Міністр: видатки на стипендії зменшуватись не будуть

Міносвіти розробляється проект закону, яким планується змінити модель фінансування вищої освіти

Міністр: видатки на стипендії зменшуватись не будуть

Видатки на стипендійне забезпечення студентів вищих навчальних закладів зменшуватися не будуть. Про це у своєму Facebook, коментуючи заплановані студентські акції, повідомив міністр освіти Сергій Квіт.

"Довідався про те, що студентськими профспілками робляться заходи по організації акції протесту "проти скасування стипендій у 2016 році". Офіційно заявляю: ці видатки зменшуватися не будуть", - зазначив міністр.

Він також висловив переконання, що студентські профспілки мають очолюватись виключно студентами, а також повинні оприлюднювати фінансову звітність про свою діяльність в Інтернеті.

Разом з тим, перший заступник міністра Інна Совсун повідомила, що зараз Міністерством освіти розробляється законопроект, яким планується змінити модель фінансування вищої освіти.

"У рамках цієї зміни планується виділити гроші на стипендії в окремий соціальний фонд - щоб гроші на стипендії йшли окремо від грошей на зарплати/комуналку/інші потреби університетів - для уникнення маніпуляцій на кшталт "треба менше хороших оцінок поставити, інакше гроші з зарплат заберуть і перекинуть на стипендії", - зазначає Совсун.

За її словами, зараз з 12 мільярдів грн держбюджету на стипендії виділяється 4-5 млрд (30-40%).

"Наразі не планується зменшення обсягу грошей на стипендії - йдеться тільки про чітке розрізнення між академічними (за навчальні досягнення) та соціальними (для соціальної підтримки студентів)", - наголосила Інна Совсун.

Також вона підкреслила, що будь-які зміни щодо моделі нарахування стипендій у разі їх прийняття не стосуватимуться студентів, які вже навчаються.

Освіта.ua
06.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів