Стипендія має мотивувати студентів, - Гройсман

За словами прем’єра, стипендії мають мотивувати у навчанні та підтримувати якість знань

Стипендія має мотивувати студентів, - Гройсман

Система стипендій має мотивувати студентів до успіхів у навчанні та підтримувати якість знань. Водночас ті студенти, що потребують підтримки, мають отримувати соціальні стипендії. Про це сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі зі студентами НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

«Я вважаю, що створення системи, яка буде підтримувати якість знань - це перше. Про кожного, хто потребує соціальної підтримки, ми маємо подбати і зробити таку підтримку адресною і цільовою. Тоді буде справедливість і серед студентського середовища і буде мотивація додаткова бути успішним студентом та отримувати якість у навчанні», - наголосив прем’єр.

Він також зазначив, що є дві частини стипендії - академічна і соціальна. За його словами, Положення щодо розподілу стипендій студентам вишів ще не затверджене.

«У мене питання - стипендія: це соціальна допомога чи це мотивація до навчання? Мотивація. Якщо це мотивація до навчання, давайте мотивувати успіхи цього навчання. Тим, кому потрібна соціальна допомога, давайте її надамо», - зауважив він.

«Давайте будемо вирішувати, або ми будемо стимулювати знання і якість знань, або… Тому що за великим рахунком, ні вам, ні мені ваш диплом не потрібен. Вам, вашим батькам і мені потрібні ваші знання і ваш успіх. Коли ви прийдете на роботу після закінчення університету просто з дипломом, вас можуть не взяти. Якщо ви прийдете на роботу з дипломом, який підтверджує якість знань, якими ви володієте, ви будете успішними. Ви будете мати гарну роботу і гарну заробітну плату, ви будете конкурентними, ви зможете досягти успіху. Це те, що мені потрібно. Сподіваюся на те, що це потрібно кожному з вас, що ви сповідуєте саме таку ідеологію. Тому що тільки освічені люди можуть забезпечити успіх», - підкреслив Володимир Гройсман.

Освіта.ua
26.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Cин є студентом Чернігівського вузу. Так як на дану спеціальність набрали тільки двох студентів, то їх приєднали до іншої групи цього ж факультету. Він відмінник. За результатами літньої сесії набрав 98. 2 балів. Але стипендії не отримав, бо рейтингові списки складали на двох. Чому не на всю групу? Де тоді мотивація до навчання? Куди можна звернутись за роз’ясненням?
968
Для Валентина: рейтингоаі списки на спеціальність складають в межах спеціальності, а не групи чи спеціалізації. Коли на одній спеціальності 5груп, то в одній можуть бути всі стипендіати, а в іншій жодного. Проте, кількість стипендіатів визначається не більше ніж 45% (це менший відсоток ніж 1 з 2 студентів - 50%), допускається перерозподіл кількості студентів між спеціальностям, тобто, якщо в межах іншої спеціальності студенти погано здали сесію і тих, хто здав іспити за 1-ю відомістю менше ніж 45% від кількості осіб, які навчаються за держзамовленням, то стипендію можуть віддати на іншу спеціальність. Якщо ж там також гарно здали сесію то нажаль виш не може дати вашому сину стипендію, оскільки перевище встановлений чинними нормативними актами ліміт. Якщо питання стипендії принциповн, переводьтесь на ту спеціальність, яка в групі, якщо група з бюджетників, бо якщо там контрактники, то ніяк це не вплине. Дивіться ЗУ "про вищу освіту" та порядок призначення стипендій
Для 968:
Для 968: І Ви вважаєте це справедливим? Я вважаю, що кожен студент, який має середній бал не нижче 4.00, повинен отримувати стипендію. І це не має залежати від того, як склали сеію інші студенти. А до дурості із 45% додумався теперішній фаворит команди ЗЕ, колишній міністр фінансів Данилюк. А мініскриня Гриневич підтримала його в цьому, як і Гройсман, який отримав свою вищу освіту в нещасній МАУП, і якому цей диплом "пригодився". І тепер виходить, що студент із 95-ма балами не має стипендії, а ті, які на іншій спеціальності ледве здали на трійки, її отримують, бо решта 60 - 70% тупаків на цій спеціальності мають заборгованості. Голосуйте й далі за партії, які представляють вказаних осіб, і дійдете до того, що стипендії матимуть лише 10 - 15% студентів. ДумайТЕ.
Коментувати
Мати студента Харків
Що ж це таке?! У групі магістрів всі здали на п’ятірки (група 6 чоловік), але отримують стипендію тільки двоє!!! І що, це стимул навчатись?! Ні, це стимул замість навчання шукати роботу!
Anna
Для Мати студента Харків: ну вы например можете учиться лучше всех из этих 6 человек)) а раньше вы жили на 800грн? и работать в магистратуре это вообще очень даже нормально. Большинство работают со второго или с третьего курса.
Наталья
Учиться лучше кого? Студент с рейтингом 92 балла на третьем курсе (сильный поток и сильные дети ) остался без стипендии в то время как студент второго курса на этой же специальности с рейтингом 75 ее получил. Отличная мотивация
Коментувати
мама
чи справедливо, що в Драгоманова студентка з дошкільного отримала 5и і отримує стипендію, хоча бал ЗНО два роки тому ьув 128, а її однокласниця з університету Шевченка (с.б. ЗНО - 180) здала сесію 4 4 5 5 5 і не отримуватиме стипендію, бо їй не вистачає 0.1?
мама
Оце так мотивація : дитина провчилася весь семестр не піднімаючи голови. Здала всі екзамени на 5, курсову на 4, а її навіть у списках на степендію нема. Це стимул для навчання?!!!!
Батьки студентів
Шановні батьки студентів- інвалідів і самі студенти. Дуже раджу всім Вам телефонувати і писати ел. звернення до Всеукраїнської молодіжної організаціі студентів - інвалідів "Гаудеамус", а саме до нач. служби-юристконсульт ТАЛАНЧУК Ірини Володимирівни http://www.vmurol.com.ua/index.php?idd=%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82 з проханням підготувати і направити офіційне звернення інвалідів та батьків дітей інвалідів до Національної Асамблеї людей з інвалідністю України» (НАІУ) , щоб вони це звернення направили в КМУ ( Гройсману і Порошенку ). Телефонуйте і пишіть в НАІУ юристу Олегу Миколаевичу Полозюк http://naiu.org.ua/about-naiu/ . Не мовчіть і не чекайте що хтось це зробить... Відмінивши соц. стипендії інвалідам, залишивши мізерні пенсії - КМУ, президент і ті хто їх ТУТ оправдовує цим самим тільки демонструють свою байдужість і безвідповідальність перед народом... Побувайте хоч раз у лікарнях з інвалідами 1-2 гр. ДЦП, спитайте у батьків скільки коштує зараз лікування та реабілітація...
Студент
Я вважаю, що реформа правильна. Досі на стипендію витягнути було взагалі дуже просто (реально її отримували люди, які просто вчасно здавали лабораторні і вміли списати на іспиті). Тепер, якщо, не розглядати всі підводні камені, її отримуватимуть ті, хто дійсно старався протягом семестру, ВЧИВСЯ, а не ті, хто вічно рахує свій рейтинг і думає, де і яку оцінку йому потрібно отримати
Наталія Анатоліївна
Спочатку треба почистити ВНЗ від хабарників, які будуть тепер брати за високий бал на екзамені, а потім щось говорити за студентів. А то ми знову починаємо не зверху, а знизу. Щоб стимулювати студента до отримання знань, спочатку треба почистити університети від хабарників- професорів, які залишились ще з СРСР.
Накипелов
Всі студенти, які вчаться на рівень B (по ECTS, "п’ятірка" перекриває "трійку") і вище повинні отримувати стипендію!!! Гройсман - ти велика падлюка, якщо не поважаєш тих, хто фактично привів тебе до крісла!!!
яна
затверджені нові правила нарахування стипендій 2017! education.od.ua/stipendija-student.html
ні разу не професор, але викладач
Люди добрі! Будьте ж на решті серйозними та послідовними! Читаєш ваші коментарі та й диву даєшся! Професори беруть хабарі? Так напишіть заяву в поліцію, мовляв, професор такий-то вимагає хабар. Повірте, виявити хабарника та притягнути його до відповідальності не так вже і важко. Було б бажання і (найголовніше) те, що називають складом злочину. І докази!!! Бо інакше ваші закиди інакше як пусті балачки, а то і наклеп, не сприймаються. Багато дописувачів - не викладачі вищої школи, а батьки студентів. І вони не можуть навіть собі зізнатись, що студенти (особливо їхні дитятки) не такі вже й святі. Більшість (не всі, але більше половини) - ледацюги, які просто фізично не здатні до навчання у вищій школі. І ситуація, коли якийсь викладач зважується на хабар, вигідна в першу чергу студенту. Як кажуть, попит народжує пропозицію! І будьте чесними в першу чергу перед самим собою!
Мама студента
Для ні разу не професор, але викладач: Чи можна назвати мого сина-студента ледацюгою чи нездатним вчитися, якщо він вже 3 роки здає екзамени понад 75 балів, а за англійську КОЖЕН СЕМЕСТР 58-59 балів! І перездача, і, як наслідок, відсутність стипендії. Чи велика різниця у знаннях 59 чи 60 балів?
ні разу не професор, але викладач
Для Мама студента: Ні, Ні і ще раз Ні! Не вважаю я всій студентів ледарями! Та й не писав я такого. По досвіду (майже 20 р. наук.-пед. стажу) скажу, що Ваш син, напевне, є "впевненим хорошистом", який з часом стане гідним фахівцем і буде чесно заробляти собі на життя. Однак, Ви зачепили дійсно болючу проблему. Її можна назвати як "синдром вахтера" у викладачів непрофільних і, як правило, непотрібних дисциплін. Як правило, це невдахи від освіти чи науки, які власну неспроможність компенсують знущаннями над студентами. Сам був свідком, як декілька груп студентів-фізиків 5-го курсу з іноземної мови отримали оцінку "E". І це, нагадую, сучасна молодь, яка живе в 21-му столітті та постійно стикається з англійською мовою. Такого бути не повинно, щоб вся група отримала найнижчі оцінки, тому я своїм деяким студентам "підтягував" оцінки, щоб якось компенсувати таку несправедливість. Якщо Ваш син дійсно знає англійську мову більше, ніж на 59 балів, то раджу писати по інстанціях.
ні разу не професор, але викладач
Для Мама студента: Продовжую. Так от, це реально діє, як не дивно. У всякому ВНЗ є такий собі навчально-методичний відділ. На письмову заяву не можуть не відреагувати, тому, скоріш за все, створюється незалежна комісія, яка випробовує як студента, так і викладача. Не допомогло - пишіть вище, аж до МОН. Повірте, жодному ВНЗ не потрібна міністерська перевірка, тому справу мають вирішувати дійсно об’єктивно. Приклад трохи з іншої опери, але була суперечка між двома викладачами з приводу наукової етики. Комісія вирішила реально по справедливості, причому той, хто виграв справу, не "блатний". І це було при "Овочі", а зараз система ще більш відкрита. Крім того, є студпрофком, студрада тощо. Головне, не мовчати, якщо Ви дійсно відчуваєте за собою правду. Звичайно, я мислю категоріями столичного вишу, давньому, як екскременти одного волохатого слона... Що робиться в регіональних вишах - не знаю. В будь-якому разі бажаю Вам і Вашому синові успіхів та наснаги в боротьбі за справедливість!
Коментувати
Наталія Анатоліївна
Спочатку треба почистити ВНЗ від хабарників, які будуть тепер брати за високий бал на екзамені, а потім щось говорити за студентів. А то ми знову починаємо не зверху, а знизу. Щоб стимулювати студента до отримання знань, спочатку треба почистити університети від хабарників- професорів, які залишились ще з СРСР.
Мама студента
Для Наталія Анатоліївна: Професор за часів СССР не такий уже й хабарник. Як правило, такі люди більш моральні, ніж "новостворені" проффесори! Вони вже за життя щось нажили. Та й принцип життя трохи інший. Хабарники то новосторені за часів незалежності України "проффесори". Вони, як правило, захистилися за гроші. То і відбивають вкладену суму. Оті точно студентам ставлять 50 балів (при необхідності 60) чи 74 (при необхідності 75). Таких "світил" багато на кожній кафедрі у кожному вузі.
Мама студента
Вибачте не 50, а 59 балів. Описка
Коментувати
-------------------------
ЗАЧЕМ это делают - ясно. КТО это инициирует - ясно, а видно будет спустя время. Любопытно другое - на сколько времени ИМ необходимо это лишение стипендий?
Марія
Шановні студенти. Тож ви першими стояли на Майдані! Ви були в перших рядах боротьби за цю владу! Чи за таке життя ви боролися????
Местный
Для Марія: за то, что они боролись они и получили. Выдут теперь безработными, а если будут против - объявят в стране мобилизацию.
Коментувати
Юрий
А как быть с разнарядками на количество стипендиатов, когда просто выше тройки ставить не будут?? И никто не отменял родню и кумовства.
Юля
Социальной должна быть не стипендия, а пособие. Стипендия должна назначаться только за успехи в учёбе.
Мама студента
Ця так звана "Стимуляція" ні до чого доброго не приведе, адже 43% це дуже мало. Оскільки розрив рейтингу може складати десяті чи навіть соті долі, що може бути навіть і просто випадковістю, а не показником знань і старань студентів. Не треба забувати і про те, що набір студентів у групах буває різний, наприклад, всі в групі гарно вчаться, або ж навпаки, група слабка і всі погано вчаться, тоді як бути? Я вважаю, що стипендії повинні отримувати всі, хто здав сесію без трійок, нехай навіть виплати будуть меншими, але діти не повинні відчувати себе ображеними. А щодо соціальних стипендій, то це взагалі повний маразм. Соціальною повинна бути допомога, а не стипендія. А якщо дитина-пільговик гарно вчиться, то нехай отримує і стипендію, і допомогу від держави, тоді у неї буде і стимул вчитися.
Anna
Для Мама студента:дети не должны чувствовать себя обиженными , вы серьезно?? Когда эти дети выпустятся из универа и поймут что работу получат только 20% всех выпускников а то и меньше вот тогда они будут по настоящему обиженными. Хотите стипендию, учитесь лучше своих одногрупников, это не так уж и сложно.
Коментувати
Правда
А підгорляння яке від,їв, а студентам бідним і їх батькам от таку дулю. -А ти цікавився, Вово, які тобі поставлять оцінки батьки і їх діти за твої діянія?Ти, достойний зарплати ?
Володимир Мініч
А давайте так: якщо рівень життя українців реально поліпшується кожного місяця - платимо зарплату міністрам, якщо ні - чому народ України зі своїх податків має платити їм зарплату?
початківець
Для Володимир Мініч: Клас. І додати нІчого. Готовий законопроект.
Коментувати
Накипелов
А зарплата народних депутатів. Тільки, стільки їм зарплату не підвищуй, як кнопкодавили, так і кнопкодавлять, як прогулювали сесії, так і прогулюють. Може врізати їм фінансування до 1 грн., а решту коштів перенаправити на мотивацію студентів?
Батько
І це Ви називаєте стимулюванням? Ми всі, вихованці радянської системи освіти, знаємо, що отримання стипендії за "середню" четвірку дійсно було стимулом прагнути кращого в навчанні. На "важких" фізико-математичних та інженерних факультетах майже неможливо навчатись на відмінно. Тобто Ви знаєте, що в групах отримуватимуть стипендію 1-3 студента а не половина групи. Пряма економія коштів. А той студент, який прагнув отримати стипендію і вчився на чотири ( я думаю це досить добре), тепер "плюне" і буде вчитися, щоб тільки якось здати сесію. Це і є програма "обидлювання" народу. Тупою масою простіше керувати. Які Ви далекі від проблем простого люду, який просто зараз виживає, а не живе. Мабуть Ваші дітки, пани керівники, навчаються десь за "бугром" за десятки тисяч батьківських "долярів", нажитих "непосильною" працею. А для наших дітей "простаків" якраз ота стипендія і була реальною підтримкою в їхньому житті.
Anna
Для Батько: реформа о том чтобы зафиксировать процент студентов которые будут получать стипендию ( например 40%) и не важно какие баллы у этих 40% будут.
Батько
У меняя такое впечатление, что действительно многие живут на "луне". Наверное Вы очень плохо читали этот проект о стипендиях. Социальная для узкого круга категорий и академическая для самых лучших.
Anna
Для Батько: академическая для лучших, но эти лучшие определяются не тем что у них все 5, а процентом. Например 40% или 10% от всех студентов. То есть если у вас в группе макс бал 4 то стипендию получат люди с баллом 4.
Коментувати