ВНЗ потребують розширення фінансових повноважень, - Совсун

Україні потрібно здійснити реформу фінансування університетів, зокрема, реформувати держзамовлення

ВНЗ потребують розширення фінансових повноважень, - Совсун

Вітчизняні ВНЗ потребують розширення їх фінансових повноважень, зокрема, права на встановлення рівня оплати праці, визначення необхідної кількості співробітників. Про це під час круглого столу «Роль грантхолдера в реалізації міжнародних проектів у контексті університетської автономії» сказала перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

За словами заступника міністра, наразі потрібно здійснити реформи у питанні фінансування вищих навчальних закладів державою, зокрема, реформувати державне замовлення.

Вона зазначила, що модель державного замовлення є застарілою і потребує перегляду.

«Студенти повинні отримувати якісну освіту незалежно від того, чи підуть вони у майбутньому працювати у державну установу, або у приватну організацію», - зауважила перший заступник міністра.

Совсун зазначила, що зараз університети готують фахівців з огляду на потреби суспільства в цілому, а не лише держави як роботодавця.

У контексті запланованої реформи державного замовлення нова модель фінансування ВНЗ передбачатиме блочне фінансування університетів. Кожен ВНЗ матиме гарантоване фінансування до 80% у порівнянні з минулим роком, та 20% - на основі результатів діяльності.

Інна Совсун зазначила, що така модель стимулюватиме університети до підвищення якості освітніх послуг, які вони надають.

Освіта.ua
30.03.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло Чиж
Студенти, згідно чинного законодавства, повинні отримувати стипендію на рівні мінімальної заробітної плати.
Педагог
Для Михайло Чиж: Майже як асистент... )))
Коментувати