Гройсман: вища школа матиме підтримку по мірі можливостей

Після підвищення зарплат у середній школі прем'єр розраховує зробити те ж у вишах

Гройсман: вища школа матиме підтримку по мірі можливостей

Вища школа України потребує нового рівня підтримки, і вона його отримає – по мірі зростання можливостей економіки і подолання існуючих економічних викликів, передусім війни та значного боргового навантаження. Про це сказав прем’єр-міністр  Володимир Гройсман, коментуючи перспективи ухвалення парламентом освітніх законопроектів, зокрема, щодо розвитку закладів вищої освіти та наукових осередків.

За його словами, вища школа має отримати новий рівень підтримки.

«Ми почали з середньої школи – там відбулося підвищення зарплат. Наступний крок – зробити те ж саме для викладачів вишів. Я б хотів мати градацію справедливості. Але я обмежений у своїх можливостях. Тягне (кошти) війна і 400 млрд боргів. Якщо ми їх не віддамо, це призведе до дефолту, а отже, знецінення доходів кожної родини». - наголосив Гройсман.

Освіта.ua
02.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Иванович
Для Ніка: Да не обращайте на неё внимания, это по-видимому очередная "внедрялка-реформаторка". Пусть сначала получит хоть какое-то минимальное педагогическое образование, а потом критикует занятия преподавателей высшей школы, которые ко всему ещё и высшую квалификацию все имеют. Языком чесать легко!! А вот пусть попробует, как мы, 120 учебных часов изложить за 12 лекций (24 учебных часа), тогда я на неё посмотрел бы!! Отвели остальное из этих 120 часов на самостоятельное изучение, вот теперь пусть учат, и полюбуйтесь результатом, господа!! И нечего преподавателей ругать!! Станьте сначала сами ними и поработайте за эту зарплату!! Она результат сначала хочет, а потом будет деньги давать ))) Ха-ха-ха!! "Утром деньги - вечером стулья, вечером деньги - утром стулья...", Ириша. Вспомни Ильфа и Петрова!! Видали мы уже таких шаровичков!! "Вы нам дайте качество, а деньги как нибудь потом... если получится..." Пойди на базаре товар наперёд возьми ))) А деньги завтра занесёшь ))) Ха-ха-ха!!!
Ніка
для Ірини, не байдужої матері: Скажіть, будь ласка, а робота вчителів стала кращою? Ні! То чому їх уряд підтримує, а викладачів зневажає? Ви були на всіх лекціях в університетах, що так легко чешете усіх під один гребінець? Хіба нормально, що доцент має нижчу зарплату, аніж вчитель? І не вина викладачів, що скорочуються години у вишах (підтримую "ВИКЛАДАЧА" повністю).
СОВЕСТЬ
Растет благосостояние украинского народа. По крайней мере, отдельных его представителей. Доходы президента Петра Порошенко в 2018 уже в 5 раз превысили его заработок за весь 2017. В частности, он внес в электронную декларацию об имуществе данные на еще на 3,5 млн гривен. С начала 2018 дивиденды Порошенко от "Прайм Эссетс Кэпитал" составили 68,7 млн гривен, а процентный доход от МИБ - 11 млн гривен. Кроме того, в 2018 году президент задекларировал 0,8 млн гривен дохода от продажи недвижимости. Итого: 80,5 млн гривен (16,3 млн гривен в 2017). Там еще незадекларированные есть, но это недоказуемо.
Kate
Денег нет, но вы держитесь (с)
Педагог
Для Kate: ха-ха-ха! В яблучко! Бачив чудове відео на ютюбі "Бидло - це найкращий електорат". Подивіться - зрозумієте, чому всі ці гройсмани почуваються безкарними і нагліють з кожним днем.
Коментувати
Северинка
Ова!! Владці вже страх втратили! Впевнені в повній безкарності! Цупити з всіх дірок : газ, субсидії, дороги, ліцензії ... А на зарплату викладачам- дзуськи. Зліквідуйте набу , назк. Наполовину скоротіть чиновництво,Апу,Кбм,Мон .... п Погано , що немає в парламенті ,немає справжніх лівих. Нікому і пику цим начальникам набити.
Обурений викладач
Якщо заробітна плата викладача вищої категорії зі званням старший викладач у коледжі в 5,370- це нормально...., тоді виникає питання, а жити як і коли? Що викладачі вищів розв’язувати війну та брали в борг.? В чому наша провина?
Ірина не байдужа мати
Для Обурений викладач: Ваша провина, в безразличие к поколению которому Вы "как бы" преподаете. Сейчас столкнулась с системой преподавания в университетах Киева. Большинство преподавателей работают по "старинке", имея про запас отговорку, что много материала дается на самообучение. Так почему Вам зарплату должны платить по-новому? Большинство преподавателей ВУЗов занимаются репетиторством со ставкой от 150 грн-300 грн. в час. Так зачем им обучать студентов на лекциях и практиках!? Они тогда останутся без работы! А так очень удобно " плакаться" про маленькую зарплату. Зарплату повышать этой категории преподавателей необходимо после анализа работы данного преподавателя(то есть сколько студентов ВУЗа) пользуются услугами репетиторов!?, как читается лекция(насколько много и доходчиво подается материал на лекциях или это тупое (бессмысленное) конспектирование лекции на которое уходит большая часть времени. А только после этого общество будет готово поддержать данный призыв по увеличению ЗП преподавателям ВУЗов!
Викладач
Для Ірина не байдужа мати: політика самостійне і несамостійне опрацювання навчального матеріалу - це забаганка не самого педагога, а політика міністерства, яка скорочує кількість ставок таким чином. Вони ті лекційні години переводять у самостійні, а викладачу лишають таку кількість, коли він за пару має розповісти по декілька тем. От і встигаєш тільки сказати тему, і сказати що треба законспектувати, все галопом, бо міністерству ставки треба скоротити. Ви краще задумайтеся про те, що якщо ще сьогодні у вузах є якась частка викладачів, то все йде до того, що вони кинуть таку роботу і ваших дітей будуть вчити такі, які і уявлення не мають, що таке викладати у вузі. З іншої сторони, не переоцінюйте своїх дітей, покоління нинішніх дітей розумні тільки для їх батьків, вони тільки вміють приїхати і поплакатися мамі, які всі погані, а вивчити щось і висловитися, то їм не по силам. Бо краще понити, бо так мама робить, то і я так навчилася. А потім шукати, як би дати хабар.
Николай Иванович
Для Ірина не байдужа мати: "...столкнулась с системой преподавания в университетах..." Ну и рассмешила!!) Системы преподавания нет, родная!! Есть система обучения!! И она у нас болонская кредитно-модульная и недоделанная на всю голову!! Поэтому и качество такое!! Как можно за 24 часа научить тому, на что по программе и учебному плану отведено 120 часов?!! Хочешь улучшить качество?? Так начни с этой ненормальной системы, а не с преподавателей, которые столько лет проучились, чтобы детей ваших учить и воспитывать, а теперь смотрят на эти учебные программы и планы и не знают что с ними делать при таком раскладе (1/5 учебного материала отведена для изучения на лекциях!! Дебилизм чистой воды!!) К твоему сведению никто не обязан заниматься репетиторством после работы!! Ещё к лекциям готовиться надо каждый день!! Ты же хочешь качество?!! Какое репетиторство?!! У преподавателя должна быть нормальная нагрузка (полная ставка) и хорошая зарплата!! А репетиторством они из-за нужды занимаются!!
Коментувати
Педагог
1 мільйон з хвостиком офіційний посадовий оклад голови НАК Нафтогаз питання: "Чи може країна у стані війни собі дозволити таку розкіш"
Юля
И хватит людям про войну чесать. Или вы всех за быдло держите? Почему то на размер ваших зарплат и деклараций никакая война не влияет.
Думки
Пане Гройсман, зменш зарплату міністрам, депутатам, собі, то може тоді вистачить на підняття зарплат та пенсій