Правила зовнішнього оцінювання 2014

Пам’ятка для учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2014 року

Правила зовнішнього оцінювання 2014

Що необхідно взяти на тестування

Для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) учаснику необхідно мати при собі:

  • Сертифікат учасника ЗНО, що був отриманий після реєстрації.
  • Документ, на підставі якого відбувалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, і серія та номер якого зазначені в сертифікаті, це може бути паспорт або свідоцтво про народження.
  • Запрошення-перепустку, що була надіслана учаснику зовнішнього незалежного оцінювання поштою. Запрошення-перепустку можна також роздрукувати з інформаційної сторінки учасника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Важливо! Ці документи є обов’язковими для участі в зовнішньому оцінюванні, а відсутність хоча б одного з них унеможливить вхід до пункту тестування.

Крім цих документів учаснику необхідно мати при собі кулькову або капілярну ручку чорного кольору для заповнення бланку відповідей. Учасник ЗНО також має право взяти із собою маленьку прозору пляшку із питною водою.

Пункт тестування

Адреса пункту, де буде проходити зовнішнє незалежне оцінювання, а також дата і час його початку зазначається в запрошенні-перепустці, а також на інформаційній сторінці абітурієнта.

Важливо! Допуск до пункту тестування припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього незалежного оцінювання.

Пам’ятайте, що будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування та перевірити маршрути доїзду до нього, для того, щоб запобігти випадковому запізненню. На пункт тестування бажано з’явитися за 30 хвилин до початку тесту, тоді у учасника тестування буде час для спокійного входу до аудиторії.

     

У пункті тестування будуть вивішені списки учасників із позначенням номера аудиторії в якій відбуватиметься складання тесту. Перед входом до кожної аудиторії також буде список учасників із нумерацією місць для кожного учасника, а всі столи в аудиторії будуть пронумеровані. Учаснику тестування необхідно зайняти місце зі своїм номером. Зайнявши своє місце не виконуйте вказівок чи прохань пересісти на інше місце, це може призвести до анулювання отриманого результату тестування.

Зверніть увагу, що абітурієнт не має права проносити до аудиторії: книжки, друковані та рукописні матеріали, калькулятори, мобільні телефони та інші електронні пристрої. За наявності таких пристроїв вам необхідно буде залишити їх у спеціально відведеному місці. Із собою абітурієнт має право пронести до аудиторії тільки прозору пляшку води та ручку.

Тестування

Безпосередньо перед початком виконання тесту, інструктор в аудиторії повинен ознайомити учасників із правилами виконання тестового завдання, а також повідомити їм про права й обов’язки.

До початку роботи над тестом ви маєте право поставити інструктору будь-які запитання щодо технології виконання тесту та процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Відлік часу, що дається на виконання тесту, розпочинається після проведення інструктажу та всіх передбачених регламентом дій.

Під час виконання тесту дотримуйтесь вимог інструкції щодо роботи у тестовому зошиті та заповнення бланків відповідей. Будьте особливо уважні, позначаючи номер тестового зошита в бланку відповідей.

Пам’ятайте, що протягом виконання тесту абітурієнт не має права заважати іншим учасникам, спілкуватися з ними та передавати їм будь-які предмети.

Під час тестування абітурієнт може на деякий час покинути аудиторію з дозволу інструктора. Пам’ятайте, що ваш вихід з аудиторії не є підставою для продовження часу на виконання тесту.

Після завершення роботи над тестом абітурієнт має здати інструктору бланк або бланки відповідей та надати уповноваженій особі сертифікат зовнішнього оцінювання для проставлення відмітки про складання тесту.

Важливо! Без відмітки у Сертифікаті про складання тесту результати зовнішнього оцінювання вважаються недійсними.

Якщо абітурієнт виявив порушення процедури проведення тестування, що може негативно вплинути на його результати, він має право до моменту виходу з пункту тестування звернутись до уповноваженої особи з апеляційною заявою.

Через 30 хвилин після завершення тестування абітурієнти мають право отримати свій тестовий зошит із власними записами.

Результати тестування

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання відбувається поетапно. На першому етапі визначається тестовий бал абітурієнта, що є арифметичною сумою балів, отриманих за виконання кожного завдання.

Після визначення тестового бала відбувається його конвертація в рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів, що потім використовується при вступі до вищого навчального закладу.

Така конвертація відбувається після того, як будуть перевірені роботи всіх учасників, оскільки рейтингова оцінка за шкалою від 100 до 200 балів визначається в залежності від результатів інших учасників, які складали той самий тест.

Шкала переведення тестових балів у рейтингову оцінку оприлюднюється для кожного предмета та для кожної сесії тестування окремо протягом двох-трьох тижнів після проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Результати кожного учасника публікуються на персональній сторінці абітурієнта на сайті Українського центру оцінювання протягом 19 червня – 8 липня 2014 року.

Результати тестування абітурієнтам не надсилаються. Після оголошення результатів тестування з усіх предметів абітурієнт має самостійно роздрукувати спеціальну Інформаційну картку з отриманими результатами з персональної сторінки на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Ця картка є додатком до Сертифіката учасника зовнішнього незалежного оцінювання та подається до вищих навчальних закладів України при вступі.

Не намагайтеся сфальшувати Інформаційну картку змінивши отримані результати тестування, оскільки рейтингові бали з кожного предмета, що зазначені в Інформаційній картці, обов’язково перевіряються вищим навчальним закладом в електронній базі даних абітурієнтів Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо після отримання результатів тестування абітурієнт має сумніви щодо об’єктивності оцінювання тестової роботи, він має право подати до Українського центру оцінювання якості освіти відповідну апеляційну заяву. Така заява має бути надіслана не пізніше 3-х днів з моменту офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного предмета.

Освіта.ua
03.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марта
У мене діабет, при собі завжди необхідно мати солодкий сік або цукерки або таблетки глюкози. Який документ пред’явити, щоб мені дозволили взяти одне із вищезазначеного на ЗНО?
Gost
Для Марта: Точно не знаю, але на пробному ЗНО нам інструктор сказав, що потрібна довідка. Або треба попередети заздалгідь одного з інструкторів на рахунок таблеток. А щодо соку і цукерок... їх скоріше за все не можна.
Коментувати
Віка
Якщо я в школі обов’язково здаю ЗНО з ураїнської мови та математика, то чи можу я потім здавати ще хімію, біологію та німецьку мову?
Аня
якщо я не поставила хрестика напроти номеру свого зошита, мій тест анулюється?
Андрей
Ну почему нужно сдавать только не больше 4 предметов ?! Неужели никак нельзя сдать 5 ?
Andrii Shkliaruk
Вступайте у ВНТУ на спеціальність «Управління інформаційною безпекою», якісне навчання, гарні викладачі, всі умови для розвитку у напрямку ІТ. По всім питанням пишіть в приват, або на мило abcz@mail.ua. Буду радий відповісти!
kot
Бали будуть давати однаково , чи тим хто був на 2 сесії дадуть більше?
Петро
якщо я закреслив 2 завдання і поставив інші. Нічого не буде?
Михаил
Вопрос: могу ли я забрать черновик с украинского языка, если я не забрал его после окончания ЗНО за 30 минут. В пункте сдачи сказали, что черновики хранятся ещо месяц. Правда ли это?
Анна
Для Михаил: нет, всем черновики выдаются после окончания тестирования.
Коментувати
ТАНЯ
Несправедливо оцінюєте англійську мову !!!!!!!!!!!!! виходить, щоб набрати 199 балів можна на 12 балів твір написати з 14, зрозуміло, що всі тестові завдання повинні бути правилньими. а якщо раптом 10 балів за твір, бо можуть попастить такі "доброзичливі" перевіряючі, то 194! ВИ НЕ ОБНАГЛІЛИ ТАМ !!!!??? як так 54=199, 55 = 199,5, а 52= 194??????????? це несправедливо!!!!!!!!!!! тому що перевіряють роботу, вибачте, грубо кажучи, хто попало..різні люди, бувають і такі, що хочуть зла абітурієнтам і на зло придираються до всього, і зменшують той бал-два, а на ділі різниця в 5-6 балів, а це багато!!!!!! я надіюсь ви "там", кого запхали в міністерство по блату, надіюсь звернете увагу на це! ПЕРЕСТАНЬТЕ робити все для тупості і бідності молодого поколіня! БЛАГАЮ!
Настя Кузьменко
Скажите пожалуйста,я вчера случайно отметила не тот номер тетради,но потом исправила ,будет ли считаться это ошибкой?очень переживаю.
Андрей
Для Настя Кузьменко: Исправлять номер тетради нельзя
Коментувати
Тимур
Скажите пожалуйста, если набрал по украинскому языку меньше 124 баллов,можно как-то перевести баллы с профильного предмета если там набрал больше 170?
aladdin85
Для Тимур: это Вы приёмной комиссии скажете, чтобы она рассматривала Ваше заявление, если по профильному действительно больше 170.
Андрей
Для Тимур: нет
Коментувати
Михаил
когда придут результаты по украинскому и другим предметам, уже 22 число. Я просто в недоумении, там что роботы проверить нормально не могут???,..
Pinkie Pie
Если не прийти на один из двух ЗНО, будет ли сертификат считаться действительным (для результатов ЗНО, на которое пришёл)?
Евеліна
пришла на ЗНО по украинскому с синей ручкой, инструктор сказала что можно писать синей написала. теперь все говорят что если синей ручкой то робота просто не будет проверятся. Подскажите что мне теперь делать?
Андрей Назаренко
Для Евеліна: даже если не проверит компьютер, то можешь подать на аппеляцию и там уже точно проверят твои ответы.
Андрей
Для Евеліна: Надо читать правила, там написано только одного цвета ручка, работа , будет не засчитана.( ее просто комп не распознает)
Инна
Для Евеліна: Скажіть будь-ласка, ви отримали результати ЗНО , синя ручка вплинула?
Коментувати
Наталі
Шкода сучасних випускників та абітурієнтів!!! Якого дибілізму тільки й неповигадували... Що з глузду з*їхали - ЦЕ Ж ДІТИ!!! а правила як у концтаборі... бачила в новинах що ще й "беркут" перевіряти дітей на наявність гаджетів буде, з гордістю демонстрували дубинку з наручниками та газовим балоном. Типу "якщо що - буде чим заспокоїти!" (с). Дибіли. Краще б ось так зі злочинність боролися, з таким натхненням!!! І краще б план міжнародного та економічного розвитку продумали так детально як продумали нові правила проведення ЗНО!!! Одна думка в голову йде... все робиться на залякування дітей та неадекватне сприйняття дітьми наданих їм умов складання тесту. Провалення тесту... А потім... А потім - ХАБАРІ!!! Що, бабла невистачає? мало намутилися? вирішили ще й на дітях?! нелюди!
Дима Халиков
А какая должна быть одежда? Можно одеваться как хочешь?
Ольга Мартыненко
Для Дима Халиков: Задавала этот же вопрос в группах вк.Мне ничего не ответили. В прошлом году ЗНО сдавала сестра.Не пускали людей,которые были одеты слишком раскрепощенно. Вы должны прийти в брюках.Верх должен прикрывать плечи. Для девушек все сложнее-они должны закрыть ноги по колено и верх должен прикрывать плечи и не слишком открывать грудь) Удачи в сдаче:)
Ann
Здавала минулого року ЗНО. Всі приходили в чому хотіли! і в шортах, і в топах, ніде нічого не закривало ні коліна, ні плечі:)
Kati
Об одежде нигде ничего не сказано. Не думаю, что короткая юбка или открытый топ могли бы стать причиной недопуска на пункт тестирования. Одеваться надо по погоде, с учетом, что в аудиториях может быть душно и высидеть три часа в неудобной, жаркой одежде будет непросто.
Коментувати
OKCANA
Ця картка є додатком до Сертифіката учасника зовнішнього незалежного оцінювання та подається до вищих навчальних закладів України при вступі. А сертифікат нам вислять?Я щось не можу зрозуміти
aladdin85
Для OKCANA: сертифікат Ви отримали як відповідь на реєстрацію.
Коментувати
Elena
Чи можна брати на ЗНО не тільки прозору пляшку води , а й ліки наприклад заспокійливе чи від проносу-? За З години тестування все може статися
Pavel
Ответы на ЗНО 2013 года. Успей купить! E-Mail: zno@answers2013.hol.es
татьяна
Что значит персональная страничка абитуриента? Кто ее заводит?
aladdin85
Для татьяна: пункт 4.18 Порядка проведения ВНО: «Для кожного абітурієнта на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюється інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та ріп-кодом, указаним у ньому.»
Коментувати