ЗНО-2022: як розрахувати бал з біології

Тестовий бал ЗНО з біології обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2022: як розрахувати бал з біології

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію щодо розрахунку бала дивіться у публікації Як розрахувати бали за національний мультипредметний тест (НМТ). 

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з біології здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 82 бали). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

За бажанням випускника результат виконання завдань сертифікаційної роботи може бути зарахований як державна підсумкова атестація з біології.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 38 завдань цієї форми (№1–38), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 8 завдань цієї форми (№39–46), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь - яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та / або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей. Завдання складається з основи та трьох груп (стовпчиків) відповідей, позначених цифрами; у кожній групі лише одна відповідь правильна. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав з кожної групи (стовпчика) і послідовно записав три відповіді (цифри) в бланку відповідей А.

Тест містить 4 завдання цього типу (№47–50), кожне з яких оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодного правильного варіанта відповіді (цифри), або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр має значення – строга послідовність.

Максимальна кількість балів, яку зможе набрати учасник ЗНО з біології, правильно виконавши всі завдання тесту, – 82.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 30 червня 2022 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з біології.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з біології. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Варто зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів і різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитися за цим посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи може зараховуватися як державна підсумкова атестація з біології за вибором випускника.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з біології, правильно виконавши всі завдання, дорівнює 82 тестовим балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1–12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з біології не пізніше 30 червня 2022 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2021 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 82 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 112 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 82 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 
 

Освіта.ua
10.06.2021

Популярні новини
НМТ у 2024 році матиме формат «3+1» Вступні іспити до закладів вищої освіти у 2024 році відбудуться у вигляді НМТ з 4 предметів
Онлайн-тести НМТ 2023 року з усіх предметів Виконання тестових завдань допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
Пройдіть онлайн тест з української мови НМТ-2023 Виконання таких тестів допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки
До переліку НМТ мають включити 4 предмети До переліку НМТ включать українську мову, математику, історію та предмет на вибір
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Добрий день. Чому не відповідають перерахунок балів. Тут перераховуємо, то оцінка ДПА має бути 11. А на школу за ті бали оцінка 10. А бали рахуються всі. Немає окремих питань для ДПА і окремо ЗНО.
Галина
Для Галина: Чому Ви рахуєте тут, якщо тут розрахунок за даними минулого року? Вам має в кабінет прийти бали ЗНО і ДПА.
Коментувати
Ілля
Смачні 74 бали з 82... (при тому, що готувався ЛИШЕ онлайн з курсами besmart). Завдання з умом складені. Спочатку зробив по бистрому всі завдання за 30 хвилин, потім роздумував над спірними. Але ці 2 години перевірки йшли дуже довго... Але це того коштувало. За ці дві години виправив більше ніж 10 помилок. Що ж, періоду між ЗНО з фізики і ЗНО з біології (2-12 липня) вистачило, щоби показати хороший результат. Удачі майбутнім учням, які будуть здавати ЗНО в 2021!
Сніжана
Привіт всім! Якщо 31 бал з біології? то я склала? Та загалом який прохідний бал цього року?
Анн
Для Сніжана: буде відомо за день до результатів , коли буде ясна картина як написали учні загалом , але скоріш за все так , бо піднімати його наврядчи будуть
Марія
Склала. Пороговий - 22
Коментувати
Anechka
Привіт всім, хтось може сказати, з укр мови і літератури оцінка одна? Чи з мови одна а з літ інша. Мені кажуть що з мови тільки ставлять Але я не можу зрозуіть навіть якщо і так, то навіщо було давать літературу????
Елена
Для Anechka: оценка одна. Просто считайте, сколько набрали баллов за ВСЕ вопросы, которые были на ЗНО. К этому добавится ещё от 5 до 20 баллов за сочинение.
Галина
Для Anechka: бал з ЗНО виставяється за весь іспит (і з мови і з літератури) , а ДПА - лише з мови: враховують лише відповіді з мови та твір.
Коментувати
Ніна
Це не змінять розрахунок ДПА?Він такий лишається як у 2019 року?¿?
Ніна
Це не змінять розрахунок ДПА?Він такий лишається як у 2019 року?¿?
Don Grafon
В принципе, ЗНО по биологии не очень сложное было, но попадались иногда странные задания, а ещё обидно, что не было заданий на скрещивание, экологические ниши и передавание энергии в цепях. Тем не менее, пробник и предыдущий год, по моему мнению, были проще.
Ship
Якій прохідний бал буде на зно з біології, склав/не склав.?? ? _+_+_+_+_(_(_(_(_(_(_(_((_(_(_
Anechka
Для Ship: 19
Денис Шиян
Эт точно 19
Денис Шиян
Для Anechka: точно 19 потому что у меня 19 ?
Коментувати
Галина
Доброго дня!!! Цього року дійсно були важкі завдання, тому дуже прошу знизити пороговий бал з біології. Адже вирішується доля багатьох дітей.
Іван
Для Галина: Саме так. Вирішується доля. Тому не можна позбавляти мрії вступити до ЗВО тих, хто старанно готувався й набрав високий бал! Знижувати нічого не можна ні в якому разі, оскільки це порушує право вступників на справедливий вступ.
Богдан
А если человек учил одно а попалось другое что ему делать если проходной высокий будет что ему тогда делать а + карантин дети позабывали и могут многие завалить экзаме
Коментувати
Niko_chan69
Вопросы были не сложные, кто хоть малость учил, тот написал. Остальные значит так хорошо учили)
Олександра
Для Niko_chan69: Написав, але важливо, на який бал!
Коментувати
Alex
76/80 зно легке. Причому за 20 хв. Просто ЕлеМЕНТАРЩИНА. Я думаю будет складніше. Головне було не перемудрити
Я
Для Alex: не надо делать из себя очень умного! Это не прилично!!!! Я тоже не могу сказать что были очень тяжелые задания, нормальные. Но соглашусь, пробные были легче. Все зависит как преподавали в школе и была ли возможность заниматься с репетитором.
Коментувати
Олександра
Всім добрий день! Я повністю згідна, завдання були НАДТО важкими! Знизьте, будь ласка, прохідний бал! Дуже прошу!!!)))
Давид
Доброго дня!!! Завдання, порівняно з минулими роками, ДУЖЕ СКЛАДНІ!!! Знизьте прохідний, будьласка!!!!
Олена
Доброго дня! знизьте, будь ласка, прохідний, цього року завдання були дуже важкими! пишіть, кому не байдуже!!!!
Ірина
Доброго дня,я вчасно не внесла результати пробного ЗНО 2019 з біології,де я тепер можу подивитись результат??? Дякую.
Тарас
Для Ірина: привіт , якщо ти не встигла внести результати , то просто перевір їх сама , на сайті вже виставлені результати пробного зно с цсіх предметів
Коментувати
Аноним
Мова 47 -&-, історія 52) , географія 54) норм)
Софія
Добрий день 30 правильних я пройшла на платній з біології , з географії 29 ,з історії 40 ,а з мови 60
Неля
Катя,я з вами погоджуюся.Мені не стає 1 бала.Це дуже важко пережити.Особливо тоді,коли старанно готувалася,ночей недосипала,переживала.
Olha
Завдання цього року справді дуже важкі.Минулі роки були набагато легші.Зверніть ,будь ласка,на це увагу .Дайте від 46 тестових балів на оцінку за ДПА 9.Я вас благаю,зрозумійте.Просто шкода,коли дитина старанно готується,переживає,а тут таке.Дякую.
Ну і тупа
Для Olha: Питання елементарні, хто винуватий, що дитина неспроможня їх розв"язати. Вибачте, але не хочу обізвати її тупою, але, якщо вона готувалась, і не спаравилась з такою елементарщиною, значить, тупа.
Pands
Эбало of
Ненавистник пездюков
Не навижу таких псевдо умных людей, которые на других гадости говорит, хотя на деле пишет какой то заучка, который даже не понимает ситуацию человека. Вот напимер, я проходил ЗНО прошлых годов и большесть в этом ЗНО не совпадало с прошлыми годами, хотя прошлые года более менее вопросы совпадали, тоесть в 2020 году решили эксперименты на нас ставить, в том плане что порог вроде подняли, да и вопросы и близко не стоят с прошлыми годами. Кароче говоря, я согласен с тем, что нужно снизить пороговый, если честно я сдал биологию более менее, хотя я ее вообще не учил, но всё же не всем везёт как мне, по етому завалите ебало заучки безкорысные!
Коментувати
Христина
Доброго дня,мене хвилює питання:чи сильно відрізняються орієнтовні бали від справжніх,можливо ті хто проходив зно 2017 року можуть сказати про різницю? Порівнювала бали за пробне(офіційні відповіді) і за сертифікаційну роботу,бали відрізняються в 10 балів,а орієнтовні бали навіть приблизно не вирахували того балу,який є офіційно. Тому не спішу радіти. Підкажіть будь ласка,вдячна.