В умовах епідемії ЗНО безпечніше за будь-які іспити, - Стадний

У Міносвіти наголошують на необхідності проведення ЗНО навіть в сьогоднішній епідемії

В умовах епідемії ЗНО безпечніше за будь-які іспити, - Стадний

В умовах епідемії проведення зовнішнього незалежного оцінювання є набагато безпечнішим ніж повернення до вступних іспитів.

На цьому наголосив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, коментуючи важливість проведення ЗНО у 2020 році.

«Чому ЗНО важливе? По-перше, ЗНО не дозволить повернути корупцію при вступі. По-друге, в умовах епідемії ЗНО набагато безпечніше ніж вступні іспити», - зазначив Стадний.

Він нагадав, що минулого року на бакалаврат вступило 145 тисяч абітурієнтів, кожен з яких подавав кілька заяв — загалом 900 тисяч заяв.

«70% з них були подані до університетів 5-ти міст— Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Одеси. Якби хтось наважився скасувати ЗНО, то сотні тисяч абітурієнтів та їхніх батьків по кілька разів їздили б інші міста для складання вступних іспитів. Вони б у великій кількості збирались б в аудиторіях. А ЗНО це 15 учасників в одній аудиторії і щонайменше 1,5 метри відстані між ними. Тим паче ЗНО складають переважно за місцем проживання», - сказав заступник міністра освіти і науки.

Він вкотре наголосив, що зовнішнє незалежне оцінювання в 2020 році відбудеться за будь-яких умов.

«Ми дбаємо про безпеку та чесний і прозорий вступ», - підкреслив Єгор Стадний.

Також він закликав цьогорічних одинадцятикласників продовжити готуватись до ЗНО.

Окрім того, він порадив абітурієнтам обирати сильні університети, в яких є сильні викладачі, сильні студенти та сприятливе середовище.

«Одразу відкиньте ті заклади, в яких дають та беруть хабарі. Сильні викладачі, це ті, до яких студенти самі хочуть йти на пари. Ті, які займаються дослідженнями. Ті, до яких приходять роботодавці, коли їм потрібні нові працівники. Шукайте університет зі сприятливим середовищем. Там ви зможете реалізувати студентські проекти, у вас буде справжня практика. Ви зможете самостійно обирати дисципліни», - сказав заступник міністра.

За його словами, правду про університет можуть розказати його студенти і випускники.

«Знайдіть їх у соціальних мережах та розпитайте про викладачів і умови навчання. І пам'ятайте, карантин це не канікули. Для випускників це шанс краще підготуватись та зробити свідомий вибір своєї майбутньої професії», - наголосив Єгор Стадний.

Більше про проведення ЗНО

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
22.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
A чому наша держава, точніше уряд, має обмежувати право людини на освіту, яке в її ж конституції написано? Чи може в нас кріпосне право?
Тетяна
Доброго дня, я учениця 11 класу. Що робити дітям, котрі поступають за кордон?Атже вступні терміни минуть до того часу, коли ми напишемо ЗНО. Так як ЗНО потрібне для атестату( а в мому навчальному закладі, який я обрала за кордономпотрібний середній бал за рік), то для чого нам марно чекати і втрачати можливість вчитись за кордоном? Не розумію чому влада не сприяє розв’язанню цієї проблеми.
989
Для Тетяна: а чому наша держава має сприяти Вашому вступу за кордон? Ви розумієте, що це нелогічно? Це ті хто беруть на навчання вступників з України мають про це думати. Переносити терміни вступу та навчання. Хто зацікавлений в грошах, той і має придумувпти як їх отримати .
Коментувати
Елена
ДОБРОГО ДНЯ.У ЛИПНІ МІСЯЦІ 3 ГОДИНИ ДІТИ БУДУТЬ СИДІТИ У МАСКАХ?ВОНИ І БЕЗ ТОГО БУДУТЬ ВТРАЧАТИ СВІДОМІСТЬ ВІД СТРАХУ.ЯКЩО, ВИ ВЖЕ ВИРІШИЛИ ПРОВОДИТИ ЗНО ПІДІЙДІТЬ ДО ЦЬОГО СВІДОМО.ДІТИ І ТАК НАТЕРПІЛИСЯ.КАРАНТИН ЗАЛИШИВ НАС БЕЗ РЕПЕТИТОРІВ(МАТЕРІАЛЬНО НЕСПРОМОЖНІ). НАД ДІТЬМИ ХОЧА Б НЕ ЗНУЩАЙТЕСЯ.КРИК ДУШІ.
Romanjo
ЗНО цього року небезпечне бо може викликати спалах хвороби серед молоді а в подальшому і на розвиток нації бо всі просто сидять вдома і нічого не вчать не практикують набуті знання з теорії які дають викладачі в коледжах або вчителі в школах а ті уроки що показують по телевізору зовсім не дієве бо дуже часто припускаються помилок а потім депутати кажуть що вони мають право на помилку а на ЗНО кожна помилка мінус бали і мінус на шанс вступити в нормальний вуз на ту спеціальність яку захоче він, а якщо він не поступить туди через те що ЗНО він не здав а в школі вчився добре то піде в бурсу бо на платне в сім’ї грошей немає і після бурси сп’ється і так втрачається можливо і хороший спеціаліст якому все зіпсувало те дурне сране ЗНО
Теодор
Шановні дописувачі я вам розкрию таємницю у сільській місцевості, де поганий Інтернет немає дистанційного навчання. Це із власного прикладу. Вчителі роздали завдання на початку карантину і все. Інше проблема батьків. В нас Інтернету навіть 2 g нкмає
Olga
Для Теодор: На выполнение домашних заданий в селах никогда нет ни денег, ни интернета. Есть только на соцсети и игры. Спрашиваю маму А., почему сын не выполняет задания. Ответ: нет денег на телефоне. Говорю, что вечером она сидела в Фейсбуке. Ответ: это я с телефона подруги заходила. Смешное, что часом раньше эта подруга уверяла меня, что у нее денег на телефоне нет, в интернет она заходит с телефона А. Родители врут в глаза. Чего нам ждать от детей?
Коментувати
Валентина
Очное ЗНО в этом году - это преступление против молодежи! Его надо или отменить или делать онлайн в режиме телеконференций с надзором учителей из дому и отсылкой результатов из личных кабинетов.
Олександр
Я б зробив ЗНО вільним тобто якщо я хочу поступати далі і неважливо чи я студент 2-го курси чи я випускник 11-го класу я здаю ЗНО , а якщо я не планую далі вчитися то навіщо мені ЗНО та щей після 2-го курсу коледжу. Мені здається так можна добряче скоротити кількість учнів у класах проте навіть таким скороченням можна зробити новий спалах пандемії наприклад якщо учень написав ЗНО і там заразився коронавірусом і приїхав додому по дорозі заразивши кількох людей та щей своїх рідних, або перебуваючи нульовим пацієнтом заразити весь клас дітей
Olga
Для Олександр: Слоняться толпами вам не страшно. А ЗНО сдавать сторашно. Халавщики вечные.
Олександр
Для Olga: я за карантин за межі подвір’я ніразу не вийшов!!
Коментувати
Валентина
Чепуху говорит! Речь идёт не о замене ЗНО вступительными экзаменами в вузы, а о конкурсе на основе аттестатов Если делать ЗНО, то только дистанционно в режиме телеконференций. Возможно многие выпускники и их родители откажутся от ЗНО из соображений безопасности и перенесут участие в нем на следующий год, а вузы вследствие этого не наберут первокурсников.
Тарас Снигур
В Англии отменили их тестирование еще в начале пандемии и придумали систему по которой будут оценивать выпускников школ. Украина - сверхдержава. А на счет ЗНО в колледже после 2 курса так это полный бред. Позор, гнать детей на ЗНО в такое время.
Валентина
Для Тарас Снигур: Вы абсолютно правы!
Наталья
Полностью согласна.
Коментувати
...
Если хоть кто-то заразится из детей во время проведение ЗНО, ихняя кровь будет на ваших руках, мечтатели безкорупированного обучения то есть любители ЗНО.
Людмила
Вважаю, Зно в цьому році абсолютно не доцільним! І воно точно не потрібно тим, хто не вступає цього року! Петиції про відміну Зно: https://petition.president.gov.ua/petition/89320 https://petition.president.gov.ua/petition/90006
Чпок
Для Людмила: +
Коментувати
А.
Можливо в цьому році не потрібно брати до уваги середній бал атестата?Тільки резельтати ЗНО
Сергей Степанович
Для А.: Зачем ЗНО вообще нужно? ,особенно в этом году. Как эксперимент: принять в ВУЗы все желающих. После ближайшей же сессии останутся только знающие студенты. Для остальных можно "подтянуть" на нулевом курсе. Такой себе Украинский вариант английской системы подготовки соискателей высшего образования.
Валентина
Очень правильное предложение!
Коментувати
Максим
Школярі то понятно вони проживають недалеко від школи їм здавати ЗНО то варіант А що робити студентам 2 курсу якщо деякі з них приїздять з інших областей, і можуть привезти з собою цей вірус до інших оточуючих поо це ви не подумали???
Галя
Так я з вами згідна що робити з такими студентами як захистити адже їх багато
Коментувати
Гость
Почему, просто почему нельзя отменить ЗНО??? В такое время, ты думаешь о здоровье , а учёба переходит на второй план. Вы не хотите отменять потому, что тетради напечатали??? Что??? Вам вообще плевать на детей? Просто потому, что "трудились над этими тетрадями 3 года". Смех да и только. Сами сдайте ЗНО, а потом можно будет судить о вашей компетенции. Или посидите в 30+ градусную жару. Давай , начните ездить на общественных транспортах!! А не на своих машинах с кондиционерами. Посидите летом в аудиториях, в которых 20+ человек. А я на вас посмотрю))
Виктория
Для Гость: С отменой зно не согласна. А со всем остальным написанным соглашусь.
борис
Відмінять ЗНО, прийдеться везти добрі гроші у вигляді взяток ректорам, щоб дітей зарахували на навчання.
...
Борис, какая вам разница? У вас же деньги не забирают. Если вы настолько глупы что верите в прозрачность ЗНО то я соболезную...
Коментувати
Батя
Я конечно понимаю всю суть нашего министерства образования, я понимаю что ЗНО это наверное крутой способ распилить баблишко. Но пилить деньги это одно, а жизнь детей это другое. Я считаю если даже один парень (или девушка) поедет на экзамен, заболеет там и умрёт– его/её кровь будет на ваших руках. Не убивайте детей, прошу вас. Не будьте такими же деревянноголовыми как наши церковники.
Кирпич
Я таки очень извиняюсь. А на кой черт мне сдавать ЗНО, если я студент второго курса колледжа и не собираюсь никуда поступать? Срез знаний в середине учёбы? Для чего это мне? А по поводу необходимости ЗНО... Это выглядит со стороны как самый больной сон ополоумевшого фашиста: сидеть молча, телефон не брать, за наушники или флешку – выгоняют из аудитории... Шаг в лево–шаг в право= выгоняют. Не слишком ли круто берёте? И что будет делать молодой человек которого выгнали за наушники и он не смог поступить в желанный ВУЗ? Не боитесь событий как в Керчи? Наш народ уже и так до края заё#ан и обозлён. А это ЗНО никакую коррупцию из вузов не убрало и никогда не уберёт... С УВ Кирпич.
Мама
ЗНО повинно відбутися, але надайте можливість дітям здавати в районних центрах, А не возити дітей за 100 км в переповнених автобусах по бездоріжжю. Невже не можна привезти 3-4 екзаменатора з міста, а не відправляти десятки переповнених автобусів з дітьми , постійно наражаючи їх на небезпеку. Шановні, прислухайтеся до батьків, адже привезти екзаменаторів обійдеться дешевше та й буде безпечніше
Сергей
Я звичайно перепрошую але яке ЗНО в таке тяжолое час для всього світу? Прокиньтеся не можна проводити ЗНО! На даний момент воно небезпечне не для вас його здавать і вам швидше за все всерівно на дитей які його здають! Самі поїдьте і напишіть його немає нормальних умови для його написання. Одне людини вистачить щоб він заразив всю школу в якій буде проходити ЗНО. Потрібно на цей рік його скасувати це не справа це здоров’я дітей та з цим гратися не можна. Ви говорите корупція? Та ЗНО теж може бути корупцірованое справу на якому можна дуже легко заробити тому що багато хто хоче а особливо багаті зі зв’язків проламаю кому потрібно заплатити і все нормально буде і його син або дочка пройдуть. Тому потрібно негайно скасувати ЗНО в цьому році. Це моє думки на рахунок даної ситуації.
Ірина
Для Сергей: Припиніть істерику! ЗНО буде. Воно потрібне нашим дітям. Крапка.
Пётр
Для Ирины: Это мы ещё посмотрим! Не кажыте гоп, покы не началось :) ЗНО не будет!
Marie Curie
Тим, хто каже, що ЗНО не буде. Забудьте про це раз і назавжди. ЗНО - це можливість поступити всім, без винятку. Вступ має бути прозорим. А без ЗНО це неможливо
Коментувати
Людмила
Діти із нашого невеликого міста щороку змушені їхати здавати ЗНО в інші міста в межах області. Чому моя дитина і моя сім’я має наражатись на небезпеку? У нашому містечку немає випадків захворювання, по області є. Мені життя дитини важливіше освіти. Можна і наступного року поступити до вузу. Дайте можливість безпечно закінчити школу. Відмініть ДПА у формі ЗНО, дайте можливість дітям закінчити школу. Дивно піклуєтесь про випускників- Останній дзвінок, випуск рекомендуєте не проводити, а ЗНО- обов’язково. Так, згодна, в аудиторіях буде небагато учнів, а перед школами, поки туди потраплять діти, що буде робитись? Таке враження, що МОН немає уявлення про процедуру здачі ЗНО
Дональд
Для Людмила: таже история, мне чтобы добраться до места проведения ЗНО нужо найти транспорт, которого нету в этом селе, так как живу в глуши, электричек нету, и всего три дома осталось. Каким образом сюда интернет добивается я вообще в шоке.
Коментувати
Gonta
Люди добрі! Дякувати богу, мене цей рік минула проблема ЗНО. Але все в майбутньому. Скажу зразу, я завжди був за ЗНО. Старший син завдяки нововведенням, свій час був прийнятий на держзамовлення, і закінчив ВУЗ з червоним дипломом. Але, як на мене, ЗНО цього року потрібно або відміняти, або робити все для того, щоб діти безпечно мали змогу пройти оцінювання. Ба, крім того, результати мають бути не пізніше середини липня. Чому так? Спілкувався з батьками дітей, які мають проблему вступу 2020. Люди бояться за дітей (1), люди не знають коли і що робити (2), ті, хто хотів подавати документи до інститутів за кордоном взагалі в анабіоз впали (3), ціна і якість "навчання" в рідних вузах - п*і (4). Виходячи із сказаного, багато хто буде навчатися по місцю проживання, або взагалі ніде (врахуйте кризу, карантин, безробіття). На фоні викладеного, в МО взагалі дупля не відбивають, і приймати адекватні і кардинальні міри не здібні. Хоча, за 30-60 тис. в місяць, повинні вже були б мати хоча б щось в альтернативі.
Тамила
Для Gonta мало того що будемо хвилюватися щоб все вірно написать, то + ще й до цього дихати через раз щоб не дай Бог не підхопити вірус????????????????
Учасник
Для Тамила: А на вступному екзамені в ЗВО ти хвилюватися не будеш? І дихати взагалі перестанеш може ? Тупе ти створіння, бот клрупціонерський
Дональд
Участник, ты в зеркало смотрелся? Остре створiння... Если сделать по уму как в других странах, то не надо будет ехать и задавать вступительные экзамены, а пройдут по аттестату, и не надо говорить что всем завышают оценки в школах, это не так, у большинства людей еле до 7 баллов доходит.
Коментувати