Кількість вступників перевищує потужність вишів, - МОН

За словами міністра, в освіті спостерігаються тенденції до створення потужних вишів

Кількість вступників перевищує потужність вишів, - МОН

Кількість абітурієнтів перевищує потужність українських вищих навчальних закладів, у зв’язку із чим слабкі заклади добровільно об’єднуються. Про це, під час спілкування з експертами МВФ, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За словами міністра, нині, як у системі професійної, так і у вищій освіті спостерігаються тенденції до створення потужніших освітніх закладів.

«Передача професійно-технічних навчальних закладів на рівень області та міст-обласних центрів стимулює місцеву владу формувати мережу закладів, орієнтовану саме на розвиток регіонального ринку праці. Також зараз ми спостерігаємо тенденцію, коли кількість абітурієнтів перевищує потужність наших ВНЗ. У зв’язку із цим слабкі заклади добровільно об’єднуються і створюють потужніший університет на базі декількох. Зокрема, торік у нас було 4 приклади, коли 2 університети зливались в один», – зазначила міністр.

Освіта.ua
30.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Це точно АПНУ підкинула п.Гриневич таку свиню. Коли студент може подавати документи відразу в кілька ВУЗів звичайно складається картина, що їх замало. Насправді існує купа фейковиї ВНЗ, які як торгували дипломами так і торгують. Платиш кошти, стаєш у чергу, а там і папірець(диплом) для задоволення власного марнославства. Якщо є стільки бажаючих викинути гроші на вітер, чому їм у цьому не допомогти? У нас же ринкова економіка!
alex
"Також зараз ми спостерігаємо тенденцію, коли кількість абітурієнтів перевищує потужність наших ВНЗ. У зв’язку із цим слабкі заклади добровільно об’єднуються і створюють потужніший університет на базі декількох" - никому не режет слух отсутствие логики в заявлениях министра? Открою министру тайну: число абитуриентов всегда превышало возможности ВУЗов, что создавало конкурс и мотивацию для обучения. На сегодня возможности ВУЗов, которые выражены в виде лицензионных объемов, превышают число абитуриентов. А единичные случаи реорганизации ВУЗов - это просто частности, которые вообще не делают никакой погоды. Если все это министр выдает как результат своих долгих наблюдений за тенденциями - то причина кризиса в образовании налицо: рыба гниет с головы
юля
продолжение еще аферист кадровые вопросы решает единолично, ну иногда ректора подпускает, за две тысячи зеленых на любую должность, заведомо зная, что эти деньги очень трудно отбить, попросту не наком студентов очнь мало, да и денег не так много , поэтому он из козла молока выдоит, откаты тмывание госденег это фишка руководства гнилого выша, где все из себя выдают выдающихся личностей и занимаются очковтирательством, липовую статистику подают, выдавая успешнрсть падшего вуза, ректор щербан развела корупционный синдикат
Tet-a-tet
Для юля: Невже Ви вірите, що міністр поїде завтра у Мукачівський ВИШ перевіряти ректора на предмет корупційності? Напишіть відкритого листа в ГПУ, хоч якась надія буде.
Коментувати
юля
неужели наступает время когда министр созрела? в прошлом году надо бЫло несколько десятков вышев обьединить с мощными вышами, а не тянуть резину до пропасти. к примеру в Мукачево позорный выш МДУ давно исчерпал свои возможности во всех отношениях, студентов третья часть из лицензированого обьема, и из тех отчисляются, но зато преподавателейна 0.25 пруд пруди, и уволить и сократить невозможно так как ректор с каждого брала взятки за трудоустройство, проректор гоблик воообще нарваный взяточник авантюрист из обладминитрации, которого с треском вытурили когдато, в жизни ни дня не работал в высшем образовании зато за последние два года стал доктором наук(пристроил его к корыту нардеп балога).главбух в МДУ уже второй год совмещает должность проректора, ввели специально для него эту должность и все с разрешения МОН, куда взятки годами возит ректор с главбухом. в этом вшивом выше можна купить любую ученую степень за приличные деньги, главный реализатор и организатор научных кадров первый проректор тот...
Любовь
подскажите пожалуйста кто знает в какие вузы минимальные и максимальные конкурсы по городам ну хотя бы приблизительно. И вообще где есть больше возможности поступить на бюджетное место в каком городе?
UGTO
Для Любовь: Мінімальні конкурси у педагогічні ВНЗ.
Коментувати
Nedolya
Знову щось наплутали керівники: кількість абітурієнтів, які бажають вступити у певні популярні виші перевищує потужності цих вишів. Мова йде про КНУ, ЛНУ, КПІ та ще декілька. Всі інші виші недобирають - тому ця інформація далека від дійсності. Створена схема зарахування (місце йде за студентом) передбачала у "теорії", що виші залишаться без вступників і закриються. Але вийшло навпаки - виші набрали більше контрактників. А держбюджетні місця лідерів не підтверджені ресурсами та й фінансами - у накладі залишились саме ці "хитрі лідери". Самі себе перехитрили і надірвалися. Звідки взялася ця малодостовірна інформація, яку озвучила Міністр - запитання до МОНУ. Аналітики підвели.
HKSH
У Франції налічується 80 університетів (universites) і близько 300 вищих шкіл (grandes ecoles); вища освіта у Великій Британії є державною, навчання здійснюється у понад 850 вищих навчальних закладах; у Німеччині налічується 340 вищих навчальних закладів; у Японії налічується понад 750 вищих навчальних закладів, з яких 75 відсотків — приватні; рекордним є кількість вищих навчальних закладів у США - понад 6000 ...
луціфер
коли нарешті в вище ПТУМукачевому закриють супермаркет МДу, краще створіть на його базі вище ПТУ, білше користі, КМУ України озвучив що є необхідність у трактористах і швачках, електриках, слюсарях, тоакарях на програмних станках робітничі професії потрібні як ніколи, а не неуків штампувати і вдадвати із себе "перспективний виш", може досить проїдати гроші держави пані Міністр?
Володимир
Якщо вірити статистикі, у нас Вишів більше ніж у Європі. Уявляєте скільки це випускників. А навіщо нам стільки безробітних7
Тарас
Для Володимир: Звичайно, щоб гинути на сході і колотися в підворотнях і бухати освіта не потрібна..,. Навіть якщо одномоментно випускник не знаходить роботу то в перспективі він все ж має професійні навички і можливість працевлаштування. А що чекає тих дітей що закінчили школу і не отримали ніякої професії ???????
HKSH
Для Володимир: У Франції налічується 80 університетів (universites) і близько 300 вищих шкіл (grandes ecoles); вища освіта у Великій Британії є державною, навчання здійснюється у понад 850 вищих навчальних закладах; у Німеччині налічується 340 вищих навчальних закладів; у Японії налічується понад 750 вищих навчальних закладів, з яких 75 відсотків — приватні; рекордним є кількість вищих навчальних закладів у США - понад 6000 ...
Володимир
Для Тарас: В тому й біда, що професії не отримують, а тільки диплом. Інколи в дипломі написано таке, чого немає ні в одному довіднику професій і посад. Не можна огульно говорити так про всі навчальні заклади, але якби цього не було, то не було б, і стільки галасу про реформу освіти.
Коментувати