Випускники склали тест ЗНО з історії України

Правильні відповіді на завдання тесту ЗНО будуть опубліковані у понеділок 16 травня

Випускники склали тест ЗНО з історії України

У п'ятницю 13 травня відбулось проведення зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація шкільного курсу з історії, а також як вступний тест для бажаючих вступати до вищих навчальних закладів у цьому році.

Результат виконання перших 30 завдань тесту буде зарахований як державна підсумкова атестація з історії України. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

Максимальна кількість тестових балів, яку зможе отримати учасник ЗНО, правильно виконавши частину завдань державної підсумкової атестації, дорівнює 47 балам. Максимальна кількість балів, яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту - 94 бала.

З метою інформування учасників зовнішнього незалежного оцінювання у понеділок 16 травня будуть опубліковані правильні відповіді на завдання тесту. Див. розділ Відповіді на тести ЗНО.

Обробка сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання, встановлення порогу «склав/не склав» та визначення результатів ЗНО з історії України відбудеться не пізніше 26 травня 2016 року. Учасники ЗНО, які не подолають визначений експертами пороговий бал, вважатимуться такими, хто тест не склав.

Відомості результатів державної підсумкової атестації випускників школи отримають не пізніше 31 травня.

Результати тих учасників, хто подолає пороговий бал, будуть визначатись за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. Відповідно, рейтингова оцінка за шкалою 100–200 балів буде відображати місце результату учасника серед результатів інших учасників тестування.

При оголошенні результатів ЗНО з історії України будуть оприлюднені таблиці за шкалою 100 - 200 балів і таблиці за шкалою 1 - 12 балів.

Про конкретну дату оголошення результатів зовнішнього оцінювання буде повідомлено додатково.

Учасники тестування, які не змогли взяти участь в зовнішньому оцінюванні через об'єктивні причини, можуть до 19 травня подати до регіонального центру оцінювання якості освіти заяву про участь у додатковій сесії. Додаткова сесія ЗНО з історії України відбудеться 16 червня.

як розрахувати бал зно з історії України

Освіта.ua
13.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
svitlo
В 30, про коллективизацию, считаю ответ -депортация в Сибирь правильным . потому что коллективизация была одной из причин депортации.Уцоко навязывает нагло свой вариат ответа на спорные вопросы.Просто крадут баллы.
витязь
Попереднього року "вибрики" УЦОЯО з тестами були на українській мові. Цього року взялись за історію та математику. Що далі...
Олександр
Повністю підтримую тих, хто не задоволений завданням №22 та №28. Не розумію, чому думка пані Забужко стала вважатися авторитетною? Такими словами можно було б охарактеризувати навіть революцію у Петрограді у лютому 1917 року( можливо, трохи з перебільшенням), а тим паче "Помаранчеву"! Тож, вважаю доцільним зарахувати це запитання на користь абітурієнтів. Завдання №28 навіть коментарів не потребує. На сайті УЦОЯО чітко вказано, що ЗНО 2016 складається за програмою 2014. Якщо в УЦОЯО, певна річ, не працюють екстрасенси, то доля цього запитання теж має бути вирішена заздалегідь: зарахувати на користь дітей.
milan707
Некоректними в даному ЗНО вважаю три завдання: 22, 25 і 28. Висловлювання О. Забужко у завданні 22 є лише її суб`єктивною точкою зору. Адже кредо будь-якої революції відображає, насамперед, її мету. Метою ж учасників «Помаранчевої революції» була не лише зміна облич (Кучми на Ющенка), але й утвердження проєвропейської України – тобто зміна системи. Тому справедливо було б зараховувати обидва варіанти відповідей як правильні.
Ющенко
Для milan707: Який нахрен Кучма?
milan707
Для Ющенко: Після президентства Кучми (1994-2004) почалося президентство Ющенка (2005-2010). Системою керував тоді Кучма, а Яник був у нього хлопчиком на побігеньках. Закусувати потрібно як слід або хоч трішки історію знати...
Коментувати
milan707
У завданні 28 вимагається володіти інформацією про утворення військових військово-цивільних адміністрацій як характерну ознаку АТО. Але ж вона відсутня і у програмі ЗНО за минулий 2015 рік і в шкільних підручниках. Це змушувало учасників ЗНО вдаватися до логічного мислення чи здогадування, але позбавляло їх можливості скористатися здобутими знаннями. Вважаю, якщо інші три варіанти відповіді розташовані у правильній послідовності то зараховувати 1, 2 чи 3 бали у завданні 29 варто без врахування цього варіанта.
Андрій
Для milan707: Тобто Ви серйозно вважаєте, що випускник не має розуміти. що збройна агресія Росії відбулася після проголошення Незалежності України?
adolf_gitler1488
але там нічого не пише про агресію Росії!
milan707
Для Андрій: Звичайно, він має це розуміти. Але збройна агресія Росії проти України відбувалася і до Незалежності. Вона тривала безперервно з часу існування самої Московії-Росії. Останню ж її агресію учасник ЗНО-2016, яке відбувається за програмами ЗНО-2015 (затвердженими в 2014), має співвідносити із незаконним референдумом в Криму, анексією Криму, гібридною війною на Сході України, АТО, сепаратизмом, теротистичними ДНР і ЛНР, проросійськими бойовиками, тимчасово окупованими територіями, планами путіна щодо Новоросії і Русского мира... Але не з ВЦА, яких тоді не було в програмі і які, в даному контексті, порівняно із перерахованим вище не є ознакою ключовою.
Коментувати
milan707
У завданні 25 дві події стосуються Польщі. Яка ж із них мала більший прояв саме на українських землях. Тут є одразу два некоректних моменти. По-перше, звичайно, Є. Коновалець створив ОУН у Відні. Чому ж увага акцентується саме на створенні, а не діяльності ОУН? Адже левова частка якої відбувалася саме в Галичині. По-друге, з юридичного погляду вбивство Перацького у Львові, арешт членів ОУН і наступні слідчі дії щодо них не мають безпосереднього стосунку до самого судового процесу. А він відомий, насамперед, як Варшавський процес. Лише на завершальній стадії він був перенесений до Львова. Тобто левова частка подій пов`язаних із судом відбулася якраз за межами українських земель. В даному випадку обидва варіанти відповідей, запропоновані учасникам ЗНО не є правильними. З огляду на це також логічним є зарахування обох цих варіантів.
Ющенко
для milan707: я написав тут все вірно, якого хрена мають додаватися бали людям які відповіли невірно?
milan707
Для Ющенко: а окрім "хрена" у словниковому запасі ще якісь слова є. Невігласів і хамів більше не коментую.
витязь
Для milan707: Згоден з Вами на 100%. Уточнення: Львівський процес не стосувався вбивства Перацького. Вирок за його вбивство був проголошений на Варшавському процесі.
Коментувати
Марина
Не можу не приєднатися до думки про завдання 22 і 28. Останнє містило закон, який був прийнятий лише у 2015 році та ніяк не міг бути у цьогорічній програмі ЗНО, затвердженій ще в 2014 році. У 22-му була висвітлена особиста думка О. Забужко про "Революцію гідності", яка, при всій моїй повазі, не може співпадати з думками абсолютно всіх українців. Завдання має політичне спрямування. Тож чи може це стати критерієм оцінювання знань з історії? Дуже сподіваюся, що ці нюанси будуть враховані.
Маріанна
Для Марина: Підтримую Вашу думку!
Світлана
Для Марина:В принципі,з вами можна погодитися,думка Забужко в мене викликала труднощі і якщо добре пригадати гасла Помаранчевої революції,виступи Ющенка на майдані , то цілком очевидними є дві відповіді.Так і в 28 завданні,більшість учнів у п.А.прочитали тільки 1978 рік,і поставили подію першою,І ЦВА в програмі не має.Але ЗНО перевіряє компетентності якими володіє випускник,і які передбачені шкільною програмою.
Марина
Я знала абсолютно точно три дати з послідовності, але, на жаль, через моє незнання останнього закону вся послідовність виявилася неправильною.
Коментувати
Випускник
Доброго дня! Хочу висловити свою думку про тест з історії. Я вважаю (і таких як я багато), що завдання 28 було зовсім некоректним адже у програмі зно відсутні факти про військово-цивільні адміністрації, до того ж у шкільній програмі також не висвітлене це питання. Будь ласка , якщо я помиляюся, то виправте мене, але якщо ні -- то прийміть якісь міри адже це несправедливо. До того ж у мене виникають підозри про неправильне формулювання 59 завдання. Дякую за увагу, з нетерпінням чекаю Вашої відповіді.
Иван
Для Випускник: может в программе и нет событий 2015 года, но 28 задание элементарное и просто нужно не много подумать. Зная хронологию трех из четырех вариантов, то с помощью элементарной логики можно было ответить правильно
228
Я вважаю що користуватися логікою випускники мають на математиці, а під час тесту з історії все-таки покладатися на знання, але аж ніяк не на логіку
Макс
Для Иван: тоді для чого програма? Ми перевіряємо знання чи логіку?
Коментувати
ага
Питання не на логіку там були, а на те, хто дивиться новини на 1+1, а хто ні.
SS
22 питання було некоректним, у 28 була подія якої немає в прорграммі
Vladimir Zvan
Для SS: Ну если все остальное правильно то я вас поздравляю. 200 балов обеспечено.
Коментувати
Вчителька
Дорогі мої.щоб успішно здати ЗНО з сторії потрібна система знань.умінь і навичок.Потрібно думати про знання з 6 класу і вчитися.а не бити байдики.
Никита
Для Вчителька: закрийте свій рот , система знань , то вперед здавати , побачимо на що ви б здали з своєю системою знань
Чоловік Вчительки
Никита, бали балами, але ж будьте чемним юнаком.
Вчителька
Для Никита: я пройшла тести і набрала 197 балів.- не прочитала вірно завд.28 А.Пробний тест-199,3.Це чесно.
Коментувати
Саша
Тести були нормальні, адекватні. Вже минув рік як я закінчила школу, але все одно отримала 91 бал. Хоча в університеті немає історії України. Я точно знаю, що у шкільних підручниках є всі теми, які були на ЗНО.
Катя
Для Саша: Серйозно? Ви вже читали в шкільних підручниках про анексію Криму і Революцію Гідності?
Vladimir Zvan
Катя. Причем тут учебник. Есть программа ЗНО
Катя
Моє запитання — це відповідь на коментар Саші, у якому йдеться про те, що ВСІ теми є у ШКІЛЬНИХ ПІДРУЧНИКАХ. І дивно так звучить оце Ваше "Причем тут учебник". ЗНО якраз-то по них складатися має. Перевіряються знання учнів по шкільній програмі.
Коментувати
Ирина
Тесты были очень сложные ,по сравнению с предыдущими годами .Мой ребенок ночами учил ,занимался с репетитором,прорешав все тесты предыдущих лет ,в результате получив ,не то ,на что мы расчитывали
Vladimir Zvan
Для Ирина: И сколько у него ошибок если не секрет?
Ющенко
Для Ирина: може ваш "рібьонок" лише казав, що вчив, а насправді ні.
Коментувати
Vladimir Zvan
Все тести вполне адекватны. Только тест 59 заставил долго думать. А так все ок.
витязь
Для Vladimir Zvan:
витязь
Для Vladimir Zvan: Якщо по Вашому всі питання-ОК, то дайте відповідь, де ви знайшли,що львівський процес над членами ОУН був за вбивство Перацького? ( запитання 25)
Ющенко
Для витязь: ой дурне! там же написано
Коментувати
Олександрa
Тести були явно важчі, ніж у минулі роки. Завдання на відповідності заплутані. Діти весь рік ночами не спали, вчили, хвилювались, а зно їх просто ламає. Чому міністерство освіти чинить найбільший опір освіті людей? Чому міністерство освіти - головний ворог освіти?
Vladimir Zvan
Для Олександрa: Не у всех есть способности. Двери ПТУ открыты.
Оля
Не була б я на твоєму місці така впевненна , може двері пту відкриті саме для тебе .
Олександрa
Если у человека удивительные способности к английскому, например, а ему приходится сдавать ещё и историю для поступления на иняз, он проваливает историю и идёт в ПТУ? Не вижу в этом никакого смысла, ведь главным должен быть профильный предмет. А все это бред какой-то, чтобы меньше людей поступили на бюджет. Это ведь очевидно
Коментувати
Мирослава
Для Сергія: Ніякого бреду,тести не важкі.Не забувайте що ЗНО перевіряє не стільки ваші знання,як володіння предметними компетентностями,що включає вміІння логічно мислити,аналізувати,робити висновки.Так що нічого пєнять на зеркало "коли рожа крива"
Таня
Для Мирослава:якщо вам вдалося написати це зно то вам просто пощастило , а інші діти пахали на позитивний результат , але такі тести не залишають шансу на позитивний результат.
Наталья
Для Таня: Ті ,хто пахав ,той здав!!! Ахто пробайдикував з 6-10 клас,тому ніхто не виноватий! Я у на консультації повторила матеріал завд.12-15,24.26.27 причом деякі двічі повторила, а результат -.... Ітод напрашується питанння для чого я тратила свою енергію?А дже крім розчарування і болі я нічого не отримала на відміну від тих хто є репетиторами.
Коментувати
Сергій
Тест це повний капец , хто цей бред взагалі складав , чого брати і все так зплутувати, запитання на відповідність у першій частині взагалі , навіщо брати і давати на зно сучасні закони про які ми навіть не чули !!!! Бог все бачить , за такі питання горіти вам у пеклі!!!
Настя
Для Сергій: Повністю підтримую.
Таня
Справді згідна , дуже важкого рівня завдання, не можна так знущатися з дітей які усе вчили і зубрили , і лише якісь питання на логіку усе зіпсували .
Vladimir Zvan
Так надо интересоваться чем живет страна тогда бы вы знали что такое "військово-цивільні адміністрації"
Коментувати
ірина
тест не важкий, нормальний.Всі питання складені за шкільною програмою. Правда, багато питань на розуміння, логіку. Але немає нічого такого, що можна було не знати. Трохи важкі завдання по культурі, але їх небагато. Подані толкові карти. Легкі завдання по історичним періодам на відповідність. Малюнки нормальні. цікаво було цей тест писати. Ясно, що історію трохи треба було знати, а ще більше - розуміти.
Я
Для ірина: підтримую
Коментувати
Настя
Питання 59 мало багато суперечливих відповідей , так само як і питання про колективізацію .