Виші мають бути більш прозорими, - міністр

Найпрозорішим навчальним закладом України визначено Києво-Могилянську академію

Виші мають бути більш прозорими, - міністр

Серед університетів, що зайняли низькі місця у рейтингу прозорості, є виші з ТОП-20 ВНЗ, які збільшили обсяг свого держзамовлення завдяки принципу “місце йде за вступником”, що може підривати довіру абітурієнтів до обраних ними вишів. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час обговорення “Рейтингу прозорості університетів 2016”, підготовленого аналітичним центром CEDOS.

“Ми спробували порівняти рейтинг університетів, що змогли збільшити своє держзамовлення завдяки цьогорічній системі вступу, з рейтингом прозорості. Що таке збільшення держзамовлення? Це означає, що вступники з найвищими балами ЗНО мають довіру до обраного вищого навчального закладу. Система вступу цього року дала змогу вищим навчальним закладам збільшити держзамовлення на 25 %. Але ми бачимо, що ті, хто зміг це зробити, за рейтингом прозорості мають 39 місце, 69, є навіть 125 місце”, - підкреслила Лілія Гриневич.

Міністр наголосила, що результати дослідження мають стати серйозним предметом розгляду у вищих навчальних закладах, вони мають знайти спосіб повернутися обличчям до суспільства і надати йому повністю всю інформацію про себе. Також вона наголосила, що фінансова звітність університетів є вимогою Закону “Про вищу освіту” і не оприлюднюючи ці звіти університети фактично порушують закон.

“Рейтинг прозорості університетів 2016” був підготовлений аналітичним центром CEDOS протягом лютого - липня 2016 року на основі контент-аналізу інформації, оприлюдненої на офіційних сайтах університетів, їхніх факультетів та кафедр.

Дослідження охопило майже всі державні виші - 186 вищих навчальних закладів, в яких навчається 1,25 млн студентів, тобто понад 91 % усіх студентів вищих навчальних закладів.

За результатами рейтингу, найпрозорішим навчальним закладом України визначено Національний університет „Києво-Могилянська академія”.

Друге місце посів Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, третє - Національний університет біоресурсів і природокористування.

Четверту і п'яту сходинки отримали Прикарпатський національний університет ім. Стефаника та Уманський державний педагогічний університет ім. Тичини.

Шосте місце посів Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського. Сьоме - Національний університет “Львівська політехніка”.

Восьме і дев'яте місця отримали Тернопільський національний педагогічний університет ім. Гнатюка та Київський національний університет ім. Шевченка. Замикає ТОП-10 найбільш прозорих вишів країни Уманський національний університет садівництва.

Рейтинг прозорості університетів

Освіта.ua
14.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
А які результати показав би сайт самого МОН та тією самою методикою?
Бодя
Галімі університети з програмами що відстали десь на 10 років... А решта то взагалі ппц...
Юрій
А ще потрібно відмінити всі пільги, особливо за проходження підготовчих курсів. Чому дитина із Мухосранська не може поступити в університет в Київ, бо не відвідувала курси, а киянин за символичну платню купує 10 баллів. Де прозорість. Про дітей шахтарів я вже мовчу.... Але виші не підуть на відміну балів. бо хто тоді буде на курсах вчитися.
как вариант
Для Юрій: ЭТО пытался отменить Квит. ДА ректорский корпус сильнее. ДА и КТО откажется от дармовых денег. Так что ЭТОГО никто не сделает, поскольку деньги не пахнут
Юрій
Так тогда не нужно говорить высоких речей о прозорости и прочем
Коментувати
Випускниця
Потрібно зобов’язати виші ,щоб вони забезпечували своїх студентів можливістю проходження практики по спеціальності на реальних державних (чи приватних) підприємствах, а не вимагали від дітей довідку про проходження практики, добуту хтозна - де і хтозна - яким чином. Якщо є держзамовлення, то повинні бути і підприємства, які цих спеціалістів замовляли.
людина
То, что "мысце йде за випускником", может быть, и правильно, но рейтинг школ показывает огромнейшую разницу знаний выпускников школ Украины. И почему перед детьми необластных городов должны закрываться двери вузов только из-за того, что их учителя не дотягивают до своих коллег, которые работают в Киеве, Львове и т. д.?
как вариант
Для людина: а головой ТКО думать будет? Это Учителя не дотягивают, или в чём-то другом проблема? Господи, как достали вот такие близорукие. По самое немогу
людина
Конечно, учителя, которые, будучи самими грамотными членами общества, всегда и во всем соглашаются со своими работодателями. Это безмолвные и апатичные учителя достали, ведь открывают тому, кто стучит. И кто хочет, тот ищет возможность, а заробитчанин всегда ищет причину.
Anna
Для людина: то есть человек с баллом 180 из Киева должен не получить место а человек с баллом 160 из области получить только потому что в целом в областях учителя учат хуже?? С какой стати вообще??
Коментувати