Фізику планують складати лише 2% учасників НМТ

Більшість вступників має намір обрати третім предметом НМТ історію або іноземну

Фізику планують складати лише 2% учасників НМТ

Абсолютна більшість майбутніх вступників до закладів вищої освіти має намір обрати третім предметом для складання НМТ історію України або іноземну мову.

Про це свідчать результати опитування учасників вступної кампанії у телеграм-каналі Вступ.ОСВІТА.UA.

Зокрема, обрати третім предметом історію України мають намір 42% майбутніх учасників тестування, а іноземну мову – 40% вступників.

Біологію мають намір складати 13% учасників національного мультипредметного тесту.

Водночас хімію як третій предмет за вибором планують обрати 3% учасників тестування. Фізику планують обрати лише 2% майбутніх вступників.

Як відомо, у 2021 на ЗНО з історії України було зареєстровано 76,6% від загальної кількості учасників ЗНО, на ЗНО з іноземних мов – 38%, ЗНО з біології – понад 32 %, фізики трохи більше 8%, а на ЗНО хімії – 3,2%.

На час публікації новини в опитуванні взяли участь понад 10 тисяч майбутніх учасників тестування.

Як відомо, Міністерство освіти і науки презентувало модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого буде проведена вступна кампанія до закладів вищої освіти.

Під час вступної кампанії абітурієнти матимуть можливість вступати на різні спеціальності незалежно від комбінації предметів, яку обере учасник НМТ.

Більше про проведення НМТ

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
27.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яна
От ми бачимо як наше суспільство орієнтується на виїзд за кордон. Тобто діти краще знають англійську, а не історії України. А МОН тільки цьому сприяє… Наспного року опитування: «будете здавати укр. мову чи іноземну? Для чого укр. мова…. Вона з материнським молоком прищеплюється! А от анлійська!!»
Степан Муціківський
Боюсь, ви дещо пропустили. А саме, роль англійської мови у сучасному світі. Англійська — надзвичайно корисна для людини, котра ніколи не перетинала і не збирається перетнути кордон! Це — мова науки, це мова ІТ, це мова інженерії, це мова, з допомогою якої обмінюються інформацію мільйони професіоналів по світу! Якщо вас цікавить будь-яка інформація про технології, науку, медицину тощо, то вони або отримуєте її англійською, або ж — застарілою — коли хтось не полінувався, і врешті [повіримо, що без помилок і упереджень] переклав її для вас. Тому, вибачте, але Історія України, як ключовий предмет, потрібна гуманітаріям, а англійська — всім.
Коментувати
Інна
Жахливо( з кожним роком все менше дітей обирають предмети, які досить популярні за кордоном...біологія, хімія,фізика( тобто наука в стані реанімації,а тепер і вже не буде в країні(
Степан Муціківський
Ситуація в принципі — складна. В першу чергу, більшість наших студентів отримують освіту, котра їм в принципі не здалась. І здобувають її вони у відповідних ВНЗ, котрі хіба дипломи і штампують. Штампують вони зокрема і фізиків з хіміками... але чисто такої ж якості, як і будь-яких там економістів чи юристів, чи ще кого. Це все фікція. На іншому кінці в нас нема відповідного ринку праці. В нас ті ж хіміки і фізики не будуть затребуваними. Хіба в тих же ВНЗ, імені штампування чергової партії дипломів. А якщо, чи то коли, виникне відповідний попит на спеціалістів — буде і пропозиція. Але для того буде потрібна титанічна праця...
399
Для Степан Муціківський: Ну і ВАЛЯНОК!
Валерій
З методикою проведення занять в наших школах, коли вчитель не спілкується з учнями, а заставляє дивитись їх в онлайн режимі проведення уроків, які розроблені не ними, то яка може бути тяга до знань і бажання вчитися. Ось вам і результат опитівання.
Коментувати