Маємо продовжити освітню реформу, - Новосад

Одним з завдань нової команди МОН є максимальне збереження правильних починань

Маємо продовжити освітню реформу, - Новосад

Одним з завдань нової команди Міністерства освіти і науки є максимальне збереження правильних речей, що були започатковані та досягнення максимуму, щоб продовжити освітню реформу. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад в інтерв'ю BBC News Україна.

«Зміни в освіті надзвичайно повільні. І робити гучні заяви, що зараз ми прийдемо і все змінимо, або все зробимо краще — це трохи неправильно. Бо будь-які починання потребують часу. Я була тут з попередньою командою, я бачила, як багато зусиль було вкладено у старт Нової української школи і які є проміжні результати. І я вважаю, що одним з завдань нашої команди є максимально зберегти ті правильні речі, які були започатковані, зробити максимум, аби продовжити освітню реформу», - сказала міністр.

Також вона повідомила, що завданням міністерства є завершення змін в початковій школі.

«Цього року пішли у Нову українську школу перші та другі класи. Далі підуть треті й четверті. Потрібно завершити підвищення кваліфікації вчителів», - зазначила Новосад.

За словами міністра, МОН вже має чіткий план, як буде впроваджуватись реформа базової школи у 5-9 класах.

«Почати з того, що затвердити проект Державного стандарту освіти. Далі потрібно розробляти програми на основі стандарту, розробляти підвищення кваліфікації вчителів. І працювати над тим, аби з’явився новий освітній простір і в базовій школі», - підкреслила Новосад.

Відповідаючи на запитання майбутніх змін у старший школі міністр повідомила, що у 5−11 класах будуть точково змінюватись програми навчання.

Освіта.ua
25.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Тобто, знищити те, чого не встигла знищити Гриневич?
Cirius
Для unforgiven 2: А що знищувати, крейду і дошку 100х100 см?
unforgiven 2
Для Cirius: школа повинна вчити і виховувати дітей, а не працювати на некомпетентних дилетантів у міністерстві освіти і науки України.
Коментувати
Стодоля
Опозиційні депутати повідомили, що ЗЕ хочуть зменшити до15% охоплення стипендіями( було-75.нині-45) . Кінець бідним студентам!! Друге- довести до зубожіння професорів і доцентів! Відмінити доплати за стаж, вчені та наукові ступені, звання . Зарплату знизити вдвічі!! В такий спосіб розігнати вчених!!
Оракул
Освітню реформу ще не починали. Поки що все саме розвалюється. Все робиться повільно, бо стара команда ректорів та керівників закладів освіти. Зміни потрібно проводити рішуче, інакше це виглядає як поступове відрізання гнилого хвоста замість його рішучого видалення. У вищій освіті потрібно відмовитись від дипломів державного зразка. Це стосується і дипломів PhD. Від докторів потрібно відмовитись взагалі - це звання нівелювалося псевдонауковцями. Шкільна освіта повинна орієнтуватись на конкурентне майбутнє країни: точні науки та іноземні мови. Але рівень іноземних мов дуже низький. Просте підвищення зарплат педагогам ні до чого не призведе. Потрібно якісно змінювати контингент вчителів, а їхня підготовка в ЗВО пішла по шляху спрощення, тобто дебілізації. Таке майбутнє Україні не потрібне. Потрібно ліквідувати педуніверситети як шкідливе явище. Гуманітаризація освіти останні 25 років занадто витратна для країни, якій потрібен технологічний прорив. Потрібно визначатись чого хочемо досягти
ммм
Для Оракул: о да, уже ген коли у Сумському вузі викладає один етик, гидкий-бридкий і тупий. Дівчата ще казали, що він на екзаменах за цицьки лапає. От як раз він і є тою причиною, що вуз випускає полупродукт, який потім тут під сусіднімі статтями питає, як себе вести з батьками. Бо у вузі є предмет "Етика", але вона немає нічого спільного з етикою за фахом вчителя. Зато бєсполєзне существо там штани протирає, разом таким же бєполєзним валєологом.
Нечуй
Оракул- це комент від Новосад - Шарова. Це соросівський План руйнування української освіти. Ви, гади, хочете винищити наші виші! Не вдасться, захистимо Україну!!!
Оракул
Для Нечуй: Це комент від людини, яка знає питання з середини. Педвиші не потрібні - це імітація діяльності. До очільників МОН відношення не маю. Україні потрібно визначитися, які спеціалісти їй потрібні. Якщо ми хочемо продовжувати говорити і обговорювати - тоді потрібні болтологи, якщо діяти і будувати - тоді технарі та практики.
Коментувати
Маугли
Кадра ничего не сображает и собирается рубашку с голого делить!! Новосад , вы хоть в одтн вуз Харькова заедьте без почета и разберитесть что по чем!
Революционерка
А я думаю, что пора томик Ленина начать просматривать. Завалялся где-то. Нужно поискать. Там много полезного. Как раз на такой случай.
Юрій
Такий міністр - ганьба української освіти! Вона навіть не розуміє цього! Абсолютно не відповідає займаній посаді!
Сергей Лимонов
Реформи ідуть в дупу разом з новосад і підвищенням зарплат з 1го січня! Чому ж osvita .ua сором’язливо пропустила ту частину інтерв’ю де говориться про непілвищення зарплат запропоноване Гройсманом? Як платите- так і працюємо- no money- no honey ! В країні дикий капіталізм 28 років, а вчителів ще по радянських заповітах закликають працювати за совість за покликанням душі! Ага! Та білная душа заледве жевріє в тілі при таких "слугах народу"!
Учитель
Чергова безмозка соросівська підстилка. Знову: "Великих слів велика сила, та й більш нічого". Тотальна деградація в освіті і науці продовжується...
Не жди добра
Міркую- розмірковую, яким чином це недосвідчена молода особа стала міністром. Кажуть іі витягнув особисто премєр Гончарук , який ій симпатизує . Ось і секрет весь , а ви шукаєте розгадки на рівні стратегій... Друге, Новосад керує та ж Гриневич, а всим Мон - фонд Сороса. Тому ждати від цієі людини проривів , новацій безперспективно. А шкоди - так!! Є інфа, що буде відмінено доплати за стаж , вчені звання... Ось тобі бабця і Юр‘ів день!!
Pol
Для Не жди добра: Пока не будет настоящих профсоюзов и настоящего возмущения педагогов- НИЧЕГО хорошего в образовании уже не будет. Скоро продадут землю вместе с крестьянами- это главная цель ВСЕХ реформ.
Учитель
Як стала міністром? Не за наукові і педадогічні здобутки - це факт. Насосала швидше за все.
Коментувати
Гість
Скажіть, чому вихователям збільшили тривалість відпустки, а іншим педагогічним працівники в закладі дошкільної освіти ні? Чи музичні керівники, інструктора з фізкультури, керівники гуртків, вихователі-методисти, директори не заслуговують на збільшення тривалості відпустки. Знову межа між пед.працівниками!
%
Для Гість: В этой стране много " дебилизмов" в законах. Они же как дышло! Пишите об этой проблеме президенту! Эта единственная надежда!
Сергей Лимонов
Пишите Президенту в "Спортлото"1
mmm
Для Гість: пішить краще на Вчителі СОС у фейсбук. і не слухає усяких Зе-дрочерів. Кожному лоху по зеленому лопуху.
Коментувати