МОН розробило типову освітню програму для учнів 5–9 класів

Документ окреслює підходи до розроблення школами освітніх програм на кожному циклі освіти

МОН розробило типову освітню програму для учнів 5–9 класів

Міністерством освіти розроблений проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Типова програма окреслює обов’язкові та рекомендовані підходи до розроблення школами та використання ними в освітній діяльності освітніх програм на кожному циклі базової середньої освіти.

Програма визначає вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою програмою та загальний обсяг навчального навантаження, його розподіл між освітніми галузями за роками навчання.

Також типова освітня програма включає варіанти типових навчальних планів, перелік варіантів модельних навчальних програм, рекомендовані форми організації освітнього процесу та опис інструментарію оцінювання.

Водночас проєктом документа передбачено, що заклади освіти можуть самостійно визначати кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі в межах заданого базовим навчальним планом діапазону (мінімальна та максимальна кількість навчальних годин для вивчення кожної освітньої галузі).

Це надасть змогу перерозподіляти навчальні години між галузями на опанування навчальних предметів та інтегрованих курсів, а також на вибіркові освітні компоненти й враховувати особливості організації освітнього процесу та освітні потреби учнів.

Громадське обговорення проєкту документа триватиме до 28 січня. Зауваження та пропозиції можна надсилати до 28 січня на електронні адреси: s_fitsajlo@mon.gov.ua або yhkononenko@gmail.com.

проєкт Типової програми для 5-9 класів

Освіта.ua
13.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
5 годин математики на заміну мові,літературі та ін. гуманітарним предметам- це ми вже "проходили" у політехнічній радянській школі. Від збільшення кількості годин вважаєте діти раптом стануть розуміти краще математику?Якщо учитель при цьому обідатиме під час уроку чи дасть змогу дітям додатково бавитися в ігри в телефоні?
Для Наталія:
Показала всім свою дурість і радієш?
Коментувати
FLA
"Підприємництво і фінансова грамотність" - хто читати буде? Черговий предмет для доповнення навантаження кому-небудь. І взагалі, новий міністр та іже з ним. Треба знову роздерибанити бюджет: нові навчальні плани, нові програми, нові підручники. Зкрема на нові предмети вже є якісь "вчені" куми-свати-брати зі своїми підручниками. Як було з "економікою". Якщо хто пам’ятає, в липні ввели 0.5 години і завезли підручник на 600 сторінок.
Валентина
Працюю в школі, по сучасному - "закладі освіти" майже 30 років. Постійно змінюються програми, навчальні плани.... Які зміни в запропонованому? По перше: українська мова і зарубіжна літераутра -3,5 години?. По друге - друга іноземна мова не менше 2 годин. Якщо до 27 годин у 5 класі добавимо 2 години другої іноземної мови - виходимо за гранично допустиме навантаження! .Наскількі зрозуміла, замість природознавства і біології в 6 класі буде вступ до природничих наук, де програма? Може ватро чітко дати поділ по літературах ( якщо на зарубіжну 1,5 години, то давайте так і пропишемо). Рекомендуєте вичитати 0,5 годин у першому чи другому семестру, а може нехай сам заклад визначить? Це зручно для складання розкладу, бо в плані якраз 4 по 0,5 годин.
Тарас
Для Валентина: 2га іноземна мова 100% буде російська. Так табачник заставляв учити російську
Коментувати
Я
Бред сивої кобили, стосовно природничого циклу, для чого забрали години біології в 6 класі. Кому потрібно мистецтво і здоров’я, толку від них 0
Ганна
Добивають природничу освіту під корінь. Правильно, хімію з фізикою вже добили, тепер на часі біологію. Хто цю дурню складав, ви бачили обсяг матеріалу? Ви знаєте, що таке вікові особливості дітей? Ви хочете ботаніку, зоологію, людину і загальну біологію дати дітям за три роки? Якщо повернете в старшу школу загальну біологію, то ще можна миритися, а якщо ні, то....
Фрося
Для я: Ви проти " мистецтва" и " здоров’я"? Чому?
Коментувати
наталья
ну хоть что-то : математика 5 раз в неделю - это поддерживаю ! не ясно еще какая программа будет,но может появиться возможность больше опрашивать детей на уроке .А то ведь - математика часто "театр одного актера" или письменный опрос . А поговорить с ребенком нет времени!
Догшка і крейда
ПЕРЕД ТИМ ЯК КЛЄПАТИ І КЛЄПАТИ ПРОГРАМИ - ВЕРНІТЬ ДІТЕЙ І ВЧИТЕЛІВ ЗА ПАРТИ. ВСЬОГО - НА - ВСЬОГО. ОТ І ВСЕ. І НЕ ІЗОБРЄТАЙТЕ ВЕЛОСИПЕД