Іноземних студентів переведуть з Донбасу

Міносвіти рекомендує навчальним закладам Донбасу не запрошувати іноземних абітурієнтів

Іноземних студентів переведуть з Донбасу

Міністерство освіти і науки рекомендує іноземним студентам, які отримували освіту у закладах, розташованих у Донецькій та Луганській областях, у разі бажання продовжити навчання у навчальному закладі розташованому в інших регіонах України.

Про це йдеться у листі Міносвіти про особливості переведення іноземних студентів, які навчались у Донецькій та Луганській областях.

Рекомендації щодо переведення студентів направлені до ВНЗ Донецької та Луганської областей у зв’язку зі зверненнями посольств країн, громадяни яких є студентами навчальних закладів України, щодо забезпечення можливості продовження навчання іноземних студентів.

«У разі бажання студента продовжити навчання у навчальному закладі (із збереженням напряму підготовки), розташованому в інших регіонах України, Міністерство рекомендує здійснювати переведення такої категорії іноземних студентів на підставі його письмової заяви, до якої в обов'язковому порядку додається залікова книжка та/або академічна довідка. У разі відсутності можливості отримати згоду навчального закладу, з якого переводиться студент, зараховувати його без такої згоди», - йдеться у листі освітнього відомства.

Передбачається, що у разі відсутності у студента залікової книжки або академічної довідки, до заяви має додаватися копія документа, що посвідчує особу, та інформація про навчання (курс, рік навчання, напрям підготовки (спеціальність)).

Навчальні заклади після отримання звернення іноземного студента з проханням про переведення мають перевірити наявність інформації про нього в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. У разі наявності такої інформації, студент буде зараховуватися на підставі наказу. У разі відсутності такої інформації, навчальний заклад надає інформацію про іноземного студента до ЄДЕБО та до ДП "Інфоресурс", з метою надання навчальному закладу технічної можливості для оформлення наказу про переведення.

Міністерство освіти і науки також просить навчальні заклади, до яких звертаються іноземні студенти з проханням про переведення, а також ті, які мають ліцензійні обсяги та можуть здійснити зарахування студентів-іноземців для продовження навчання, спрямовувати зазначену інформацію на електронну адресу ДП "Український державний центр міжнародної освіти".

Узагальнена інформація буде розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства, а також доведена до відома посольств країн, громадяни яких отримують освіту в Україні, з метою координації дій навчальних закладів при здійсненні переведення та зарахування таких студентів.

Також, враховуючи складну соціально-політичну ситуацію у Донецькій та Луганській областях, Міністерство освіти рекомендує навчальним закладам, розташованим у цих областях, тимчасово призупинити видачу запрошень іноземним абітурієнтам на навчання у 2014/15 навчальному році.

«Враховуючи численні звернення іноземних студентів, з метою збереження контингенту та надання таким студентам можливості на продовження навчання, Міністерство просить керівників навчальних закладів, у разі виникнення проблемних питань, пов'язаних з продовженням навчання іноземних студентів на території України, негайно звертатися до Міністерства для отримання необхідних роз'яснень», - наголошується у листі Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
06.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів