Адаптивний поріг з української мови, української мови і літератури

Поріг «склав / не склав» з української може бути меншим для тих, хто навчався мовою не слов’янської групи

Адаптивний поріг з української мови, української мови і літератури

На зовнішньому незалежному оцінюванні використовують пристосування процедури переведення тестових балів з української мови та української мови і літератури в шкалу 100–200 балів і встановлюють нижчий поріг «склав/не склав» для осіб, які здобули повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов або мовою корінних народів.

За теперішніх умов адаптивний поріг застосовують для випускників шкіл і класів з навчанням молдовською, румунською та угорською мовами. 

Для таких осіб встановлюють адаптивний поріг з української мови та з української мови і літератури, який буде нижчий за звичайний. Усі тестові бали між адаптивним порогом і пороговим балом «склав / не склав» будуть переведені в рейтингову оцінку «100 балів».

Наприклад, якщо поріг «склав / не склав» ЗНО з української мови або української мови і літератури у 2022 році становитиме 23 бали, а адаптивний – 20 балів, то учасники, які здобували загальну середню освіту, наприклад, угорською мовою, й отримали 20, 21, 22 або 23 тестові бали, отримають 100 балів за шкалою 100–200 балів.

Це дозволить таким особам брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА ЗНО

Освіта.ua
17.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Це як відношення до відмінників і двієчників. Відмінник виконав на одне завадання менше, ніж від нього чекали - ай-ай-ай, погано. Двієчник виконав на одне більше, ніж від нього чекали - ох, який молодець.
Катерина
Цікаво виходить - країна одна, а умови з ЗНО з державної мови різні. Так чому ж на математиці не зробити так само. Профільний рівень - для учнів спеціалізованих класів поріг повинен ьути вищий, а для звичайних умови лояльніші.
Галина
Для Катерина: Що Ви видумуєте? вимоги з державної мови для всіх шкіл однакове. Для різних рівнів шкіл математика різна: рівень стандарту та профільний. Але це стосується саме ДПА.
Юлія
Галина, вы прикалываетесь? Все выпускники, желающие поступить в ВУЗ, обязаны сдавать математику профильного уровня, но при этом не делают разницу между теми, кто закончил проф класс и собирается поступать на мехмат и теми, кто учился в обычном классе и поступает, к примеру, в Медин
Коментувати
Ольга
А вы не замечали что в европейских странах все подряд в универ не лезут...а у нас..с такими пожарными баллами в вуз...страна с дипломами и без мозгов...студенты все тупее и тупее а короны...
000
Для Ольга: Это цель реформы образования
Коментувати
mmm
странні люди, чогось у європейских вимогах такого немає, а є норма одна до знань державної мови для всіх . погоджусь на таке лише як тимчасове, бо змінюємо країну і треба людям час перенастроїтись.
Богдан
Для mmm: а ще у європейських країнах люди розумніші, і зарплати вищі, це вам ні про що не говорить?
Артем
А як це залежить вiд знання державної мови?
Val
Для Артем: Можете сказать, какой является "державна мова" в тех же США? Юридически.
Коментувати