Від КМУ вимагають не скасовувати стипендії

На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано електронну петицію щодо скасування стипендій

Від КМУ вимагають не скасовувати стипендії

Від уряду вимагають зупинити дії Міністерства фінансів та Міністерства освіти і науки щодо скасування стипендій українським студентам. Про це йдеться у тексті електронної петиції, що зареєстрована на сайті Кабінету Міністрів.

За визначенням авторів петиції, Міністерство фінансів запропонувало скасувати стипендії студентам, а Міністерство освіти і науки уже готує механізми «нововведення», запропоновані Мінфіном.

Разом з тим, у петиції зазначається, що відповідно до закону «Про вищу освіту» академічні стипендії мають виплачуватись не менш як двом третинам студентів кожного курсу за кожною спеціальністю, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії.

«Розмір стипендіального фонду вищого навчального закладу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менш як двом третинам і не більш як 75 відсоткам студентів денної форми навчання, які навчаються за кошти державного бюджету, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії», - йдеться у петиції.

Також автори звернення наголошують, що розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць, а розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів ступеня молодшого бакалавра не може бути меншим, ніж дві третини розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць (966 грн).

«У зв’язку з цим вимагаємо від Уряду України зупинити антисоціальні та протизаконні дії Міністерства фінансів України та Міністерства освіти і науки України! Забезпечити виконання ЗУ «Про вищу освіту» та провести підвищення стипендії!», - наголошується у петиції.

Як відомо, Мінфін та Міносвіти наприкінці листопада презентували зміни підходів до фінансування стипендій у 2017 році.

Текст петиції

Освіта.ua
08.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Шановні читачі, на кого розраховані коменти "Ректора університету" і "Студентської ради?" Невже можновладці дійсно сприймають народ за "лоха?".Звичайно, це "заказні" статті. Хто із студентів буде голосувати проти стипендій?Маразм.Та й хто з нормальних ректорів підтримує скорочення стипендій? Це не по-людськи.
Ректор університету
Олександр Данилюк молодець- правильно каже, що стипендії треба скоротити, да і 90% студентів при моєму опитуванні в університеті згодні, щоб стипендію платити тільки відмінникам (і кажуть, що міністр фінансів ще пішов на поступки дуже сильно студентам-замість того, щоб її отримали 5% студентів, отримають аж 15%). Бачите, яка добра людина Олександр- збільшив % студентів, які отримають стипендію, а його ще ображає дехто.
Студентська рада університета
Для Ректор університету: Підтримую свого ректора- все правильно каже. Наш ректор молодець- він поборов корупцію в університеті, і ми за це підтримуємо його у скороченні стипендії для студентів. Виходять на мітинги двієшники (95%), які нічого не хочуть робити. Тому дякуємо за це ректору.
Інакодумець
Хотіла б я побачити студентів, які тільки за скорочення кількості людей, що отримують стипендію...
Ректор університету
Яке ж скорочення. Міністр фінансів навпаки пропонує збільшив кількість студентів, які отримають стипендії-спілка ректорів просила, щоб стипендію отримувало 5% студентів, але Олександр Данилюк запропонував 15%- тобто збільшив в 3 рази її, так ще + суми зростуть в 2 рази. Де скорочення?
Коментувати
Мама
Ця реформа -інструмент для регуляції стипендій в ручному режимі : процес пішов, на даному етапі у вузах вже почалися залікові тижні І студентам викладачі кажуть у відкриту ,хоч як ти добре не навчаєшся ,але є індивідуальщики , яких в очі ніхто не бачив , а в них найвищі бали вже виставлені , далі ідуть декановські іт.д списки студентів ... і виходить , що ті студенти , що чесно відпрацювали всі занятття , добивалися своїми знаннями і працею- вони поза цією реформою , хоча й весь час навчалися на підвищену стипендію без блатів. Україна ще раз доводить , що мізки їй не потрібні , нехай виїжджають за кордон .
Олег Грица
для ТАРАС в т.ч. от про це я і писав влітку. закон не змінений, є і 2/3 і 75%. а механізм визначає уряд! от вирішать КМУ тільки за всі 5 отримаєте стипендію, так і буде. тепер в руки калькулятор і рахуйте економію бюджету, оскільки стипендії отримають менша кількість від тих що отримувала. сам проект нової постанови КМУ "Про стипендіальне забезпечення" я так і не знайшов чомусь. так само буде як із бюджетом цього року - однією рукою даєм, іншою заберем.
AirsofteR
Ну, в принципі реформа непогана, але реформатори ще ті (...) Заявити про різке реформування і більше 3 місяців морочити всім голови ідіотськими заявами про отримання стипендій тими, "хто має на них право" (!!!) без чітких критеріїв - кому, за що, скільки... Почула безпосередньо від учасника обговорень реформ, що вони просто ради не могли собі дати! Як реформуєте, то звітуйте! Або валіть, поки не пізно, хоча революційних настроїв серед студентів немає.
!!!
А викладачам вузів дали "рознарядку", скільки треба залишити відмінників. Знання вже нікого не цікавлять.
к.т.н., доц.
Для !!!: Як кажуть, "знайшов сокирку під лавкою"! Так це і раніше було, правда, в опосередкованому вигляді. Система ECTS має рекомендовані відносні кількості тих чи інших оцінок (звичайно, з деякими допустимими відхиленнями). Наприклад, А (відмінно) - 10%, В (дуже добре) - 25%, С (добре) - 30% і т. д. Це цілком офіційна інформація. Проблема в сучасних студентах. Якщо їх оцінювати об’єктивно, то позитивні оцінки (про "відмінно" навіть не говоримо) аби третина студентів отримала б!
Бюджетник
Не треба всіх стригти під одну гребінку, що на позитивні оцінки вчаться, дай Боже, тільки третина. На моїй спеціальності на бюджеті навчаються лише 10 людей із 80, і всі бюджетники вчаться на одні А та В, адже ніхто не хоче втрачати стипендію. Ніхто з нас не розуміє, що будуть робити в такій ситуації, за якими критеріями будуть розподіляти гроші.
к.т.н., доц.
Для Бюджетник: Шановний, Ви мене невірно зрозуміли. "Реально вчитись на позитивні оцінки" та "отримувати позитивні оцінки" - то э синоніми лише в першому наближенні. Мусимо завищувати оцінки, бо як почнемо виганяти студентів, почнеться скорочення фінансування. Почнемо скорочувати викладачів - втратимо наукову школу з певного напрямку. Хтось колись тут вже писав, що вигнати 10 студентів - мінус ставка. Студенти це "просікли" в момент і користуються цим на повну! Навіть зловживають. Не думаю, що у Вас там ситуація відрізняэться принципово. Хіба що якась новітня спеціальність, на якій ще "тримають марку". Так і живемо...
Коментувати
Студент
Треба виходити на майдан. Змінили одного змінимо і іншого. Слава Україні.
ТАРАС
Немає вже в Законі ні 2/3 - 3/4, ні прожиткового мінімуму. Запізніла петиція... І не до уряду треба вже звертатися, а до Президента, щоб не підписував зміни до закону.