Дворівневі тести ЗНО: особливості проведення

Випускники шкіл проходитимуть тестування з української мови у спеціально створених пунктах

Дворівневі тести ЗНО: особливості проведення

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук надав інформацію про особливості проведення дворівневого тестування випускників шкіл, яке Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти планують впровадити у 2015 році. Він окремо наголосив, що наразі йдеться лише про тести з української мови та літератури і математики.

На своїй сторінці у Facebook директор УЦОЯО повідомив, що тест із української мови та літератури буде складатись з двох частин: "Базовий" і "Поглиблений рівень".

"Базовий рівень тесту будуть складати всі абітурієнти, незалежно від того, на яку спеціальність вони будуть подавати документи. Також базовий рівень тесту складатимуть всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, як ДПА. З цією метою (для ДПА) у тесті базового рівня будуть визначені завдання лише з української мови", - зазначає Лікарчук.

Він повідомив, що поглиблений рівень тесту з української мови та літератури складатимуть абітурієнти, які вступатимуть на спеціальності, для яких поглиблений рівень вимагатимуть Правила прийому до конкретного університету.

"За виконання частини тесту базового рівня абітурієнти отримають два результати : один за 12-бальною шкалою для ДПА, а другий за шкалою 100-200 балів для вступу до університетів. За виконання поглибленого рівня тесту також буде визначатися два результати за шкалою від 100 до 200 балів: за базову частину та за поглиблену. Для тих, хто складатиме тест з української мови та літератури для вступу до університету, в базовій частині буде визначений поріг "склав/не склав", - зазначає директор УЦОЯО.

"Стосовно тесту з математики, то тут ситуація дещо простіша. Він також складатиметься з базової та поглибленої частини. Його абітурієнти будуть складати так як і двохрівневий тест з української мови та літератури. Оцінюватися буде аналогічно. Але у ньому не буде завдань для ДПА", - пише Лікарчук.

Також директор Центру оцінювання розповів про орієнтовну технологію складання дворівневих тестів.

"Під час реєстрації абітурієнт зазначає, якого рівня (базового чи поглибленого) він буде складати тест. У пункті тестування він отримає зошит із тестом відповідного рівня. Для тесту поглибленого рівня буде визначений додатковий час для його складання", - повідомив Ігор Лікарчук.

Також, за його словами, тестування відбуватиметься не в школах, де навчаються абітурієнти, а в пунктах тестування.

Освіта.ua
12.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасия
Можно ли на ВНО по математике отказаться от углубленного уровня? Просто я почему-то его выбрала, но, почитав внимательно какие мне нужны сертификаты, оказалось, что мне нужен только базовый. Я знаю, что если передумал сдавать ВНО по любому другому предмету, то можно просто не пойти, а тут ситуация немного другая... Как быть?
Аня
якщо до одного вузу потрібно складати базовий рівень а до іншого поглиблений рівень , і я буду здавати поглиблений ,то чи візьмуть мій сертифікат з поглибленим рівнем до вузу де потрібний базовий?
Наталья
Для Аня: Тест углубленного уровня содержит в себе тест базового уровня. Сдавая его Вы получите два сертификата: один с оценкой базового теста, другой с оценкой за углубленный тест, частью которого является базовый. Таким образом, чтобы получить максимальное число баллов за углубленным тест, необходимо выполнить все задания и базового теста, и углубленного, а не только углубленного.
Коментувати
Марія Ярмола
А чи є приклади базових і поглиблених тестів?
indigo
Дуже важкі тести. Особливо з української мови та літератури. Навіщо дитині вміння розташовувати цитати із творів у хронологічній послідовності? Що це їй дасть? Відчуття "патріотизму"? Так всі "патріоти" вже давно на Донбасі воюють... на боці сепаратистів. А справжні патріоти тих творів не читають - не за те душа болить...
Алина
Дорогі люди! Скажіть будь-ласка, якщо хтось знає! Для вступу в інститут О.О. Богомольця потрібно здавати українську мову - базового чи поглибленого рівня?
Анна
Добрый вечер.Объясните пожалуйста,в выбранном ВУЗе украинский языклитература непрофильный предмет.Имеет ли смысл сдавать уровень Б,или все равно учитываться будет уровень А. Спасибо.
Здивована
Як в українському уряді могли пропустити український закон, за яким українські діти в базовому рівні не складають українську літературу? За останні роки ВПЕРШЕ в історії незалежної України її діти стали знати її літературу. Тільки не треба говорити про масову свідомість: вчили (у тому числі напам’ять), знали, читали, бо було треба.Література робить більше, ніж політичні розмови : за 4 роки тестування виростили покоління знайомих з Шевченком, їхніми руками зробили революцію. А тепер свідомі по-справжньому діти не потрібні. І справді, нащо та література для інженерів, економістів, військових, лікарів? Нащо той Шевченко? А то на наступному майдані не "Кавказ", а "Мертвим і живим" читати почнуть, борони Боже.
Наталія
Для Здивована: З чого ви взяли, що діти в базовому рівні не складатимуть літературу? Сказано, що до ДПА буде зараховуватись лише мова, а сам базовий рівень включає в себе і літературу, яка буде зараховуватись до балу ЗНО
Коментувати
Іра
Навіщо вчити літературу! Авжеж , куди легше запам’ятати всі винятки і правила! Міністерство вбило майбутне 11ого класу!
СОФІЯ
ЯКЩО Я ЗДАВАТИМУ ТЕСТИ ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ РІВНЯ В, ТО ОЦІНКА ДО АТЕСТАТУ ПІДЕ ЗА РІВЕНЬ А ЧИ РІВЕНЬ В?
111
Для СОФІЯ: рівень А
Наталія
Прочитайте уважно характеристики тестів http://testportal.gov.ua/prepare_ukr/ І і рівні А, і в рівні В завдання, які будуть зараховуватись в ДПА, під однаковими номерами.
Коментувати
Денис Бойко
Одинадцятий клас може просто сідати тихенько в куточок та плакати
Юля
Для Денис Бойко: да бо це капець
Коментувати
Ната
я учениця 11 класу і я просто в шоці від цих обставин, які склалися! Я навчаюся за рівнем стандарту, і я хочу вступати в інститут і навчатися на економіста. Склалася така ситуація, що мені доведеться складати математику з рівнем В, але як?? Такі завдання виконали б випускники з ліцею, напевно, з легкістю, але ж не звичайні школярі по базовій програмі. Хай би вже залишили ЗНО таке як було...майте ж совість!
Ольга - мати
Я не розумію, як діти в 11 класі встигнуть пройти програму 11 класу і підготуватися до квітня? Для таких змін потрібно давати час. Це знущання!!! У Законі про вищу освіту ст.45 наведено, що "Перелік програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки та не пізніше ніж за 1,5 року до проведення зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюється на його офіційному веб-сайті." Є різниця - 1,5 роки чи 7 місяців на підготовку????
Андрей
http://www.mon.gov.ua/ua/news/38163-mon-u-2015-rotsi-molodshi-spetsialisti-zdobuvatimut-stupen-bakalavra-za-rezultatami-vstupnih-viprobuvan
Андрей
Врахувавши думку громадськості, Міністерством освіти і науки буде передбачено в Умовах прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2015 році конкурсний відбір на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра за результатами вступних випробувань.
Громадянин України
Учні, які не планували здавати ЗНО до цієї ідеї будуть психологічно НЕ ГОТОВІ, то для шкіл вже потрібно характеристики тестів, а то і розробити тести для тематичного оцінювання для всіх учнів.
Громадянин України
Навіщо було затверджувати нові програми ЗНО на 2015 рік? Коли об’єднали ЗНО і ДПА, коли можна було взяти шкільні програми рівня "СТАНДАРТ" та із підручників взяти завдання.
ЛПТ
Когда, где информация по содержанию А, Б тестов?
Юлія
Для ЛПТ: Характеристики тестів та приклади завдань будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якосчтіф освіти після затвердження відповідних нормативних документів.
Makarena
Для ЛПТ: Не волнуйтесь. Информацию выложат за месяц. В лучшем случае. Почему бы ЕЩЁ не поиздеваться над детьми, над которыми проводят эксперименты уже 10 лет, начиная с первого класса?
Коментувати