ЗНО орієнтовно розпочнеться 25 червня, - Шаров

Вступна кампанія на основі 11 класів буде посунута на один місяць і буде проведена у серпні

ЗНО орієнтовно розпочнеться 25 червня, - Шаров

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання орієнтовно може розпочатись 25 червня 2020 року.

Про це у своєму Facebook повідомив генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

За його словами, у разі реалізації цього варіанту, вступна кампанія на основі 11 класів буде проведена у серпні.

«Вступна кампанія — ЗНО, ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови для вступників до магістратури), ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування для вступників до магістратури зі спеціальностей «Право» та «Міжнародне право») обов’язково будуть проведені», - наголошує Шаров.

Він також підкреслив, що незалежне оцінювання та інші вступні іспити з використанням технологій ЗНО дозволяють не тільки забезпечити справедливий вступ, але й убезпечити вступників від скупчення в приймальних комісіях та на вступних іспитах, що дуже важливо в цьому році.

«ЗНО буде проведено орієнтовно з 25 червня до 17 липня. Вступна кампанія на основі 11 класів буде посунута на один місяць (серпень замість липня), навчальний рік для першокурсників ймовірно розпочнеться 15 вересня (для інших курсів він може розпочатись у звичайні строки)», - повідомив генеральний директор директорату вищої освіти.

Календар інших вступних кампаній буде визначений до кінця квітня.

Разом з тим, він наголосив, що ці строки можуть бути змінені, якщо заборона на відвідування закладів освіти її здобувачами буде продовжена після 1 червня 2020 року.

У разі вручення свідоцтв про базову середню освіту до кінця червня, вступна кампанія до фахових коледжів для випускників дев’ятих класів може бути проведена без перегляду раніше визначених строків у липні.

«Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти провів вайбер-опитування фахових коледжів щодо вступної кампанії на основі дев’яти класів. Опитування засвідчило бажання 82 % його учасників не змінювати час проведення вступної кампанії на основі 9 класів, навіть за умови відтермінування кампанії на основі 11 класів на серпень», - написав Олег Шаров.

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
21.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
ЗНО потрібно писати. Але як діти будуть добиратися до пункту здачі ЗНО? Ми живемо в селі. О 4.30 ранку дітей шкільний автобус везе до райцентру, який знаходиться за 60 км, по бездоріжжю. В 6 год ранку діти в райцентрі, куди приїздять і інші автобуси з усього району. Потім в 6.30 год. весь кортеж прямує до міста (це більше 10 автобусів). За 3 год прибувають до пункту здачі ЗНО, якщо повезе і не було дощів то по грунтовій дорозі полями нормально доїдуть, а якщо перед цим пройшов дощ , то по так званій асфальтованій дорозі з великими ямами, поки доїдуть, то вже всі будуть вимучені. Розсадити учнів у класах через 1,5 м, це одне, а зверніть увагу на те, як вони добралися до цього класу! Адже діти їхатимуть по 4,5 - 5 годин тільки в одну сторону в переповненому автобусі! Саме коли коронавірус. Поверніться обличчям до дітей, і зробіть пунків здачі ЗНО більше, розмістивши їх в районних школах. Адже можна з міста прислати в одній машині 3 - 4 перевіряючих, а не гнати кортежі з дітьми до міста. А якщо порахувати кошти, то і економія буде чимала. Чи то один легковий автомобіль заправити , чи десятки автобусів. А діти, які вони будуть перед здачею ЗНО, якщо прокидаються о 3 ранку! Прошу, зверніть увагу на сільських дітей!
Віка
Може для 2курсників коледжах все ж таки відмінять ЗНО Все одно ще вчитися нам далі , а так менше буде скупчення людей заради дітей та їхнього здоров’я.
Назарий
Неважливо коли, але ЗНО потрібно писати 100%. Деяким учням в атестати понаставляють 11-12, а ЗНО вони пишуть на 5-6. Тому хто пише, щоб ЗНО відмінилт, а вступна кампанія була по атестату, то це нісенітниця і взагалі несправедливо до вступників минулих років.
Саша
Не понимаю за что получают зарплату учителя, если при подготовке к ЗНО приходится опираться только на репетиторов. Школа только требования выставляет, без всякого объяснения материала. Родители из последних сил сами оплачивают получение зданий для детей.
Serg1112
Для Саша:А тепер подумай, чого ти ходив до школи? Гратися на телефоні, штани протирати. А тепер вчителі винні, батьків жалко, сідай і вчи, а не лазь по чатах.
Тарас
В школі дитина здобуває знання. Учителі працюють для того, щоб полегшити учням цю справу. Тобто, якщо учень хоче вчитися, то з допомогою вчителя йому буде легше це робити. Якщо учень не хоче вчитися, то вчитель нічого не вдіє. Вчитель у школі працює відповідно до навчальної програми, яку затверджує міністерство, тобто вчить тому, що передбачено міністерством для конкретного класу. Як ви розумієте, ЗНО охоплює весь матеріал за весь курс конкретного навчального предмету. Якщо не вдаватися в деталі того, що програма предмету може не повністю відповідати програмі ЗНО (яку також затверджує міністерство), то виходить, що учень протягом всього свого навчання в школі, автоматично готується до складання ЗНО. Звичайно, що частина матеріалу, яка вивчалась, скажімо в сьомому класі, забувається. Тому перед ЗНО потрібно повторювати матеріал. Вчителі виконують програму й, відповідно, не мають на уроках часу на повторення цього матеріалу. Тому потрібна самопідготовка учня. Отже, ЗНО - справа учня.
Тарас
Щодо репетиторів, то тут справа не в школі, вчителях, міністерстві, а в самих батьках та учнях. Потрібно розуміти, що оцінка за ЗНО - рейтингова, тобто абітурієнти змагаються між собою, хто набере більше балів. Тому батьки, які вважають, що учень потребує додаткової допомоги з конкретного предмету наймають репетитора. Батьки інших учнів, щоб не відставати, наймають і собі. Так починається гонка за репетиторами. Я маю на увазі, що добре здати ЗНО без репетитора - цілком реальна справа. Але, оскільки учні конкурують між собою, то виходить, що мета полягає в тому, щоб здати краще за інших. От тому всі й кинулися до репетиторів, щоб не відставати від інших.
Коментувати
Serg1112
Правильно буде провести ЗНО для тих випускників, яким воно потрібне для вступу. Всім іншим видайте свідоцтва на основі зароблених оцінок. Так буде і розумно, і менше скупчення під час цієї непростої ситуації
Vano
Для Serg1112: Там бали дпа для отримання атестату потрібні,тому без зно отримаєте справку а не атестат
Serg1112
Відмінити ДПА, як і в 9 класі
Коментувати
Валентина
ЗНО надо проводить онлайн из дому в режиме телеконференций с пересылкой заданий в личные кабинеты выпускников и с надзором преподавателей из дому по экранам. В этом году особая ситуация и особые приоритеты.
Зоряна
Для Валентина: А ви про якість інтернету подумали? В селах у деяких учнів зовсім інтернету немає. Нісенітницю пишете.
Маша
Взагалі якась дурня , у нас сервери летять кожного року коли вступники дивляться свої результати , уявіть ,що буде коли всі вступники будуть проходити той тест в режимі онлайн одночасно. Можливо це можна було б реалізувати в якість країні як Америка , проте не в нас + як можна буде переконатися що учень ніде не змахлював
Коментувати
Володимир
За всіх вас треба свічку в церкві поставити!) Які ж ви молодці , що так гарно виконуєте свою роботу. Все вигадуєте і вигадуєте щось нове в цей важкий для країни час , в важкий час для усього світу
Анна
Відмініть ЗНО для студентів в коледжах!!!Марна трата часу, нервів дитини і грошей на репетиторів батьків!!!
Alla
Вообще не вижу смысла переносить ЗНО. Родителям только нервотрёпка дополнительно ещё месяц. Уроки онлайн никакие, никто больше чем уже знает не получит никаких дополнительных знаний. Можно как то правильно организовать ЗНО с учётом карантина(1.5 м друг от друга и т.д)пусть не мучают детей и родителей.
Lora
Чи будуть випускні вечори у дітей?¿? Що робити з замовденими залами,операторами,фотографами,купою грошей
Любов
Для Lora: Замовлення відмінити, і гроші цілі залишуться
Зоряна
Скасувати замовлення, оператора і фотографа. Чи й не велика проблема. Життя і здоров`я - важливіші!
Коментувати
Pavlo
За підрахунками аналітичного центру CEDOS, 8% від загальної кількості українських абітурієнтів обирають для освіти іншу країну. Це близько 30 тисяч випускників. Оскільки європейські країни вже виходять із карантину, вступної кампанії вони не переносять. Отже українці, що мріють навчатись за кордоном не зможуть вчасно подати документи на вступ. Таким чином Міносвіти позбавляє права на освіту. За цих обставин, дайте випускникам атестати на підставі оцінок вчителів( чи вони вже взагалі нічого не варті?), а потім проводьте ЗНО в рамах вступної кампанії. Така схема теж корупціїна?
Наталія
Для Pavlo: Це які країни виходять з карантину?
Дональд
Наталия, никакие страны не выходят с карантина. У них сделано все по уму, они отменили экзамены, и не рискуют здоровьем своих людей.
Коментувати
Шрам ирина
Что вы детям палки в колеса вставляете.им и поступать время это полный отстой.вы с кабинета выйдите и посмотрите как люди живут.какое дистанционное учение у нас интернет через день бывает.что вы херней страдаете отнимите зно поставьте оценки с журналов.и все и пусть поступают как обычно .а не тянуть до сентября придурков вас кто там держит сидите и задавайте свое зно.абы поставить галочку а результат ?качество?дебилы уже ороть нам родителям хочется.!!!
Для Шрам ирина:
Якщо ваш син чи дочка такі зарозумні, як ви, то їм ніяке ЗНО не допоможе. А у цьому можна й не сумніватися, бо гниле яблуко від яблуні далеко не падає.
Ірина
Будете писати ЗНО , як усі. Не готувалися? Хто вам доктор? Нема чого істерію розводить, телепні. А наші діти готові писати ЗНО.
Тимур
Многие готовы писать, но эти многие планировали написать в мае и забить про это ЗНО! Сейчас его переносят и данные даты ещё неточные, значит возможно его перенесут и на другие даты. Лучше его быстрее написать и забыть!
Коментувати
Олександр Петрович
Шаров- це повна ідіотіна ! Хай приіде до нас на Житомирщиу, на згарища. Яке Зно, яке Єві?? Шизік повний. Хай поживе у нас один день без води, тепла і харчів. Поляки вже кличуть на навчання без всяких обмежень, а це придурковате меле про екзамени, Зно і прочая... Треба гнати цих окупантів з Міністерства і запрошувати украінців- патріотів,а цих масонів треба гнати під три чорти! Надоіли.
Зоряна
Для Олександр Петрович: Не згодна. Повна нісенітниця. ЗНО не можна відміняти—це єдиний шанс вступити до вузу зі знаннями, а не за гроші. Ясно?
Коментувати
Аноним
Больные наголову.больше нечего сказать. Сейчас никто не готовит к ЗНО всем пофигу на детей. Каждый крутится как может... Дистанционное обучение полный отстой от которого нету толку, так что удачи всем ждать ЗНО
Для Аноним:
А хто вас повинен спеціально готувати до ЗНО? Маєш голову на плечах - готуйся, а маєш баняк і два вуха - сиди тихо і нікуди не рипайся.
Олена
Зно не можна відміняти—це.єдиний шанс вступити до вузу зі знаннями а не за гроші. Хто не може або не хоче—прапор в руки!Шкільні оцінки не об’єктивні—неможливо знати і фізику з математикою,і історію з іноземними мовами.
Аноним
Я сам должен готовится к ЗНО? Не смешите, зачем тогда нам нужны учителя? С таким раскладом я мог не идти в школу или вшарагу, а заниматься самообучением в конечном итоге сдать ЗНО и поступить в вуз. В Казахстане смогли отменить ЗНО чтобы небыло ещё большего распространение заразы, а у нас прям трагедия, это единственный шанс чтобы поступить. Сейчас многим людям фиолетово до вышки, многие не заинтересованны в получении вышки, но нам по прежнему навязуют ЗНО. Вот объясните зачем его сдавать тем кто заканчивает училища? Ведь они уже получили профессию. А сдавать обязательно, иначе не получишь диплом.
Коментувати