ДСЯО: Сертифікація має додати вчителю впевненості в собі

У Держслужбі якості освіти розповіли про переваги сертифікації вчителів

ДСЯО: Сертифікація має додати вчителю впевненості в собі

Сертифікація не може зробити вчителя кращим, а покликана додати йому впевненості в собі.

Про це заявив директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук в ефірі радіо «Київ – 98 FM».

«Сертифікація – це оцінювання професійних компетентностей. Наразі вона добровільна, на відміну від атестації, і мета в неї висока – пошук лідерів в освітній сфері. Ми їх називаємо зірочками, котрі володіють найсучаснішими методиками і можуть ділитися ними», – зазначив він.

Іван Юрійчук зауважив, що філософія цієї процедури кардинально відрізняється від попередніх. «Ми фокусуємося не на перевірці. Сертифікація не може зробити вчителя кращим. Ми нічого не вчимо його під час сертифікації. Вчитель може самостійно готуватися, може не готуватися. Завдання сертифікації – показати вчителям, що вони сильні і хороші, класні, додати їм упевненості в собі», – додав очільник департаменту.

За його словами, є багато вчителів, які «роблять абсолютно правильні речі на рівні кращих світових систем», їхні учні вступають в університети і здобувають вищу освіту, але внутрішньої впевненості в них немає. «Пілотний проєкт сертифікації триває третій рік. Ми побачили, що ті вчителі, які пройшли сертифікацію, цієї впевненості набувають», – сказав Іван Юрійчук.

Представник ДСЯО також акцентував увагу на тому, що під час сертифікації до оцінювання вчителів залучають таких самих учителів, які пройшли сертифікацію раніше або мають інший потужний досвід. 

«Це такий собі обмін досвіду між фахівцями. Туди не втручаються державні службовці. Державні службовці створюють умови. Державна служба якості освіти створює умови для спілкування між класними вчителями. У нас є кейси, коли наші сертифіковані вчителі йдуть на конкурси, перемагають, стають директорами шкіл, керівниками відділів освіти», – підсумував він.

Освіта.ua
22.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Чи може заступник директора, викладаю години в початкових класах, пройти сертифікацію, як вчитель початкових класів?
unforgiven 2
Впевненість учителям надає робота з дітьми, сучасне навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення, достойна зарплата, а не заповнення папірців! Нехай ті гн*иди, хто вигадав сертифікацію учителів, відмовляться від своїх посад, прийдуть у школи і своїм прикладом покажуть, як треба працювати учителями в умовах української реальності!
ТТ
Сертифікований, "впевненний" обірванець - це ваш ідеал?.
Вчитель і репетитор
Допоки освітою керуватимуть обмежені в світосприйняті брехуни, пуття не буде. Згідно тексту:"багато вчителів, які «роблять абсолютно правильні речі на рівні кращих світових систем», їхні учні вступають в університети і здобувають вищу освіту". Отже, основна задача вчителя, щоб всі діти вступили до ВНЗ? Абсурд повний. І, до речі, вчитель, який навчає старшокласників, доволі скоро набуває впевненості у своїх можливостях.Єдине, що викликає невпевненість, це чи варто і на наступний навчальний рік продовжувати роботу в школі, чи шукати кращий варіант заробітку. І ніяка скртифікація цього питання не вирішить. А тепер про тих, хто оцінює. З того, що знаю я (з досвіду колег), оцінюють виключно дармоїди і бюрократи з відділів освіти, які у школі працювали ще у часи свого практиканства.
Drake
Для Вчитель і репетитор: Я хотів би спробувати пройти "Сертифікацію". Це мій єдиний шанс щось довести дирекції своєї школи. Результати олімпіад, бали на ЗНО, підтримка учнів для неї не є чимось важливим. Надіюсь хоч "Сертифікація" щось змінить. Хоча, тут все залежить від того, хто буде оцінювати. Знаю багато випадків коли приходили люди, які ніколи не працювали дистанційно з учнями і навчали інших вчителів, як правильно працювати в період карантину...
Коментувати
Скрипач не нужен
Ничто так не дает уверенности в себе как понимание того, что завтра можно будет купить продукты и одежду, в конце месяца - заплатить за услуги, заплатить ипотеку, помочь родителям-пенсионерам. А сертификат - один из видов бюрократии. Очередной. Бумажка ради бумажки
родитель
Для Скрипач не нужен: А родителям нужно, ко всему перечисленному тобой, ещё и репетиторам заплатить, так как учителя в школе знаний не дают, а просто отбывают уроки. Так что, давай, руки в ноги и бегом на сертификацию - пусть тебе там клизму хорошую поставят
Скрипач не нужен
Для родитель: Все предельно просто и видно по постах. Вот ты хам, грубиян и быдло с дефицитом воспитания. Какие у тебя могут быть дети? Такое же быдло. Яблоко от яблони. Может ли быдло учится? Нет. Вот и приходится тебе платить за то, что можно взять бесплатно. И ребенок твой тоже платит. Временем. Протирает штанишки в школе, а потом в выходной или в конце дня чешет к репетитору. По факту сейчас сертификация необязательна, а когда станет обязательна - я буду до последнего оттягивать ее прохождение. Пройду я ее вполне спокойно так как я учился, в отличии от твоего сыночки/доченьки. Да и, чего уж таить, органы контроля прогнили. А ты все это время будешь платить: налогами для моей з/п, репетиторам что бы хоть что-то втиснуть в мозг отпрыска, временем. Так у кого клизма уже сейчас в заднице? Впрочем, исходя из того, что ты обобщаешь всех учителей единым выводом, сложно себе представить те немногочисленные минуты когда ты, все таки, отдаешь себе отчет и находишься в светлой памяти.
родитель
Для Скрипач не нужен: Чувствую - нервишки у тебя пошаливают... Ну ничего страшного, не переживай ты так - немножко позора и сертифицируешься... А родителей обобщать тоже не нужно - мои дети давно выросли и имеют высокооплачиваемую профессию. Сами выучили, в семье, без вас сопливых. Если хочешь, я и тебя могу поднатаскать. Что у тебя математика? Физика?
Коментувати