МОН: українці обізнані про реформу шкільної освіти

В освітньому відомстві наголошують, що переважна більшість опитаних знає про реформу

МОН: українці обізнані про реформу шкільної освіти

Більшість українців обізнані щодо реформування шкільної освіти і концепції НУШ. Про це повідомили у Міністерстві освіти з посиланням на результати дослідження «Нова українська школа: сприйняття населенням», проведеного Урядовим контактним центром.

В опитуванні взяли участь понад 1800 респондентів зі всієї України, які мешкають у селах, великих і маленьких містах. 39% опитаних респондентів мають дітей, які протягом 2018-2019 навчального року вчились у першому класі НУШ.

У МОН зазначають, що переважна більшість опитаних – 87,6% – відповіли, що знають про реформу.

Ще 9,3% повідомили, що чули про НУШ і хотіли б мати більше інформації. І лише 2% опитаних нічого не знають про ключові зміни у шкільній освіті.

При цьому респонденти зазначали, що інформацію про НУШ переважно отримують з Інтернету (39,2%) або від учителів і адміністрації школи (24,9%).

Більшість батьків, діти яких пішли в перший клас у вересні минулого року і навчались протягом 2018-2019 навчального року вже за новими стандартами, констатують, що дітям подобається відвідувати школу. 31,6% батьків оцінили задоволеність своїх дітей на максимальні п’ять балів, ще 35,4% – на чотири.

Рівнем знань і навичок, які отримують діти у школі, задоволені 25,2% і скоріше задоволені 41,9% батьків.

Також опитані батьки першачків відзначають, що під час уроків дітям дають більше свободи – особлива увага приділяється рухливій діяльності, успіхи учня оцінюються не у порівнянні з успіхами інших, а співвідносно з його особистісним зростанням, на заняттях вчителі активно застосовують електронні засоби навчання.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, Нова українська школа має значну підтримку в суспільстві.

«Для нас це дуже важливий показник. Саме тому одним із пріоритетів роботи міністерства зараз буде розробка стратегії пришвидшення реформи НУШ, аби більше дітей змогли відчути нову якість шкільної освіти», – зазначила міністр.

Цього року до Нової української школи прийшло майже 426 тисяч першачків. У другий клас НУШ перейшло 455 тисяч учнів.

Окрім цього, зараз триває пілотування 3-го класу НУШ у 129 школах по всій Україні.

Освіта.ua
09.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса
УКЦ - Урядовий контактний центр, інтернет - обслуга Кампанії "Рошен- Гриневич", кадрової, корупційної системи освіти МОН України: директори СШ, технікумів, ліцеїв, ректори ВНЗ. Їм плювати на бібліотекарів, вчителів, викладачів, науковців - взагалі на творчих людей в ситемі освіти. Кум, сват, брат, гроші, статус, дерібан бюджетних коштів- кредо попередньої Рошен-гвардії в системі освіти, яка панує по цей час . Чиновники-хамелеони, гнила інтелегенція, мімікранти як завжди є прислугою будь-якого режиму. Слава Рошен - номенклатурі.
Олег
А де можна ознайомитися з даним дослідженням? Хіба опитування в інтернеті можна назвати дослідженням?