"Освіта для дорослих" може увійти в освітню систему

За словами міністра, закон "Про освіту" дасть зелене світло для навчання впродовж життя

"Освіта для дорослих" може увійти в освітню систему

Важливим кроком для розвитку освіти для дорослих в нашій країні має стати прийняття закону "Про освіту". Про це зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі з Представництвом Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів в Україні (DVV International).

"Якщо Закон "Про освіту" буде прийнято, поняття "освіта для дорослих" буде зафіксовано як повноцінна складова усієї системи освіти в Україні. Це дозволить нам безпосередньо працювати в цьому напрямку, і, навіть прописати в бюджетному кодексі необхідність видатків на розвиток цього напрямку освіти", - підкреслила Гриневич.

У свою чергу, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень зазначив, що для розвитку освіти для дорослих в Україні конче потрібно вдосконалити законодавчу базу. Зокрема, закон "Про освіту" – це лише перший крок, адже це рамковий документ, що введе у обіг відповідне поняття і вже зараз потрібно думати над напрацюванням проекту закону "Про освіту для дорослих".

Важливим вкладом у розвиток освіти для дорослих також має стати норма закону "Про освіту" щодо сертифікації спеціалістів, яка допоможе офіційно визнавати та перезараховувати прослухані курси підвищення кваліфікації.

Представники DVV International також наголосили на тому, що важливим полем для розвитку освіти для дорослих наразі є громадянська освіта, головною ціллю якої має стати навчання дорослого населення вмінню конструктивно співпрацювати з владою та здійснювати контроль за нею.

Освіта.ua
04.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Не краще. Просто тому, що зараз вимоги та потреби ринку праці змінюються блискавично. Якщо в середині ХХ ст. було достатньо навчатися по підручниках "останнього десятиріччя", то зараз підручники та інформація в навчальних закладах встарівають ще до того, як доходять до студентів, не кажучи про те, що більшість студентів випускаються з серйозно застарілими знаннями. Причому це стосується і науки, й промислово-виробничої сфери. У систему освіти дорослих входять і постдипломне навчання, і зміна професії, і підвищення кваліфікації.
вік живи - вік учись???
А чи не краще забезпечити нормальний навчальний процес для дітей у школі та для молоді у ВНЗ