ЗНО-2021: як розрахувати бал з історії України

Тестовий бал ЗНО з історії України обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2021: як розрахувати бал з історії України

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з історії України здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 94 бали). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Також, результати ЗНО з історії України за бажанням учасника тестування можуть бути переведені в оцінку за шкалою 1-12 балів для зарахування результатів ЗНО як державної підсумкової атестації.

Як державна підсумкова атестація з історії України зараховується виконання завдань №1-30 (максимум 47 балів за завдання ДПА).

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 46 завдань цієї форми (№1-23, 31-53), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари»). Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність і зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 6 завдань цієї форми (№24-26, 54-56), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення правильної послідовності. Завдання складається з основи та переліку подій (явищ, фактів, процесів тощо), позначених буквами, які потрібно розташувати в правильній послідовності, де перша подія має відповідати цифрі 1, друга – цифрі 2, третя – цифрі 3, четверта – цифрі 4. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Г) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 4 завдання такої форми (№27-28, 57-58), кожне з яких оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу й останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів за будь - яку правильно вказану подію, якщо зроблено більше однієї позначки в рядку; 0 балів за завдання, якщо неправильно вказано першу й останню події, або відповіді на завдання не надано.

Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей. Завдання складається з основи та семи варіантів відповіді, позначених цифрами, серед яких лише три правильні. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і записав три відповіді (цифри) у бланку відповідей А.

Тест містить 4 завдання цієї форми (№29-30, 59-60). Кожне завдання оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодного правильного варіанта відповіді (цифри), або один варіант відповіді (цифра) вказано тричі, або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має.

Максимальна кількість балів, що зможе набрати учасник тестування за виконання завдань державної підсумкової атесації, дорівнює 47 тестовим балам. Максимальна кількість балів, що може набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання тесту з історії України, – 94.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 25 червня 2021 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з історії України.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з історії України. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

Результат виконання завдань №1-30 («Історія України ХХ – початку ХХІ століття») за вибором випускника може бути зарахований як державна підсумкова атестація з історії України

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з історії України, правильно виконавши всі завдання № 1-30, що можуть бути зараховані як державна підсумкова атестація, дорівнює 47 тестовим балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з історії України не пізніше 25 червня 2021 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2020 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 94 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал за завдання №1-30 у поле нижче (максимум 47 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Освіта.ua
09.07.2020

Популярні новини
ЗНО з української: якісно новий тест Заступниця директора УЦОЯО – про зовнішнє оцінювання й важливість літературної освіти
Для участі у пробному ЗНО подано 62 тисячі заявок Процес реєстрації вважається завершеним після оплати послуг із проведення тестування
Розпочалася реєстрація учасників пробного ЗНО 5 січня розпочалася реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні
Скільки коштує пробне ЗНО в кожному регіоні Вартість участі в пробному ЗНО складає від 195 до 255 грн, що залежить від місця тестування
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nekit Buryan
139 баллов, это сколько по 12ти бальной? Не могу найти информацию по этому поводу
Гена
Якщо 100 балів є це склав?
Галина
28 питання на послідовність всі відповіді правильні, а зарахували тільки 3 бали замість 4 балів, куди дівся один бал? До кого звертатись?
Мираж
Для Галина: читайте внимательней! За задания с последовательностью максимально даются 3 балла.
Коментувати
KKK
Сколько в этом году ПРИМЕРНО будет 51 баллов по меркам ЗНО? За 2019 это 158, а за 2020 примерно?
Коко
Для KKK: примерно 162
KKK
А если овердофига людей напишет больше, чем на 162, то у меня из-за этого будет меньше 162, несмотря на сырые баллы?
Коментувати
Маша Кравчук
Якщо я набрала 32 бали чи зможу я кудись вступити? Бо дуже хвилююся ,бо мені здається що ні
8477
Для Маша Кравчук: який прохідний бал цього року?
Маша Кравчук
Сама не знаю вроді 25
Коментувати
Назар
27 достатньо щоб пройти тестування? І який прохідний бал ЗНО 2020? Бо я хвилююсь.
Дмитрий
31балла це прохідний? на зно, а то хвилююсь сильно, скажіть будь ласка!!! в цьому році який прохідний
Андрей
Для Дмитрий: 27 вроде
Світлана
Цього року повинні знизити, може бути десь 24
Коментувати
Андрей
Подскажите, как считаются задания по типу двадцать седьмого? Если у меня правильно в последовательности поставлено третье и последнее, сколько я получил балллов в таком случае за задание: 2 или 1? 0, 1, 2 або 3 бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо правильно вказано першу й останню події; 1 бал, якщо правильно вказано або першу, або останню подію; 0 балів – за будь-яку правильно вказану подію, якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів – за завдання, якщо неправильно вказано першу й останню події, або відповіді на завдання не надано. Из этого я не могу понять, что будет в случае если правильно поставлено второе или третье в последовательности. Неужели нет разницы между ответить правильно только последнее или ответить последнее и третье?
Я
Для Андрей: якщо припустимо правильно АБВГ, то 0 балів отримаєте за ГБВА, ГВБА, ВАГБ і т. п.; 1 бал якщо буде АГВБ, АБГВ, ВБАГ, БАВГ тощо; 2 бали якщо АВБГ; 3 бали за АБВГ
Коментувати
Назік
25 правильних відповідей достатньо щоб пройти? І який прохідний буде цього року?
Андрей
Для Назік: нет
Коментувати
Оля
Ваша програма онлайн-зно з історії України 2020 неправильно рахує бали. Наприклад, у завданні 57 за чотири правильні відповіді ставить 3 бали, у завданні 58 - за дві правильні відповіді ставить 1 бал. Це що так і компютерна програма перевірить тест? На порожньому місці втрачаються бали.
Лошкк
Для Оля: почитай ещё раз оценивание.
Інна
Для Оля: Ознайомтеся з характеристикою тесту на сайті УЦОЯО. За завдання 57 максимальний бал - 3, адже завдання на встановлення правильної послідовності оцінюють у 0, 1, 2 або 3 бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу й останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів – за будь-яку правильно вказану подію, якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів – за завдання, якщо неправильно вказано першу й останню події або відповіді на завдання не надано.
Коментувати
Goddamn_pavuk
Я сподіваюсь що в завданнях 29-30; 59-60, немає різниці в порядку написання, бо я написав наприклад: 3 7 1, а правильна відповідь 1 3 7, три правильні цифри, але трішки не той порядок, сподіваюсь комп’ютер перевірить все правильно.
ввв
Для Goddamn_pavuk: нет
Коментувати
Марта
Знизьте прохідний до 20 будь ласка.( Шкода,що це зроблять тільки у моїх мріях. ) Я завалила історію.. хоча готувалася. Мабуть я не дуже обачна.
Катя
23 правильних відповіді, на що розраховувати? Цього достатньо для порогу? І який поріг в 2020 році
Владислав
Для Катя: 27 баллов был проходной балл в прошлом году, в этом будет скорее всего 25.
Коментувати
Владислав
Завдання дуже легкі готувався дома власноруч 3 місяці і набрав 54/94, міг більше, помилки тупі
Goddamn_pavuk
Для Владислав: за три місяці підготовки, доволі поганий результат
Коментувати
Людмила
Підкажіть, будь ласка, якщо в першій частині 17 правильних відповідей, а загалом 26, то скільки це балів, або "склав/не склав"???
Аліна
Для Людмила: поки немає порогу , важко про щось говорити
Коментувати
Катерина
А якщо у завданні із цифрами одне правильне, то його зарахують?
Альона
Для Катерина: буде 1 із 3 Тай усе
Катерина
Точно? Бо просто мені казали що не зараховуватимуть, та я дуже переживаю
Коментувати
Анна
Це просто жах,дитина розчарована, скільки зусиль вкладено такі важкі завдання ,школи майже пів року не було і такі завдання????
Єгор
Для Анна: завдання були легкі,майже у всіх можна було методом виключення робити,а школа вам і так нічим би не допомогла ,
Коментувати
ЗНОшник
Якщо набрала 20 в першій частині, то це скільки в дпа?¿
Аня
Для ЗНОшник: 7
Коментувати
Олександр Желіба
Цьогоріч - шара! Питання середньої складності, відсутні зображення церков, які складно розрізнити.
archik29
Это сюр какой-то, вопросы хуже некуда, вы впихнули каких-то четырех татаров, ради солидарности с крымом, я правильно понимаю? кто эти люди почему они здесь, куча вопросов об метрополитах священниках, и при этом почти нет реально каких-либо политических вопросов которые имеют реальное отношения к истории.
Lisa
Для archik29: полностью согласна, можно было их хотя бы в начале учебного года впихнуть, а не перед самым зно, все как всегда)
Коментувати