ЗНО-2020: як розрахувати бал з української мови

Тестовий бал ЗНО з української мови та літератури обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2020: як розрахувати бал з української мови

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 104 бали). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Також результати тестування з української мови за бажанням учасника ЗНО можуть бути переведені в оцінку за шкалою 1-12 балів для зарахування результатів ЗНО як державної підсумкової атестації.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 48 завдань цієї форми (№1–23, 29–33, 34–53), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності - до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити "логічні пари"). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

До тесту з української мови і літератури включено 9 завдань цієї форми (№24–28, 54–57), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність ("логічну пару"); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання з розгорнутою відповіддю (№58) - завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.

Завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлення) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

До уваги учасників тестування! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, – 104.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 25 липня 2020 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з української мови та літератури.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з української мови і літератури. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

У 2020 році тест ЗНО з української мови та літератури включатиме в себе дві частини завдань: мовну і літературну. Результат виконання завдань №1-33 частини «Українська мова» та №58 частини «Власне висловлення» може бути зарахований як державна підсумкова атестація з української мови.

Максимальна кількість тестових балів, що може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №1-33 та №58, дорівнює 68 балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з української мови та літератури не пізніше 25 липня 2020 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2019 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 104 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал за завдання тільки з української мови у поле нижче (максимум 68 балів, у тому числі бали за власне висловлення):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

Освіта.ua
30.06.2020

Популярні новини
Опубліковані відповіді на тест ЗНО з фізики Опубліковані відповіді на завдання тесту ЗНО з фізики, що був проведений у четвер
Відбулось зовнішнє оцінювання з фізики Правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього оцінювання будуть оголошені 03 липня
ЗНО з фізики: напередодні тестування У четвер, 02 липня, відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з фізики
Опубліковані відповіді на тест ЗНО з української мови Опубліковані правильні відповіді на завдання тесту ЗНО з української мови та літератури
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Люба
Якщо я написала 24 з 104, скільки це є і чи я можу поступити в коледж????скажіть будь ласка!
Андріана
Якщо я набрала 17 балів, чи можу я поступити в коледж? Скажіть будь ласка!
Андрій
Для Андріана: найімовірніше так, якщо ще нарахують кілька балів за твір
Коментувати
Віталій
Я відповів правильно на 28 питань? . Скажіть будьласка я склав чи ні?
Андрій
Для Віталій: найімовірніше, так
Коментувати
Леся
Підкажіть будь ласка який бал по шкалі 100-200 , якщо 40 правильних відповідей + власне висловлення?
Андрій
Для Леся: За таблицею минулого року - мінімум 130 (без ВВ). Коли оприлюднять цьогорічну таблицю, будемо знати точніше.
Коментувати
Люба
Якщо я набрала 160 без власного висловлювання, то скільки це по 12 бальній системі? Скажіть будь ласка!
Сергій
Доброго дня. Як я розумію, при зниженні порогового балу зно з української мови мені знизять і бал за зно порівняно з минулорічним оцінюванням? За оцінюванням минулого року я написав на 190-195, а при зниженні порогового балу мені поставлять 185? Хіба це нормально???
Міша
якщо у творі "Як можна бути патріотом, живучи поза межами своєї країни?" дати негативну відповідь, що не можна бути патріотом живучи поза межами своєї країни, його будуть оцінювати?
Валерия
Для Міша: будут, они оценивают грамматику и структуру написания, а не твое мнение
Коментувати
Влад
Добрий дeнь ! 52 бали цe 143 бали ? Бо в пробному за 52 бали вийшло 131.Якe будe оцінювання ?
Андрій
Для Влад: На пробному був інший прохідний бал і шкала переведення. На основному, щоб знати точний результат, треба почекати офіційних результатів перевірки робіт.
Коментувати
Леся
Доброго дня, дитина зробила 12 помилок в тестах з української мови (завдання 1-33), скільки це буде по ДПА?
Андрій
Я отримав 84 бали за 57 питань без власного висловлення. І отримав всьго 178 балів. Навіть, якщо висловлення буде оцінено в 20 балів, я отримаю всьго 198. Де ще 2 бали?!! Який "вумник" складав ці розрахунки балів ЗНО, В яких явно занижений результат?!!!
Олена
Для Андрій: Так за твір 20 балів додаються до 84, тобто Ви отримаєте тестових 104 із 104, а це і буде 200 балів Вашого рейтингового балу по шкалі 100-200.
Коментувати
Роман
А Бали за основне будуть так само, рахувати як за пробне Зно якщо наприклад у мене 63 правильних відповідей без вв, то за основне Зно у мене 146?
Андрій
Для Роман: ні, на основному ЗНО прохідний бал і таблиця переведення будуть іншими, ніж на пробному.
Коментувати
Владислава
Скажіть будь ласка ???????? 28 правильних відповідей це скільки балів???????.
София Бондаренко
Для Владислава: За пробним ЗНО 2020 - 107 балів.
Андрей
Для Владислава: 107
Коментувати
Олена
Поясніть, будь ласка, чи додають 10 балів учасникам зно з сільської місцевості? Можливо, для цього потрібно абітурієнту надати якісь підтверджуючі документи?
Андрей
Для Олена: Не додають, інакше це було б не справедливо по відношенню до інших абітурієнтів.
Влад
Для Олена: коли будете подавати електронну заяву, та є куди фнести фото довідки, що дитина закінчила сільську школу. Але там не 10 балів надається, а конкурсний бал множиться на коефіцієнт 1,02
Олена
З приводу справедливості або ні стосовно дітей із сільської місцевості. Міські витрачають на дорогу до пункту зно хвилини, а наші діти для того, щоб потрапити до 10.50 виїжджають о 7.00. І додому потрапляють о 17.00. Де справедливість? Зробіть пункти в наближених до місця проживання, а не через два райони.
Коментувати
Олена
Якщо 33бали з 104(але не враховуючи висловлювання) А прохідний того року був 23) А висловлювання в мене є то воно буде рахуватися до тих33балів?
Здобувач освіти
Для Олена: Якщо висловлювання відповідає стандартам (не менше 100 слів і т.д.), то звісно буде враховуватися.
Коментувати
Оксана
39 правильних без висловлювання, скільки це по 200 дальній системі в 2020 році?
Андрей
Для Оксана: 117 по системі оцінювання пробного зно
Коментувати
Анна
27 правильних відповідей, і це без власного висловлення, тоді який у мене прохідний бал?
Андрій
Для Анна: За минулорічними таблицями мінімум 107.
Коментувати
Виктор
Після перевірки офіційних результатів я з’ясував, що помилився у відповідях на 4 питання (№№ 23, 33, 42, 43). Кожен з них міг принести мені по одному балу. Значить, від максимально можливого результату в 104 бали потрібно відняти 4. Виходить рівно 100 балів. Щоб упевнитися остаточно, я пройшов основну сесію на сайті "ЗНО-онлайн" (https://zno.osvita.ua/ukrainian/401/), причому, навмисно допустив ті ж самі 4 помилки. Однак сайт видав результат не 100, а 99 балів. У чому тут справа? За що був знятий ще один бал?
YY
Для Виктор: у меня тот же самый результат и я проверяла свой балл теми же способами, что и вы. У вас сняли 1 бал за сочинение
Виктор
Странно, почему сняли, а вдруг у меня шедевр?)) И если сняли, то почему только один балл?
Здобувач освіти
Для Виктор: Странности подсчёта) (не исключено, что баг). Помнится, как мне одногруппник кидал два скрина, где на первом у него было 65 баллов, а на втором - 70. В первом случае у него итоговый балл был выше)) И да, тест один и тот же.
Коментувати
Anna
Я порахувала тут і в мене вийшло 161 бал, а коли пройшла зно 2020 онлайн , то 176. Як це розуміти, де правильний результат?
J
Для Anna: проходя зно на сайте, вам еще баллы за сочинение накидывают (основываясь на результате тестов)
Коментувати
Денис
Якщо в мене 18 правільних відповідей, и це без власного висловлювання. І скільки взагалі пороговий бал?
Тарас
Для Денис: Цього року пороговий бал з української мови буде встановлено на засіданні спеціальної комісії 24 липня після того, як будуть перевірені всі роботи. До цього часу точно ніхто не скаже. Минулого року прохідний бал був 23.
Коментувати
Маша
В мене 27 правильних відповідей, сподіваюся я пороговий бал пройшла. Підкажіть як розрахувати на відповідність, наприклад із 4 в мене 2 правильних це 2 бала, чи як?
Я
Для Маша: за одну відповідність дається 4 бали. Кожна правильна відповідь=1бал.
Олена
Так, якщо у відповідності Ви вибрали тільки 2 правильних відповіді, то Вам зарахують 2 бали за це завдання
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!