Окремий тест ЗНО з української мови буде впроваджений

Український центр оцінювання якості освіти в 2021 році впровадить окремий тест з української мови

Окремий тест ЗНО з української мови буде впроваджений

Український центр оцінювання якості освіти в 2021 році впровадить у план проведення зовнішнього оцінювання окремий тест з української мови.

Рішення про підготовку окремого тесту з української мови, а також тесту з української мови і літератури міститься в наказі МОН, яким визначено особливості підготовки та проведення зовнішнього оцінювання в наступному році.

Планується, що частина вступників отримає змогу надавати приймальним комісіям результати нового тесту ЗНО з української мови. Натомість вступники на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань складатимуть тест з української мови і літератури.

Українському центру оцінювання якості освіти вже доручено здійснити укладання завдань для двох сертифікаційних робіт – з української мови, а також української мови і літератури.

Обидва тести мають відповідати програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що затверджена МОН у червні 2018 року.

Згідно з графіком проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році тестування з української мови та української мови і літератури відбудеться в один тестовий день – 1 червня 2021 року.

Більше про проведення ЗНО в Україні

Для отримання важливої інформації про основні події проведення ЗНО приєднуйтеся до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
30.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Тобто ті у кого направлення більш гуманітарне будуть здавати мову і літературу, а інше тільки частину. Але гуманітарії будуть здавати математику? Нічого не бентежить?
Галина
Для Олена: ні. Негуманітарії будуть складати складну математику, а гуманітарії легку (аби знали 2+2)
Олена
Просто ситуація дуже кумедна. З 8 класу моя мама сплачувала курси підготовки до ЗНО сестрички, виходячи з вимог декількох попередніх років. Дитина відмінниця, але математику додатково не відвідувала, тому що всі були впевнені що її не буде у дитини. І ось тобі на, вона закінчує 10 клас... Карантин... Втрата можливості навчання і новина наступного року ЗНО з математики. Чому немає перехідного періоду? І, раз я вже написала, можливо зможете допомогти зрозуміти ситуацію з отриманням золотої медалі і її залежності від ЗНО
Val
Для Олена: За полгода к сдаче математики на проходной уровень можно подготовить и клинического идиота. Без репетитора. Просто пользуясь открытыми источниками информации.
Коментувати
Роман
Спасибі ворогам освіти За ЗНО без укрліту. Товариш запитав поради: "Складна дилема, що робить?" А я йому: "Скалу - лупати!" - Франко лихого не навчить. "Чудово сказано, солідно, Я ж наче знаю всіх зірок! Франко це хто? Актор? Політик? Читає реп? Співає рок?" Мені немов в очах померкло, Бо ж бачу - відгуку нема. "Зів’яле листя", "Захар Беркут..." - Як не старався, та дарма. Було так ніяково й дивно, Та раптом друг щось пригадав: "Франко? Стривай! Це ж 20 гривень! Чому раніше не сказав!?" Додати поспішив одразу: "Не думай, наче я профан! Вони ж колись з Шевченком разом Незлецьки грали за "Мілан"!" Спасибі клятим супостатам, Відвертим нашим ворогам, Що хочуть укрліт прибрати Із ЗНО випускникам! 01. 10. 2020 ©
Оракул
Для Роман: ЗНО - це іспит (тест) для вступу в університет. Університету, якщо українська література не є профільним предметом, важливо, щоб вступник розумів, читав, міг писати і говорити українською. Цього достатньо. Якщо предмет українська література є профільним, тоді її знання є обов’язковим і вступники мають його складати. Але в школі повинні навчати дітей українській літературі і дитина має її знати у будь якому разі. Це відповідальність навчального закладу - для цього вони існують. Університет відбирає дітей по їхнім здібностям до певних наук. От і все. Жодної політики.
Коментувати