Педагоги інколи дуже вразливі до оцінювання, - Гриневич

За словами міністра, процес сертифікації має показати нову культуру спілкування з учителями

Педагоги інколи дуже вразливі до оцінювання, - Гриневич

Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що процес сертифікації педагогів має показати нову культуру спілкування з учителями. Про це вона сказала під час проведення тренінгу для експертів з сертифікації.

За її словами, важливо, щоб всі експерти чітко усвідомлювали, для чого міністерство запроваджувало сертифікацію.

«Зараз ми здійснюємо реформу НУШ, запрацював новий Держстандарт початкової освіти, в основі якого лежить компетентнісний підхід, інакше відображаються результати навчання. Щоб їх досягати, потрібні інші методики. Ідея була в запровадженні сертифікації для мотивації тих вчителів, які можуть стати агентами змін», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона також підкреслила, що під час вивчення роботи педагога експерти мають зрозуміти, чи розуміє вчитель новий стандарт, чи володіє методиками активного, дослідницького, компетентнісного навчання, чи розуміє основні ціннісні та методологічні аспекти реформи.

«Як учитель я знаю, що педагоги інколи є дуже вразливими до того, що їх оцінюють. І вам потрібно буде зуміти це зробити в дуже дружній спосіб. Пам’ятайте, що ці вчителі прийшли на сертифікацію добровільно. З іншого боку, не можна занижувати стандарти. Бо що може трапитися найгірше – якщо ми дискредитуємо сертифікацію як адекватний інструмент, який виявляє найкращих», – наголосила міністр.

Освіта.ua
16.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ульяна
А чи добровільна сертифікація? Ілюзія добровільності. Наших примушують під дулом пістолета.... У нашій школі примус - це традиція.
Сидоренко Петро
Іди вже, тітко, під три чорти... Іди вже, тітко, під три чорти... Іди вже, тітко, під три чорти... Іди вже, тітко, під три чорти... Іди вже, тітко, під три чорти... Іди вже, тітко, під три чорти...
Maks Maks
Смішно. 20% Дайте вчителям так як судді, прокурори, голова навтогазу, укрзалізниці. О це буде сертифікація
Обурена
Переглянула програму ЗНО для початківців. ЗАСТРЕЛИТИСЬ. Вчителі і міністри зі своїми науковцями живуть на різних планетах,а точніше навіть галактиках. Вони не мають зовсім ніякого уявлення ,як живе середньостатистичний учитель. Якщо працювати на ставку то грошей ледве вистачить на їжу,навіть не на дуже і якісну,так картопля-маакарони. А як же цьому вчителю опановувати розділ про інформаційні комунікації і інши принади сучасного інформаційного простору,якщо грошей навіть на найпростіший гаджет нема? Я вже мовчу про передплату фахових видань,придбання методичної літератури. У мене особисто на це просто нема коштів. Скажете:"Економ,поголодуй". Я ще могла б,а дитина моя чому має голодувати? Я 22 роки віддала цій професії. У 90- по півроку сиділи без зарплатні,а тепер маємо : хтось у високих кріслах склав програму. А той хтось що зробив для того щоб вчитель дійсно міг працювати,рости у своїй професії ? За 22 роки,що я працюю в школі від держави дошка і крейда. Вся наочність,таблиці,дидактичні матеріали власним коштом. Зі своєї кишені.
я сошла с ума мне нужна она
Схаменіться люди!!! Яка сертифікація....Вибори на носі.Буде знову все мінятися!!!!
учень
Вибори покажуть, кому потрібно буде проходити сертифікацію))) Ви хоч ЗУ "Про освіту" виконуйте. Кожна область живе за власними правилами "ПРО ОСВІТУ"
glyp
Есть такое выражение: "Масло масляное". Имеем "аттестацию"+"сертификацию"="масло масляное". Цель в том, чтобы выделить группу "авторитетов" как дедовщина в армии и админшколы поддержка, а в коллективе скандалы, сварки, междуусобицы...А учебновосп процесс, дети пострадают. Но посмотрим, возможно, не права и учителя нравственные, честные.
Владимир Белый
Оце суб’єктивне судження, що "... враження, що наш міністр не навидить вчителів" ще й ще раз підкреслює, що у стані до якого дійшла наша система освіти головним елементом сертифікації як селекційного механізму кращих має бути НЕЗАЛЕЖНЕ оцінювання вчителів на предмет рівня їх (вчителів) академічних знань з тих основ наук, якими їм випадає оперувати під час роботи з учнями. Навіть для вчителів початкових класів, починаючи з рівня грамотності мови викладання.
спец
Для Владимир Белый: НЕЗАЛЕЖНЕ оцінювання вчителів на предмет рівня їх (вчителів) академічних знань з тих основ наук, якими їм випадає оперувати під час роботи з учнями робити не потрібно. Мало нам жахів які є, а тепер буде нове жахіття, бо цей рівень академічних знань і є жахливим.
Гість
Паное Володимиру за таку жебрацьку зарплату скажіть спасибі, що хоч хтось до школи ходить вчити дітей. В деяких містах вже азараз дефіцит вчителів іноземної мови та початківців. А толку працювати в школі за 6 тисяч, коли продавець у супермаркеті отримує десять
Коментувати
Тетяна
Таке враження, що наш міністр не навидить вчителів. Завдяки такому міністру тісячи вчителів та їх сімей будуть голосувати проти Порошенка, для того щоб змінився міністр освіти.
Гість
Для Тетяна: Міністер - представник Фроньу змін, логіка простежується сама собою. Знищити освіту - її мета.
Коментувати