24 квітня випускники складуть тест з української мови

Тестування випускників з української мови і літератури відбуватиметься у спеціально визначених пунктах

24 квітня випускники складуть тест з української мови

24 квітня 2015 року всі випускники одинадцятих класів складатимуть тест зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Результати тесту також будуть враховуватися, як державна підсумкова атестація з цього предмета.

Про це було повідомлено під час селекторної наради, в якій взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Полянський та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

За словами директора УЦОЯО, для проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури, кожен 11-класник має заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти.

Також для забезпечення реєстрації всіх випускників, керівники шкіл паралельно надсилатимуть списки своїх випускників та комплект реєстраційних документів для кожного випускника до регіональних центрів оцінювання.

Директор УЦОЯО зазначив, що за виконання тесту з української мови та літератури випускники отримають дві оцінки. Першу – за проходження державної підсумкової атестації за шкалою від 1 до 12 балів, другу – за складання ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів.

Результати єдиного тесту з української мови і літератури будуть оголошені до 12 травня 2015 року.

Проходження ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури є також обов’язковим і для переможців Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів вечірніх, екстернатних шкіл, шкіл-інтернатів, учнів навчальних закладів I-II рівня акредитації тощо.

Єдиний тест з української мови і літератури буде проведений у визначених пунктах тестування.

Як відомо, тест з української мови і літератури у 2015 році матиме два варіанти складності: базового та поглибленого рівнів. Рівень складності тесту визначать вищі навчальні заклади.

Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури включає 58 завдань, на виконання яких буде відведено 150 хвилин.

До тесту поглибленого рівня буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.

Більше про особливості тесту ЗНО 2015 року з української мови і літератури >>> .

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
19.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
fla
Я затруднююся, як назвати того чиновника, який запропонував і затвердив 24.04 днем ЗНО: "ідіот", "падлюка", "шкідник" чи навіть щось міцніше. Створив цілу купу проблем, які зникають, якщо перенести на 25.04.: 1) в усіх школах, зайнятих на ЗНО зриваються уроки; 2) в усіх школах України 11 класи не вчаться; 3) вчителі, що задіяні на ЗНО, мусять писати заяви на відпустку, а в школах їм треба робити заміни (не можна отримувати дві зарплати за один день). І це питання не вирішено вже стільки років.
разочарованная
смешно,хоть плачь. руководят,а стандартов профтехобразования не знают.по ими же изданными программами дети,получающие разные специальности в разное время выходят на преддипломную практику до которой уже должны сдать ДПА по общеобразовательным предмета.так группа электромонтеров 3 выпускного курса сдавала ДПА,внимание,В ДЕКАБРЕ. и что остается думать о подобном творчестве МОН? нашли способ выкачать из всех выпускников деньги.и все
Ольга
Ось, МОН надає навіть роз’яснення щодо тесту з української: http://znoclub.com/novyny/629-osnovni-aspekti-ob-ednanogo-ispitu-z-ukrajinskoji-movi-ta-literaturi.html Все ж таки впереше таке проводять!
Володимир Дехтяр
Цікаво, як планують за один день здати ЗНО. В попередні роки ділили на два дні при умові що здавали лише бажаючі. Вцьому році всі будуть здавати обов’язково. Гроші вирішать всі проблеми. Чим більше будуть здавати, тим більше треба виділити.... Напевно наша держава стала багатою?
eXplorer
А якого числа 11 клас фінішує? 23 квітня 2015 року? До якого числа планувати?
Галя
Для eXplorer:
Володимир Дехтяр
Якщо ви вчитель української то плануйте до 23, після 24 до Вас ніхто неприйде...
Володимир Дехтяр
Для Володимир Дехтяр: не з дієсловами пишеться окремо
Коментувати
ВНЗ І р.а.
Чи будуть складати ДПА з української мови у формі ЗНО студенти І р.а. Якщо правильно розумію з викладеного вище - то так, будуть. Чому ж ми ще не отримали жодних нормативних документів щодо процедури і т.д. і т.п. Коли нас поінформують? Чи до квітня ще далеко?
Ольга Тюніна
Я лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів-фестивалів. Я повністю звільнена від усіх ДПА. чи повинна я отримувати оцінку з ДПА, тобто коли здам ЗНО з укр.мови чи буде у мене оцінка ДПА? Дякую за увагу.
Таня Філюк
після ЗНО 11 клас далі буде вчити матеріал з української мови і літератури? Навіщо якщо вони вже здадуть ЗНО і ДПА???? І коли учні готуватимуться до тестування, в четвер відсидять 6-7 уроків, а на наступний день на ЗНО!
Elena
Підкажіть,будь ласка, що робити,якщо я зараз перебуваю в Америці по програмі обміну та повернуся додому 15 травня? Як бути з ДПА та ЗНО та що писати при реєстрації?
Роман
Для Elena: Для цього існує додаткова сесія. Пишіть заяву. 9 червня будете писати замість 24 квітня
Коментувати
Ганна
Скажите, раз в этом году тест ЗНО и ДПА- единый тест, то как быть студентам, которые хотят пересдать зно и пойти на второе образование?
катманду
Міністерські тролі/криси активізувалися. Пора ставити мишоловки!
Дана
А вже вирішено дати всіх інших ЗНО, окрім української мови та літератури?
Игорь
Я вважаю дворівнені тести це помилка! бо завдання за профільний рівень не зможуть виконати учні сільських шкіл із звичайними програмами, і без репетиторів
Мария
Для Игорь: Завдання поглибленого рівня не важкі, все вивчалося у звичайній шкільній програмі.
Коментувати
салка
Я думаю, все робиться з однією цілю – знайти привід для закриття «не перспективних» шкіл… Спочатку, на протязі багатьох років роблять все для того, щоб опускати рівень освіти… Потім, через обов’язкових ЗНО вони покажуть, що більшість шкіл не якісно працює. Особливо це стосується маленьких - «не рентабельних» - сільських шкіл, але не тільки… Потім кажуть, що в інтересах дітей треба створити великих «навчальних центрів» на базі і так перенасичених міських шкіл… Результат - рівень знань ще нижче, але економія значна…
Заучка
То все ж не зрозуміло, що робити випускни кам вечірніх шкіл та учням-екстернам? Більшості з них, шановне панство, атестат потрібен для роботи. ви, мабуть, і не уявляєте, що тепер практично на всіх роботах, навіть у приватних підприємців, хочуть бачити працівників ну хочаб із середньою освітою. От люди і шукають можливості довчитись. Їм ваше ЗНО і в кошмарному сні не снилось. І на золото чи достатній рівень вони не претендують. Склали ДПА на початковому та середньому рівні - і щасливі, бо і один бал - це позитивна оцінка. Ці учні працюють, вони не будуть гратись у зареєструвася, не зареєструвався. Та й спостерігаючи за нашими депутатами, що колишніми, що теперішніми - вони через одного, а то і 100%, як не учень-вечірник, так екстерн. То чому ж така зневага до працюючої молоді!
училка
Для Заучка: Так и я по это же. Не пойдут они на ЗНО. Не за руку же их вести!!! Тогда надо признавать, что ДПА_ЗНО не обязательное. Если на ДПА мы видим кто проспал или можем его убедить прийти, то про ЗНО мы узнаем, когда результаты на школу пришлют! А аттестаты мы обязаны выдать, нет никакой правовой возможности их не выдавать. Крайними как всегда мы останемся: почему не проследили, почему не убедили, почему не проверили?
Коментувати
училка
Вопрос. Ну, не захочет какой-то "кадр" регистрироваться! Я что, как завуч, должна его силой заставить или за него регистрацию пройти? Так раньше абитуриент должен был подпись ставить, что он согласен на обработку данных. Ну, хорошо, он зарегистрировался, но не захотел идти, проспал, забыл документ, не нашел пункт тестирования... Что ему ставить в аттестат???? P.S. И не пишите ерунду, типа: "Аттестат це ж не паспорт, що обов’язково його треба мати. Маєш знання- маєш аттеста, а не маєш то і не маєш", потому что у нас в стране 1 оценка зачетная и аттестаты заказывают уже сейчас, а вот что делать если и 1 не будет?.....
Завуч
Для училка: То й фік з ним! Скільки їм можна носи підтерати? Напишемо - не склав. Може нарешті у ВУЗи будуть потрапляти тільки розумні діти. Уявляєте, років через 10 до лікарів не страшно стане йти, методкабінетів не буде - закінчаться кадри...
училка
ДДля Завуч: Так нельзя "не склав". Нам же и попадет. 1 можно или справку, а не склав - нельзя. А разве разумность определяется только 200 баллами по ЗНО? Главное - способность и желание учиться, которое постоянно отбивают чиновники мон. Это "новшество" не повлияет на знания теперешних выпускников и в ВУЗ попадут те же самые дети и теми же знаниями, только с испорченными нервами. Может быть через пару лет...А сейчас сколько будет бюджета - столько и наберут, хоть и 100 баллов будет. У нас отвратительное высшее образование (как мама заканчивающего, это безобразие студента КНУ Шевченко). Хоть кого они наберут - выпустят недоучек. И еще. чем дети, которые выпускаются в этом году, хуже выпускников прошлых лет? Нельзя объявлять правила конкурса, после его начала. А у нас так и происходит постоянно. Если бы они ввели новые стандарты ЗНО для теперешних 10, а еще, лучше 9 классников - было бы правильно, а так... очередной эксперимент над детьми, родителями и учителями.
Прохожий
Для училка: Вы как завуч должны знать, что согласно нормативных документов, если ученик не пришел на ДПА, то аттестат он не получить, будет выдан табель. Все просто)
Коментувати
катманду
Спілка "Освіта без бюрократів!" оголошує закликає приєднатися до бойкоту ЗНО 2015.
катманду
ЗНО - чергова корупційна схема по відмиванню державних коштів!
катманду
Там такі завдання, що 90% екзаменаторів без сторонніх засобів не виконає!
Іванна
Для Олег "Ну что же , вот и узнаем процент золотомедалистов на этот год" А "медалісти" візьмуть і підуть на додаткову сесію здавати лише ЗНО для ВНЗ, а ДПА складуть у школі. Залишається незрозумілим, чи будь учні вечірніх шкіл та екстерни здавати ДПА як ЗНО з української мови у випадку, якщо вони не збираються вступати до ВНЗ. Їм треба реєструватися? Тут написано, що всі здають, а на сайті МОНУ в аналогічному матеріалі - написано, що лише ті, хто буде вступати до ВНЗ. Хто дасть чітку й зрозумілу відповідь?