Понад 40% зареєстрованих вчителів не пройшли сертифікацію

Значна частина вчителів початкової школи не змогла подолати пороговий бал сертифікації

Понад 40% зареєстрованих вчителів не пройшли сертифікацію

Значна частина вчителів, які цього року брали участь у сертифікації, не отримають документи про успішне проходження сертифікації.

У Державній службі якості освіти повідомляють, що з 1591 зареєстрованого учасника сертифікації пороговий бал подолали близько 57% учителів.

За словами голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, успішно пройти сертифікацію в 2020 році вдалося 902 учителям початкової школи.

Він також наголосив, що сертифікація — це можливість для педагогічних працівників реалізувати свій потенціал і розкрити педагогічну майстерність.

«Взяти участь у сертифікації вчителів означає бути сучасним, відповідальним та розуміти виклики часу. Це чудовий шанс підвищити статус професії вчителя. Сертифікація — це інструмент підтримки та мотивації педагогів до вдосконалення і досягнення високих результатів у роботі», - наголосив голова Державної служби якості освіти.

Документи про проходження сертифікації будуть розміщені в кабінетах учасників до 16 грудня.

Учителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної плати.

Більше про сертифікацію вчителів

Освіта.ua
03.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас Петрович
Бояться вони тієї сертифікації, бо тупеньки - що поробиш_
Тарас
Для Тарас Петрович: думаешь реально учителя не умели дроби складывать? Свою работу они знают и результат дают. Ну не знают они чем вальсдорфская школа отличается от монтесори. И я не знаю. А за урок мне платятот 20 до 50 долларов и их не волнует что я это не знаю.Или человеческий фактор. Приедет такая бабулька с дулькой на голове и видит молодую, красивую и в голове у не сразу рождается " ну я тебе сейчас сделаю". И делает. Видел я такое не раз.
Коментувати
Ksenia Shemet
Як вже набридли ті, для котрих склянка весь час напівпорожня. Через це вже років з п’ять не дивлюся телебачення. Зовсім. Ще кілька таких статей в Освіта.ua, які принижують гідність учителя, і думаю, що цією платформою користуватися перестану. По-перше, більша частина вчителів сертифікацію пройшла. По-друге, сертифікація не є показником якості роботи вчителя. По-третє, серед тих, які не пройшли сертифікацію, є люди, що до неї просто не долучилися через певні причини. Як довго, вчителя будуть принижувати й ганьбити МОН і от такі "освіти.ua"?!
родитель
Какой кошмар! И это начальная школа! Как не стыдно! Какое право имеют эти люди учить детей? Можно только представить что будет, если попробуют сертифицировать, к примеру, математиков - те, наверно, и таблицу умножения не знают.
Местный
Для родитель: написали вы пафосно, но давайте разберёмся по сути. Вот вы кем работаете (если по диплому, как говорится)?
родитель
Для Местный: Кем бы я не работал, я не ставлю до ста оценок в день другим людям! На вас, учителей, смотрят дети, а вы учите их, а сами учиться не хотите, думаете: "Унижать умею, две клеточки слева отсчитывать умею, а между работами должно быть четыре клеточки. Вот и все. Я - специалист." Ан нет, дружок, времена другие пришли. Дети другие. На дворе капитализм. Рынок труда. Большинство родителей "на контракте" до поры до времени. Бесконечные реструктуризации с последующими сокращением штатов. А учитель, хоть и имеет невысокую зарплату, зато эта зарплата СТАБИЛЬНА! И локдаун был - вам заплатили, и каникулы - заплатили, и три месяца отпуск - заплатили. Так что - будьте добры - вперед и с песней на сертификацию!
Ksenia Shemet
Шановний "родитель", якщо все так чудово, то запрошую Вас змінити профіль і прийти працювати в школу. І буде Вам щастя: "А учитель, хоть и имеет невысокую зарплату, зато эта зарплата СТАБИЛЬНА! И локдаун был - вам заплатили, и каникулы - заплатили, и три месяца отпуск - заплатили". Лікувати й вчити у нас вміють усі. Тож вперед у школу піднімати українську освіту. От тоді Ви будете мати право щось писати.
Коментувати
Іван
Наша колега справилась і набрала досить балів для успішного проходження сертифікації. Але говорить,що питання,досить таки закскладні.Нова термінологія,яка суті освітніх процесів не змінює,але вжив старий термін-отримуй нуль. А ще зважимо,що пішли сміливі і не самі слабкі вчителі. Далі буде гірше. А інших вчителів,просто немає. Залишились крикухи з батьки-sos і чиновники,від управлінь освіти ОТГ,які з трудом згадують букви,до працівників новоствореної ДСЯО,яка потрібна в даний час освіті,навіть не як 5 колесо до воза. Якось іде воно по-дурному!
не пройшов
Який шкандаль, просто жах! А давайте виженемо всіх цих вчителів з роботи, а сертифікатори і вся чиновна братія гайда за нікчемну плату вчити дітей.
cos
Підтримую! Це дуже крута ідея!
Юрій
Нехай передцим пройдуть сертифікацію
Коментувати
Психолог
Половина учителів не пройшла сертифікацію. І це з числа тих, хто добровільно взяв участь в ній, будучи сміливим, відповідальним і впевненим у своїх знаннях!... Кажуть, що за кордоном у коледжах/школах сертифікації, атестації відсутні - і знаєте чому? Знаєте. Хвала нашим учителям за їхню складну, недооцінену, виснажуючу, але результативну дитиноцентровану працю!
Руслан
Для Психолог: Ви працювали вчителем за кордоном? За кордоном вчителі нв контракті - вмієш працювати - працюєш, ні - До побачення.
Тарас
Для Руслан: ну я работаю я с зарубежными учителями. Звёзд с неба не хватают. И какой то суперметодики не используют. Деньги гребут лопатой. От гречки воротят нос. А так люди как люди не лучше наших
Коментувати
cos
Для dxbntkm: Взагалі вважаю, що для дуже успішного навчання класи мають бути дуже маленькі- від 5 до 7 дітей. Тоді вчитель може максимально достатньо приділити часу кожному учню- і опитати кожного на уроці, і пояснити матеріал. А коли 30 учнів, що може зробити вчитель за 35 хвилиг- максимум хвилина на одного учня. Переповнені класи вкрай негативно впливають на якість знань учнів. Треба кількість вчителів збільшити в 5 раз, а учнів в класі скоротити в 5 раз. А потім жаліються ще на вчителя- що він дає не якісні знання. Звичайно, так воно і далі буде, доки не скоротять кількість дітей в класі. А також неякісні підручники також впливають на рівень знань учнів. А сертифікація відіграє також негативну роль- замість того, щоби вчитель краще підготувався до проведення уроку, знайшов цікавий матеріал, він буде готуватися до сертифікації (тестів). Це також вплине на погіршення знань в учнів, бо вчителям буде бракувати часу до підготовки уроків.
Учитель
Хочеться прокоментувати відомою фразою: "А судді хто?". Якщо такий розумний і талановитий той, хто оцінює вчителя, чому не йде працювати до школи. З кожним роком усе більше охочих навчати вчителів, але все менше тих, що хочуть навчати дітей.
для учителя
Для Учитель: Вот именно: "А судді хто?" Пусть сначала учителя пройдут сертификацию, а потом берутся кого-либо судить, то есть оценивать.
Тарас
Для для учителя: по предмету нет вопросов. А вот по всякой выдуманной педагогике не хочу потому что это всё чушь
Коментувати
Ольга
А чому пан Гурак не ініціював для таких нездар-учительок ( бо в початковій ланці здебільшого жінки) публічного спалення на площах населених пунктів чи хоча б показового розстрілу перед лицем педради? Таким чином він би чудово "реалізував свій потенціал і продемонстрував професійну майстерність". Пане Романе, ви "могли б значно підвищити статус своєї професії" і мотивувати ледачкуватих педагогинь. Бо їм мало пекла щоденної роботи: писанини, зошитів, підготовок, педрад, моніторингів, доповідей, цифрових ресурсів і всякого педагогічного мазохізму. Не стримуйте себе! Випалюйтет їх зі школи розпечений залізом!!!
dxbntkm
А без сертифікації вчитель не зможе реалізувати свій потенціал ??? Кожного дня вчителі виконують свої обов"язки, а особливо вчителі початкових класів - в класах по 30 учнів - і вчитель працює, але його робота перетворюється відповідно до нуш в театр одного актора... Припиніть свою провокативну та підривну діяльність освіти України!!! Дайте спокійно працювати...