Батьки можуть ініціювати інституційний аудит школи, - міністр

Батьки мають право ініціювати аудит, якщо в школі порушуються права учнів або вчителів

Батьки можуть ініціювати інституційний аудит школи, - міністр

Відтепер батьки можуть ініціювати інституційний аудит, якщо вони бачать, що в школі системно порушуються права учнів або вчителів. Про це, в інтерв'ю Українській правді. Життя, сказала міністр освіти Ганна Новосад, коментуючи норми нового закону «Про повну загальну середню освіту».

За словами міністра, батьки мають можливість замовити такий аудит у Державної служби якості освіти. За результатами аудиту Держслужба надасть звіт і висновки щодо того, як покращити ситуацію.

Разом з тим, Ганна Новосад підкреслила, що міністерство зараз відійшло від логіки покарань та інспекцій до логіки підтримки та допомоги.

«І тому Державну інспекцію навчальних закладів було замінено Держслужбою якості освіти. Результатом аудиту має бути розгорнутий звіт з описом проблем, їхніх причин і рекомендацій щодо виправлення. Через певний час служба має право подивитися, як школа порається з рекомендаціями аудиту», - зазначила міністр.

Вона підкреслила, що школа матиме до одного року для виправлення ситуації.

«Якщо через деякий час нічого не змінюється, то це має бути підставою, аби служба якості ще раз навідалася у цю школу, а для засновника – вчиняти певні дії стосовно керівництва школи»,  -наголосила Ганна Новосад.

Освіта.ua
01.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Гірше дурня, лише дурень з ініціативою або міністр без педагогічної освіти. Більше половини учителів не ініціюють, а вимагають провести аудит щодо профпридатності та відповідності займаній посаді коханки Гончарука та міністерки освіти і науки України, за сумісництвом, Ганни Новосад. Служба якості освіти мовчить. А повинна кричати!!!
Dorian
Для unforgiven 2: Або притягти до відповідальності людей, які розповсюджують неправдиву інформамцію про певних осіб.
Коментувати
Михайло
Вчителі, у своїй переважній більшості, це неосвічені особи, котрі вважають, що їм хтось щось винен. Погодьтеся, що вчителі віком 40 років і молодше, це невдахи, які неспроможні були нікуди вступити на бюджет, окрім як на педспеціальності. У школі це були трійошники того часу.
дополнение
Для Михайло: учителя 40 и младше на уроках в смартфонах точно также как и дети сидят.
Реаліст
Правильно, який статус вчительської професії у суспільстві , яка зарплата - таке і зараз бажання учнів поступати на педагогічні спеціальності. Уявімо, молодий вчитель зі ставкою 18 годин - отримує чистими 4100, якщо не має ще сімї , пару років пропрацює, а далі ,цікавіше : хамство учнів, невихованість і вседозволеність батьків, але ж ти ,вчитель, мусиш терпіти, щоб не послати куда далі весь цей маразм. Так, що хотіли те і отримали, далі буде ще цікавіше.
ничего страшного
Для Реаліст: Поэтому - в 15.00 закончил работу и на подработку!
Коментувати
Репетитор
школа- це Вчитель і поки цього не усвідомлять батьки, дирекція, всякі чинуши до тих пір буде безлад. І батьки змушені будуть звертатися до репетиторів. Для того щоб Вчитель в школі був Вчителем, треба почати з ВЧИТЕЛЕцентризма. І поки буде інакше, школі ГАПЛИК
Репетитор-2
Для Репетитор: Згідний! Але хочу додати: потрібна ще кримінальна (або хоча б адміністративна з величезними штрафами) відповідальність батьків за навчання і виховання дітей. Не виконав учень домашнє завдання -- штраф 500 грн! Нахамив учень вчителеві -- батька до громадських робіт на 50 годин! Брав учень участь в булінгу однокласників -- батьків до буцегарні на 15 діб! Зачинщик булінгу -- батька до буцегарні на 3 місяці! І тоді буде порядок у школі і в головах!
родители
Для Репетитор-2: А на сколько учителей оштрафовать? - две с половиной недели карантина было - ничему не научили - только спрашивать мастера! Тематичка на тематичке! Головы у вас дерьма полны!
Коментувати
Местный
Интересно, а чиновники МОН во главе с этим инородным телом в виде Новосад понимают, что подобное - это всё равно, что дать обезьяне гранату...
Воспоминания.
А може батьки самі й навчати будуть? Лізуть у всі дірки. Спеціалісти великі!Вчителі ж до них у роботу не лізуть!
Светлана
Для Воспоминания.: Хотела перевести на домашнее обучение - директрисса рогом уперлась - у вас будут - 2. Про достижения своего сына рассказала - как лихо она ему репетиторов наняла и какой он от этого умница - на этом и разошлись. Учителя в большинстве своем малограмотные недалекие люди с раздутыми амбициями
Небайдужий
Для Воспоминания.: Згідний повністю! І ще: вчитель став абсолютно безправним! Зробити зауваження не можна, бо це порушення всяких там конвенцій! Батьки запросто можуть написати кляузу на вчителя, який ставить об’єктивні оцінки, і у вчителя заберуть клас, бо він не вміє "поацювати" з батьками. Нікого не цікавлять знання, потрібні лише оцінки. Керують школою тепер неадекватні батьки з товстими гаманцями!
Перехожий
Для Светлана: Як на мене, то батьки тепер безвідповідальні неадекватні і невиховані "блогерші", які мають роздуті амбіції і тупих хамовитих дітей ( ну, яблуко ж від яблуні ...)
Коментувати
Соратник
Батьки ініціюють аудит?? Це реформа? Навіщо? Хіба ж проблема в перевірках. Немає нового змісту, тзн , Вчителя із авторитетом, благополуччя, зацікавлених дітей і батьків, влади і бізнесу. ..Зно прибрати із школи , вернути творчий процес. Зно тільки для перепустки у внз, підняти роль атестата. А ці недорослі то назви предметів змінюють на уряді, то всяку єресь придумають....Чого? Бо недосвідчені і невисокоосвічені, не патріоти.
Небайдужий
Для Соратник: Чим Вам ЗНО не догодило??? Саме завдяки ЗНО мої 3 дітей отримали прекрасну освіту на держбюджеті! ЗНО -- це перепустка для небагатих, але талановитих дітей до якісної і безкоштовної вищої освіти. А багаті штурпаки нехай купляють, нічого їм не буде! Творчість у школі який має зв’язок зі ЗНО??? І ще: коли, нарешті, у вчителя буде пристойна зарплата??? А то перевірками і звітністю безправного вчителя вже задовбали вкрай, а батьки ще й свою відповідальність за виховання своїх чад звалюють на вчителів. Досить знущатися!
К
Для Небайдужий:я не згідна - ЗНО,питання з укр.м.,для чого вони?,яке вони підґрунтя дають для якої науки?З укр.м.-вернути диктант,правопис-спростити.
Небайдужий
Для К: у якій формі проводити ЗНО -- це вже інше питання! Хай буде диктант, чи переказ, чи твір, чи залишити теперішній формат питань! Але не можна переносити вступні іспити до ЗВО чи проводити в школі, де навчається учень, бо це гарантія відродження корупції!
Коментувати
родители
Замечательно! А то две с половиной недели карантина, дети только вышли, эти учителя начитали кое-как - И ТЕМАТИЧКИ ПО ДВЕ КАЖДЫЙ ДЕНЬ - а сама, тварь, в ноутбуке пасьянсы раскладывает! Плати деньги репетитору!
Ірина
Для родители: де ж така погана школа і вчителька, в якому класі так можна працювати, пасьянси складати. Навіщо репетитори, батькам та учням потрібні не знання, а тільки оцінки.
SOS
Для родители: А потім ще буде розповідати що тяжко їй все це перевіряти
Реаліст
Товариство, ще трішки, пенсіонери підуть на пенсію, молодь х* заб’є на вас і ваших дітей. Будете самі своїх чад вчити у інстаграмах, блогах та інших заразах, а коли Вони підростуть і пошлють ВАС , тоді побачите кого ви - батьки виховали. Оскільки ця вседозволеність , зневага, наглість до Вас повернеться сторицею.
Коментувати
Мать и Отец
МОН,ты не задолбало своими дебильными реформами??? Займись программами,учебниками,запрети навязывание " звериных" конкурсов и " паперотворчості" вместе со " звітностью"! Дай свободу учителям и детям!
родители
Для Мать и Отец: ха-ха учитель отозвался!
Вчитель
Після карантину матеріал викладають ущільнено, тому тематичні будуть часто (уроки не відпрацьовують, навчальний рік не продовжать). Аудит вам нічого не поможе, а репетитор -- так. Такий порядок встановило МОН.
Вчитель
Тематичні будуть.Програму ніхто не змінить.Діти під час карантину могли самостійно опрацювати певний матеріал,батькам треба було прослідкувати за цим,а то звикли,щоб вчитель "розжував і до рота поклав", а вони і тоді не хочуть готове сприйняти.А перевірки будуть замовляти такі батьки,що самі школу ледве закінчили,але добре знають " права качати".Будуть змушені вчителі батькам-самодурам вгоджати.Ще одне нововведення щоб "підняти авторитет вчителя"
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!