Адаптивний поріг з української мови і літератури

Поріг «склав/не склав» з української може бути меншим для осіб, які здобули освіту мовою не слов’янської групи

Адаптивний поріг з української мови і літератури

Починаючи з 2019 року, використовують пристосування процедури переведення тестових балів з української мови і літератури в шкалу 100–200 балів та, відповідно, встановлення нижчого порогу «склав/не склав» для осіб, які здобули повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов або мовою корінних народів.

Для таких осіб встановлюють адаптивний поріг з української мови та з української мови і літератури, який буде нижчий за звичайний. Усі тестові бали між адаптивним порогом і пороговим балом «склав/не склав», будуть переводитися в рейтингову оцінку «100 балів».

Наприклад, якщо поріг «склав/не склав» ЗНО з української мови і літератури у 2021 році становитиме 23 бали, а адаптивний – 20 балів, то учасники, які здобували загальну середню освіту, наприклад, угорською мовою, й отримали 20, 21, 22 або 23 тестових бали, отримають 100 балів за шкалою 100–200 балів.

Це дозволить таким особам брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА ЗНО

Освіта.ua
11.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
А вы не замечали что в европейских странах все подряд в универ не лезут...а у нас..с такими пожарными баллами в вуз...страна с дипломами и без мозгов...студенты все тупее и тупее а короны...
000
Для Ольга: Это цель реформы образования
Коментувати
mmm
странні люди, чогось у європейских вимогах такого немає, а є норма одна до знань державної мови для всіх . погоджусь на таке лише як тимчасове, бо змінюємо країну і треба людям час перенастроїтись.
Богдан
Для mmm: а ще у європейських країнах люди розумніші, і зарплати вищі, це вам ні про що не говорить?
Артем
А як це залежить вiд знання державної мови?
Коментувати