ДПА та ЗНО: які іспити складатимуть випускники

Випускникам необхідно визначитися з переліком іспитів, які вони оберуть для ДПА і ЗНО

ДПА та ЗНО: які іспити складатимуть випускники

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 1 лютого 2022 року. До цього часу випускникам необхідно визначитися з переліком іспитів, які вони оберуть для складання обов'язкової державної підсумкової атестації або проходження ЗНО.

У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти 2022 мають скласти тести (тобто пройти ДПА) з таких предметів:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька) – за вибором випускника;
  • четвертий предмет за вибором випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Для вступу до закладів вищої освіти випускники мають пройти зовнішнє оцінювання з тих предметів, які потрібні для вступу до конкретного вишу (наприклад, українська мова, математика, фізика тощо).

Важливо пам’ятати, що тести з деяких предметів різняться залежно від того, чи складається цей предмет як ДПА, чи як вступний іспит у виш.

Так, існують окремі тести з української мови та з української мови і літератури. Як ДПА зараховують тільки результат виконання завдань з української мови. Для вступу можуть знадобитися або результати з української мови, або з української мови і літератури. Це залежить від спеціальності, на яку має намір вступати учасник.

Окрім того, у переліку предметів ЗНО є математика і математика (завдання рівня стандарту). Як результат ДПА з математики зараховують результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав у школі математику на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав математику на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з математики. 

Для державної підсумкової атестації з історії України враховують результат виконання завдань частини «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.». Для вступу до закладу вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту.

Як результат ДПА з іноземної мови (англійської, іспанської, німецької або французької) буде зараховано результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на рівні стандарту) або всіх завдань тесту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на профільному рівні). Для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з іноземної мови.

Результати тестів з інших навчальних предметів за вибором випускника можна використовувати одночасно як державну підсумкову атестацію та конкурсний іспит для вступу до закладу вищої освіти.

Після того як учасник визначився з предметами зовнішнього оцінювання, варто почати підготовку до тестування. 

Необхідно зважати на те, що тести з різних предметів по-різному охоплюють шкільну програму. Подекуди знадобляться знання за 5-й – 11-й класи, подекуди – за 7-й – 11-й тощо. Саме тому треба орієнтуватися на зміст програми ЗНО з конкретного предмета.

Для комфортної підготовки до тестування учасники можуть скористатися матеріалами платформи ЗНО-ОНЛАЙН. На цьому сайті вони матимуть змогу виконувати тести за всі роки зовнішнього оцінювання, опрацьовувати завдання, згруповані за темами, читати коментарі до завдань, написані провідними фахівцями-предметниками.

Аби правильно визначити, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність.

Більше про проведення ЗНО в 2022 році

Для отримання всієї важливої інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
09.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
https://petition.president.gov.ua/petition/127330 прошу підтримати петицію №22/127330-еп ЗВІЛЬНИТИ УЧНІВ 11-Х КЛАСІВ У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОКУ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА Автор (ініціатор): Рисай Ілля Сергійович Дата оприлюднення: 19 листопада 2021 прошу підтримати!
Оля
Підкажіть, будь ласка, чи можна здавати 4-ий предмет у формі ДПА, якщо сказано що обов’язковими є 4 ЗНО?
Людмила
Цього року мою складати ЗНО, навчаюся я в профільному класі українськой мови та літератури. Для вступу в університет мені потрібно тільки українська мова. Порадьте,будь ласка, що я маю здавати: тільки мову чи мову і літературу?
Галина
Для Людмила: до чого тут клас? Дпа оцінюється лише з мови. Зно маєте складати те, яке потрібно для вступу
Людмила
Для Галина: наш вчитель говорить, що клас профільний, то потрібно здавати мову та літературу, в джерелах ніде ніякої інформації не знайшли. Поясніть, будь ласка, чим Ви керуєтись щодо Вашої інформації?
Галина
Для Людмила: як чим керуюсь? Перечитайте уважно перелік предметів дпа. Немає такого предмету "українська мова і летература", так сама серед предметів дпа немає предмету "українська література". В свідоцтво про повну середню освіту бал дпа виставлять саме за предмет "українська мова". "українська мова і література" - це з переліку зно. А школа до зно не має жодного стосунку.
Коментувати
Це жахливо
Учень ,який бажає вступити до вищого навчального закладу мусить виконувати завдання профільного рівня з математики? В школі профільного рівня мають 9 годин математики,а учні рівня стандарту 3 години( навіть з варіативну додають годину- це ніщо).Хіба в рівних умовах абітурієнти? Рівень враховується тільки для свідоцтва! Ну і що? Для вступу для таких учнів ніякої різниці немає!! Не розумію,як до цього можна було додуматись?Для учнів профільного рівня повинен бути абсолютно інше тестування , вище по складності! Дичайшая несправедливость!!!
Влад
Для Це жахливо: ЗНО не має профілів і ніколи не мало. Воно однакове як було, так і є для вступу, послаблення із стандартним рівнем придумали для тих, хто у вузи не вступає
Коментувати
Юлія Чернявська
Доброго дня, якщо я правильно зрозуміла, ЗНО з математики для вступу у вищий навчальний заклад потрібно здавати всі завдання тесту?
Якось так
Для Юлія Чернявська: так. Але потрібно "замовити" (як це зробити - читайте в моїй відповіді нижче) зошит профільного рівня, який оцінюватиметься за 200 бальною шкалою. Бо є ще зошит з математики (завдання рівня стандарту), який оцінюється за 12 бальною шкалою.
Коментувати
Юля
Як бути тим учням,де математика в школі вивчалася на рівні стандарту а Виш вимагають ЗНО з математики
Леся
Для Юля: В школі з вивченням математики на рівні стандарту вивчають все, для того, щоб успішно написати ЗНО для вступу
Якось так
Для Юля: У школі учень-випускник буде писати заяву на проходження ДПА/ЗНО. В ній буде табличка куди потрібно вписати назви предметів. Навпроти кожного з предметів буде два стовпчика де має бути зазначено, що випускник обирає оцінювання за шкалою 1-12 балів (для шкільного ДПА) і за шкалою 100-200 балів (для вступного ЗНО). Для отримання оцінки за ЗНО для вступу Вам ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно поставити галочку у двох стовпчиках. Якщо цієї галочки не буде Ви не отримаєте сертифікат ЗНО для вступу (і не зможете навіть подати заяви для вступу), а отримаєте лише оцінку ДПА від 1 до 12 балів. Якщо буде дві галочки, то Ви при здачі ДПА/ЗНО з математики отримаєте "повноцінний" (профільний) зошит ЗНО. Вам потрібно відповідати на всі завдання зошиту. Для отримання оцінки для школи за ДПА система прорахує відповіді на завдання рівня стандарт (відкинувши завдання профільного рівня). А ось для вступного ЗНО порахує відповіді на всі завдання.
Якось так
Для Юля: попередня відповідь це, якщо Ви питали про формальні речі. А якщо по суті, то вступне ЗНО (на профільному рівні, бо непрофільний рівень лише для ДПА) навіть для тих, кому вона не викладається в школі на профільному рівні, від оцінки за яке залежить чи вступиш, чи ні до Університету це проблема. І елементарними знаннями з математики на ЗНО для вступу не обійдешся. Так, поріг подолаєш, отримаєш свої 130-150 балів, але цього буде недостатньо для вступу на бюджет і близько. На практиці таке ЗНО з математики є нічим іншим ніж нездоланною перепоною для вступу на бюджет на далеко не технічні спеціальності, на яких (вища) математика навіть не викладається.
Коментувати
Якось так
Виправте некоректне речення: " Для вступу до закладів вищої освіти випускники мають пройти зовнішнє оцінювання з тих предметів, які потрібні для вступу до КОНКРЕТНОГО ВИШУ (наприклад, українська мова, математика, фізика тощо)." На "... предмети, які потрібні для вступу на КОНКРЕТНУ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ. Або напишіть, які предмети потрібні для вступу, наприклад, в Київський національний університет імені Тараса Шевченка.