82% вчителів успішно пройшли сертифікацію, - Гурак

В Україні завершився перший пілотний проект із сертифікації педагогічних працівників

82% вчителів успішно пройшли сертифікацію, - Гурак

В Україні завершився перший пілотний проект із сертифікації педагогічних працівників.

За словами голови Державної служби якості освіти Руслана Гурака, успішно пройшли випробування 82% вчителів-учасників пілотної сертифікації.

«705 учасників сертифікації з 857 пройшли сертифікацію успішно. Це високий показник, який свідчить, що українські вчителі «йдуть в ногу з часом» і готові сприймати зміни, змінюватися самі, вдосконалюватися та розвиватися. Приємно відзначити, що учасники сертифікації, попри певний острах щодо нової процедури, змогли гідно показати свої практичні уміння у використанні сучасних підходів та технологій навчання», – зазначив голова Державної служби якості освіти.

Він також повідомив, що зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників — це ноу-хау вітчизняної освіти, що впроваджено для стимулювання вчителів до саморозвитку та професійного зростання. І завданням Державної служби якості освіти є підтримка вчителів у цьому.

Не пізніше 6 грудня у кабінетах учасників буде розміщено інформацію про успішне проходження сертифікації та відповідний сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років.

Учителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримуватимуть доплату в розмірі 20% посадового окладу.

Більше про сертифікацію вчителів

Освіта.ua
28.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда
Самые профессиональные учителя в начальной школе те, у кого кроме институтского диплома есть ещё диплом педучилища. По крайней мере те, кто учился ещё в советское время. Просто не знаю, как сейчас в колледжах обстоят дела.Я своему педучилищу всегда благодарна. Там учителей "делали")) Дочка моя училась недавно в институте. За 5 лет 3-4 урока была на практике (смех)
Випускник
Для Надежда: Так це тому, що в університеті готують невідомо кого, якихось науковців, а не вчителів. Професура шкільного життя не нюхала, зарилася у своїх скопусах і строчить статті, щоб не вигнали з універу. Тенденція така, що чим вища ступінь, наприклад, доктор наук, і чим більше статей у скопусі, тим більше викладачу начхати на навчальний процес. Він може зовсім занять не проводити, однак його з універу не виженуть, а викладача, який має за плечима досвід роботи в школі і може чогось навчити студентів (і вчить) за пару років витурять з універу, бо нема скопусів і не захистив дисер.
Коментувати
Вася
Давай "не воно" підемо разом: я зі своєї спеціальності (фізика, ....), а Ви (ти) зі своєї, за своїм фахом. Побачимо, які "специ" ті, хто отут "строче" ахінею. Ну ставили Вам у школі двійки і хочеться тієї "дитячої" помсти учителям, але від цього Ви "розумнішими" не станете. Я щороку готую дітей до ЗНО, розв’язуємо все і онлайн і з паперових носіїв, йти на добровільну сертифікацію не хочу принципово, бо маю СЕРТФІКАТ - ДИПЛОМ. Якщо всіх з дипломами перевіряти на профпридатність, то всіх, а не тільки учителів (для чого тоді "госи" і державна комісія на них), а то найшли "цапів-відбувайлів". Нехай спочатку всі освітні посадовці онлайн складуть тести та оприлюднять результати, можливо цим проблема в освіті і розв’яжеться. P.S. Учителі не вчать, у вчителів вчаться (якщо є бажання), це дуже суттєво на тепер.
1
Вчитель-КА абсолютно права в каждом из своих высказываний. ПОЛНОСТЬЮ права. РАвно как и Позняк, заметивший глупость в вопросах, направленных на знание никому непотребных ответов по поводу педагогики-психологии, поскольку психология то вообще - бред и грамотных психологов на весь бывший союз - единицы, а безграмотных великое множество. Она - детский психолог, но её детей малолетних воспитывают чужие люди. А другие, уши развесив, слушают, что за чушь она несёт. И, что главное, следуют её глупости. Педагогика. Об этом отдельный разговор. Педагогика новой Украины не существует, а педагогика СССР не принимается, поскольку - не работает. И вопрос Позняку. Познят, откуда информация о вопросах? ДУмаю, следует поделиться с массой.
Вчитель-КА
Один-единственный вАпрИс - а соответствуют ли вопросы сертификации я даже не знаю чему)) то ли вымогам профессии учитель, то ли знаниям предмета или методик - или чего там. Как человек насмотревшийся маразма в освите за 26 лет работы - уверена - тесты были хренью редкой - не зря их не хотят опубликовать.
Світлана
Для Вчитель-КА: Процентов 70 вопросов были абсолютно адекватными. На них точно можно было дать ответ, если умеешь думать.
Коментувати
Олекса Позняк
Сам ти воно. Там питань по фаху практично не було. А в педагогіці - психології зараз сам чорт ноги поламає. Ну попадуться тобі питання по секс меншинах у школярів то ти багато навідповідаєш? Не здав не значить що поганий учитель
совесть
"Воно" контролюється заст. директора, директором, методичним об’єднанням вчителів, батьками дітей, яких вчить... То давайте звільняти директора школи й зам директорів за те, що тримають на роботі не фахівців! Не згущуйте фарби... Як мотивувати вчитися дітей?
???
Воно не здало, а прийде в школу когось вчити... А що знають ті, хто побоявся прийти?
совесть
Чи не дуже дорога така процедура для бюджету? Відсів (аж 12 %) ну дуже маленький. Наші Вчителі ГАРНО підготовлені. Навіщо у такій скруті для країни витрачати ці гроші на сертифікацію? НАВІЩО? Та для кожного предмета ж треба розробляти нові матеріали для сертифікації! Щоб хтось відрапортував про виконану роботу? навіщо запроваджувати практики, що не є для нашої держави актуальними. Навчають у нас у педагогічних інститутах... ще навчають. От абітура туди йде різна. Ну так підтримайте фізику, математику (дайте + 50-100 % до стипендії), а не іноземну мову лише ставите вперед, щоб виїздили скоріше молоді. А вчителям дайте трохи свободи (підприємцям же дали канікули для перевірок). Запропонуйте глибоким пенсіонерам у школах пряник (+ зп за рік) і на пенсію! Молодь у школи. Гарну молодь.
непосидюча пенсионерка
Для совесть: Я саме та "глибока пенсіонерка" (ну, не зовсім глибока), яка пройшла сертифікацію з відмінним результатом (115+75) і не жалкую про це. І хай мене доженуть молоді)) А молодь грамотна дуже потрібна в школі. Це правда. Але гарна молодь! У цьому році до нас прийшла одна молоде вчителька. Що сказати? Обняти, плакати, застрелитися, втопитися (одночасно). Намагалися підтримати, допомогти. Поверниться спиною і не реагує. Можливо так тепер треба парцювати? Не напружуватися?
Світлана
Вітаю з класним результатом!
Коментувати
unforgiven 2
Чому не сертифікують міністрів і народних депутатів? Невже вони настільки тупі та безграмотні, що бояться показати реальний рівень своїх знань? Для вчителів єдиною справжньою сертифікацією залишається робота в школі: або може працювати, або шукає кращого життя в інших сферах діяльності.
Цікаво,
Якщо 18% впевнених у собі вчителів не пройшли сертифікацію, то що можна подумати про інших?
Andrii Nochkin
Для Цікаво,: серед цих 18% є 6%, які не з’явилися на процедуру тестування, тобто де-факто не подолали поріг десь 12%
Вчитель-КА
Для Цікаво,: тупые мы - по той причине что до сих пор сидим в школах за копейки - 100%.
Коментувати