпочало серію регіональних нарад-семінарів для обговорення проекту закону

МОН презентує закон «Про фахову передвищу освіту»

Міністерство освіти розпочало серію регіональних нарад-семінарів, метою яких стане обговорення проекту закону «Про фахову передвищу освіту». Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Наради проводитимуться для керівників закладів вищої освіти вищих І-ІІ рівня акредитації, а також ректорів університетів та академій, до структури яких входять коледжі та технікуми.

Під час зустрічей представники МОН презентуватимуть на місцях основні положення законопроекту та відповідатимуть на запитання учасників.

Заходи з обговорення законопроекту відбудуться у 17 містах України.

графік проведення семінарів

Освіта.ua
08.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Знову профанація. Навіщо? Якщо попередній закон не працює - хто у цьому винен? Де гарантія, що після прийняття нового все буде краще? Треба створювати робочі місця. І підприємства будуть зацікавлені в нових освічених кадрах. Якщо робочу професію в пту ще якось діти отримують і щось можуть після випуску, то більшістиь технікумів випускають неуків. Бази для проходження практики "0". Все робиться формально. Дипломи ради дипломів. Створення нових робочих місць з гідною платнею і питання вирішиться.
Орися
Для Іван: Ви глибо помиляєтеся. Студенти коледжу проходять практику в провідних компаніяхБолгарії, Польщі, Німеччини. Тай вітчизняних є багато. Якщо не володієте інформацією про коледжі, то ...
Коментувати
Кучма Н.П.
Аналізую ситуацію в вищій школі- заборони, мізерні зарплати, відстала навіки база, занехаяний зміст, перерізаний перелік спеціальностей, повна деградація методичної роботи, кроки по скороченню держзамовлення, створені умов на зупинення отримання в приз звань , підштовхування учнів на виїзд на Захід, заморожування досліджень—- системна робота Мон: Шаров , Рошкевич , Ковтунець при підтримці Апн Кременя!!!!
Лейбніц
П. Гриневич! У Вас у департаменті університетів працюють люди, які працюють не на Україну . Ковтунець із фонду СОроса разом з Рошкевічем і пріснопамятним Шаровим все роблять , щоб позакривати , порушити внз. Знищують технікуми, !!! Виступають!!! За ліквідацію держзамовлення , скорочення безоплатних місць . Діти в безробітні, професор ина вулицю!! І хай всі пруть в Польщу... Горе нам!
Крава
Для Лейбніц: добьют вузи до ручки!!!!
Gidachiv
Дело в том , что Рошкевичи не ошибаются , а делают беду сознательо
Коментувати
Ігор
Это популизм перед выборами. Смена руководства приведёт к замораживанию этих проектов. На образование в бюджете закладывает ся все меньше и меньше средств, а дутый миллиард под президентские хотелки прийдётся кому-то расписывать и за это может наступить реальная ответственность (криминальная). Это не откаты в университете Шевченко на юридическом факультете получать от ректората.
Хома
Пані Гриневич! Не робіть із коледжів університети. Це помилка . Хай вони готують чи молодшого спеца , чи фахівця , и ще щось .... Для виробництва!! Хочуть у внз йти - на дистанційну!!! На стаціонар- по скороченій програмі. Це економить сотні млн !!! Не руйнуйте практику за часів незалежності.
Вчитель
Радянська система освіти давала ВСІМ УЧНЯМ ОДНАКОВІ ЗНАННЯ, 2-3 випускників класу йшли до ВУЗу, 5-6 - до технікумів, інші, які були неспроможні до навчання, або не бажали навчатися, закінчували ПТУ або курси, здобуваючи робітничі професії. Шановне міністерське панство, зробіть вищу освіту пріоритетною, щоб для її досягнення було мало кармана, щоб потрібні були знання. Закрийте платне навчання у ВУЗах для всіх, як продовження шкільного навчання. А то понавідкривали 8 сотень ВУЗів, і хочуть чогось досягти. Золото цінне, бо його мало, а не тільки тому, що воно блищить, платина менше блищить, а коштує дорожче золота, бо її ще менше. Так і з інститутами, і не треба придумувати квадратне колесо, не покотиться. Краще займіться програмами та підручниками, які відповідали б програмам. І, бажано, друкуйте програми без граматичних помилок.
Косік
Для Вчитель: дядя, все вірно , але внз тільки 297 , а не 800????!hygh
Коментувати
Менеджер
Я маю фірму на 35 робітників. Викладаю менеджмент виробничий. Не розумію- нащо потрібен молодший бакалавр. Пані Гриневич!! Цього не розуміє бізне?!!!
1111
Для Менеджер: тобто питання навіщо існує молодший спеціаліст у Вас не виникало, а коли вирішили впорядкувати систему освіти і самість молодших спеціалістів випускати молодших бакалаврів, у Вас з’явились запитання? Та для того потрібний, що не завжди бізнесу необхідні люди з дипломом бакалавра, часто достатньо меншого освітнього рівня та практичних навичок. Будьмо чесні, часто бізнес взагалі не цікавить диплом, головне вміння.
Менеджер
Молодший спеціаліст - це фахівець із закінченою проф. освітою , а молодший бакалавр - це два курси внз- без спец предметів, кусок вищої освіти... Дурню- ти ловиш різницю???
1111
Для Менеджер: приємно познайомитись. Так і ббуду до Вас тепер звертатись. Так от, Дурню, по суті в підготовці нічого не змінюється. 2 роки навчання - це звичний термін навчання в коледжі після 11 класу. За цей час педагоги коледжу і готують (а точніше намагаються підготувати) спеціаліста (не плутати з кваліфікацією "спеціаліст", але точно не професіонала, бо ним можна стати після певного досвіду). Колись викладала в коледжі. Коледжі (раніше технікуми) завжди пишались тим, що дають кращі прикладні навички ніж університети. Так це правда. Просто в них людям, половині з яких місце максимум в ПТУ, намагаються розжувати те, що людині з кращими розумовими здібностями і пояснювати не треба. Нажаль існування цілої маси приватних вишів знецінило вагу вищої освіти. Повні дебіли вступають до університетів, платять за сесії і отримують диплом такого ж зразка як і ті, хто вступав самостійно на бюджет та вчився на стипендії
Коментувати
Фахівець- Молодець
З подачі граноідів Сороса квіт і совсун в 2014 році через закон про Вищу освіту( при підтримці Гриневич- Співаковського) знищили правове поле діяльності коледжів. Їх нищать! Придумали , що третина студентів в коледжі мусить навчатись по програмі бакалавра??? Навіщо??? Технікуми вміло готували молодшого спеціаліста, а тепер задля збереження мусять готувати молодшого бакалавра і просто бакалавра? Але вони не готові!!! То ж кинулися масово «вибивати» ліцензії ?? Маємо : пусті аудиторії в університетах, безробітних професорів і псевдо вищу освіту в коледжах?!?! Хто відповість за цей розгардіяш і провал???? Негайно слід все владнати- коледжі готують тільки молодших спеців чи фахівців по новому. Крапка. Їх приймають по короченій програмі у внз....