Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр

МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі

Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр

Міністерство освіти і науки за керівництва міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі, зокрема, у підходах до освітнього менеджменту та створення умов для творчої вільної роботи вчителів.

На цьому наголосив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час свого виступу у парламенті перед призначенням на посаду.

За його словами, увага МОН перш за все фокусуватиметься на школі.

«Звичайно, перш за все фокус уваги на школі. Наше завдання – змінити в принципі культуру в освіті, і в школі перш за все. Для цього ми повинні переглянути підходи до освітнього менеджменту, для цього ми повинні створити умови для творчої вільної роботи вчителів. Для цього ми повинні створити цілий ряд інструментів, і в першу чергу інструментів, які дозволять їм витрачати більше часу на креатив і на роботу з дітьми, і менше часу на бюрократію», – сказав міністр.

Окрім того, він наголосив, що цифровізація освіти також буде одним із пріоритетів, і вона буде пронизувати всі рівні освіти і всі напрямки.

«Повинні бути продовжені всі конструктивні реформи, які були розпочаті, які повинні бути проаналізовані, переосмислені і перезавантажені з огляду на виклики сучасного дня», – сказав Лісовий.

Освіта.ua
22.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Що? Знову? Не вірю!!! Чому з’явилося самооцінювання навчальних закладів? Хай приїздять спеціалісти, оцінюють, дають рекомендації - відпрацьовують свою зп.! Чому це повинна робити школа? Бо з’явилась нова структура - служба якоті освіти? А може основне завдання школи навчати? Де прописана вимога раз за міжатестаційний період пройти курси саме в ІППО? А це на місцях вимагають! А вимога проводити учителю заходи для колег замість працівників ЦПРПП? Чому ніхто не розуміє, що школа затверджує в серпні план роботи не для того, щоб виконувати "чужі" плани щодня? Чому конкурси і спортивні змагання мають бути обов’язковими ще й проводитись під час уроків? Чому школи, а не відділи культури мають готувати концерти до ювілейних дат, або новорічних свят? Там працюють люди, які мають диплом педагога, чи сценариста?Чому МАН не бачить, що оцінює роботи учителів? Кругом брехня і лицемірство! Набридло! Не вірю, що щось зміниться! Гнать! Поганою мітлою, бо погонимо МОН!!!
Скері Тічер
Бачу, вже створили... Люди масово звільняються. Тільки й бачу оголошення - потрібні вчителі...
Inna
Схоже, правило, що надія вмирає останньою, справді працює... Кожного разу сподіваємось найкраще, а отримаємо як завжди.
Заспокілива пігулка
А я вангую,до на краще нічого не зміниться. Бо на це потрібна воля! А хто ж пану Оксену дасть її проявити? Це ж треба ламати систему..Ви бачили,щоб в якій - небудь структурі дали зламати систему? То ж затягніть паски та тягніть все: і атестації з паперами,і конкуроманію і таке інше.
Максим
Цифровізація в освіті, цікаво скільки спишуть грошей на новий стартап від "Дії"?
Олег
Розвиток Української системи освіти за останні роки при кожному міністрі- це один крок вперед і 10 кроків назад!
Ольга
Хочу навчитись малювати, але потрібно купити фарби та пензлі! Хочу навчитися програмувати, але потрібно мати сучасний комп’ютер та інтернет! Хочу змінити систему освіти на сучасну, але грошей на це все НЕМА! Про які зміни йде мова, якщо немає належного фінансування, а звичайний вчитель має зарплату "бомжа!"
Антизомби
Для Ольга: не треба грошей, щоб зменшити папери і перестати душити нав,язливими безкінечними конкурсами , а також давати плани по кількості робіт МАН на школі, які пишуть вчителі.
Для МОНу
Для Антизомби: Вангую: тепер кількість МАН на школу ще добавиться, адже міністр очолював МАН, отже це його коник, він же вважає, що МАН пишуть учні і тільки учні.
Коментувати
Іван
І правильно,і є питання.Свободу вчителеві потрібно дати.Насамперед,в частині різкого зменшення паперів та нікому не потрібних конкурсів.Але! Потрібно суворіше питати про результати роботи з учнями,як це робиться в світі.Вчитель вільно обирає як вчити,але результат повинен бути.Хоч незначний,але бути.На жаль,буває навпаки,а коли що,репету і скандалу не оберешся. І першопричною,називають саме відсутність свободи,яка використовується лише на свою користь.
Kfhbcf
Пане Оксене, дуже хочеться вірити, що ви зможете підняти непідйомне - захистити вчителів від бюрократії, нескінченних заповнювань табличок, звітів, папірців... Так хочеться ПРАЦЮВАТИ З ДІТЬМИ, а не з папірцями!!! І ще. Може, ви станете тим міністром освіти, який візьме в команду хоч пару досвідчених вчителів "із землі" - зі школи, які реально знають, що діється в закладах освіти? А то так виходить, що страшно далекі від реальних проблем школи ті, хто нами керує... З повагою, вчитель.
Дайте дихати
А при атестації: відкритий урок+ відкритий виховний захід+публікації щороку+неоплачуваний гурток+опис педдосвіду не менш ніж на 30 сторінок+ методичка щороку + участь в конференціях Ваша і підготовлених Вами дітей+ підвищення кваліфікації+ директорська контрольна робота в кількох класах+ звіт про успішність в усіх класах за пять років+ звіти про успішність, роботу класного керівника,взаємовідвідування+заповнення купи звітів. Таке враження що моя педагогічна ефективність - це не вміння навчати, а ... цензурних слів нема. Руки опускаються, відбивається будь яке бажання йти до школи. Не до дітей, а до довбаних чиновників. Для чого потрібні так звані методисти? 37 років працюю, а так і не зрозумів. Скоротіть дармоїдів і паперову бюрократію. Дайте дихати
Ірина
Сподіваюсь, що при новому міністрі нас не заставлятимуть заповнювати 3 журнали і можна буде зосередитись на уроках. І ще б поменше показухи...
Той, хто бачить
Для Ірина: Ха. Ха. Ха. Я зрозуміло прокоментував Ваші (і мої) надій і сподівання?
Вчителька
Ірина- а що вам підстави сподіватись на краще , що щось поміняється. Міністр-грантожер, корупція в МАН, занепад економіки, війна. Що вам дає підстави сподіватись , що щось зміниться на краще?
Коментувати
Дмитро Петрович
Як рехворматори радіють приходу міністра… Свята людина. Можливо. Але , як профі, нуль!! Нардепи, бабаки, грішини , цей Федоров будуть його руками все нищити, вірьовки вити з хлопця.
Дмитро
Вибачте панове, не хотів Вас образити, вчора мене образив знайомий вчитель і нахлинуло, ви великі люди, і справді робите великий внесок в наше майбутнє як націі в цілому, свідомої та незалежної! Низький Вам уклін, і шана
Світлана Сергіївна
Для Дмитро: це Ви отой Дмитро, що всіх сьогодні обзивали і під кожним постом всіх відправляли на полуницю до Польщі?
Коментувати
Біда
Нічого він не сказав, бо йому немає чого сказати. Він звичайнісінькій бандит, невіглас, хам і убивця. Хапуга, який користується моментом аби нахапати. Щодо освіти він її не знає оскільки ніколи сумлінно не навчався, не працював, нікого не поважав. БАЙСТРЮК . Ніякої наукової роботи воно не писало, воно її купило. Зараз це так робиться. Знайшли для освіти найбільше г - но. Така нам, шановні освітяни, шана.
Kfhbcf
Для Біда: не можна вчити дітей такому злому створінню. Жах.
Коментувати
Артем
Я викладаю англійську мову за кордоном вже більше 5 років та розповідаю, як гідно заробляти. Долучайтеся до нашої української спільноти https://www.instagram.com/work.in.vietnam/
Галина Пивнюк
Всі, кому не байдуже майбутнє України, мають надію на позитивні зміни з приходом О.Лісового. Школа , перш за все, має бути закладом, де навчають, щоб жити і щоб потім можна було навчити інших, а не заклад проведення всяких непотрібних заходів, які ще й треба у Фейсбуці розмістити, аби отримати рейтинг. Люди, просніться вже! Вчительмає навчати !!!
321
"Бла,бла,бла!"(вибачте,інших слів не підберу)! Це про зміст статті. Після такого допису та пропозиції нового міністра перевірити його наукову роботу на плагіат,розумію,що надія на позитивні зміни в освіті померла.
Наталя
Повністю підтримую! Але почніть з центрів професійного розвитку педагогів! Те, що вони роблять, ні в які рамки не вкладається...
Іван
Можливо новому мінстру вдасться хоч трохи розігнати натовпи управліців та післядипломних фахівців,які не дають дихати вчителеві та адміністраціям із-за неймовірної кількості нікому не потрібних паперів. Можливо він не стане сторонником потьомкінських показушних шкіл,а по приїзду в регіон назве якусь школу і поїде саме туди,а не туди,де вилизували заклад до його прибуття. Будемо сподіватись.Але,бачачи опір,в тому числя й вчителькуватих горластих вчителів,надій мало.
Юзеф
Що новий міністр, то нова рехворма... Вже проблема знайти фізика, математика; від класного керівництва люди "шарахаються", від роботи в 5-х класах - теж, бо туди дошкандибало недолуге нуш. Чого варте лише семестрове оцінювання і виписування табелів. Поки Лісовий розбереться, багато води втіче. А чого варті центри професійного розвитку з їх совковим стилем роботи: знайти вчителя, щоб щось провів і поставити "пташечку". Скільки дурні (конкурси запроваджує і оголошує кожна праска), скільки паразитів на тілі вчителя.