Про механізм підвищення кваліфікації вчителів з 2020 р.

З січня вчителі зможуть використовувати виділені державою кошти на підвищення кваліфікації

Про механізм підвищення кваліфікації вчителів з 2020 р.

Українські вчителі вже найближчим часом зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педагогічної освіти, а й інші профільні курси. Відповідне рішення Кабінету набере чинності вже найближчим часом.

Документом передбачається, що з 1 січня 2020 року вчителі зможуть використовувати виділені державою кошти на підвищення кваліфікації.

Загалом впродовж 5 років вчитель має пройти не менш як 150 годин підвищення кваліфікації. При цьому він зобов’язаний підвищувати кваліфікацію щорічно, незалежно від того, вичерпав 5-річну норму чи ні – це обов’язкова умова атестації.

Механізм підвищення кваліфікації вчителів з 2020 року

Керівники закладів освіти після затвердження кошторису на рік оприлюднюють загальний обсяг коштів, передбачений у цьому році на підвищення кваліфікації.

Протягом наступних 15 календарних днів з дня отримання зазначеної інформації кожен педагогічний та науково-педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за рахунок зазначених коштів, подає керівникові пропозицію до плану підвищення кваліфікації на цей рік з інформацією про:

  • тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо);
  • форми;
  • обсяг (тривалість);
  • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
  • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безкоштовний характер послуги.

Педагогічна рада закладу розглядає та затверджує план підвищення кваліфікації на відповідний рік у межах коштів, затверджених у кошторису закладу освіти за всіма джерелами надходжень на підвищення кваліфікації на цей рік.

На підставі плану підвищення кваліфікації керівник закладу освіти (уповноважена ним особа) забезпечує укладання договорів між закладом освіти та суб’єктом (суб’єктами) підвищення кваліфікації про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації на відповідний рік.

У договорі сторони можуть прописати, де та як саме організовується підвищення кваліфікації:

  • за місцем провадження освітньої діяльності суб’єкта;
  • та/або за місцем роботи педагогічних та/або науково-педагогічних працівників;
  • за іншим місцем (місцями);
  • та/або дистанційно.

Підготовлено за інформацією Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
21.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
лариса
Атестуюсь в 2021. Було сказано в минулому році, що тому, хто атестується в 2020, 2021 роках необхідно мати 60 годин курсової перепідготовки. Тепер все змінилося ? Коли набрати решту? Крім цього треба проводити уроки.
Вчитель
Вибачте, а якщо я проходжу атестацію за двома предметами і за двома атестаційними листами, мені потрібно 300 годин пройти?)
Ольга
Гроші виділені на підвищення кваліфікації віддайте вчителям, а вони вже самі вирішать, як її підвищувати. Припиніть постійно створювати велосипед, витрачаючи бюджетні кошти.
Лилия
Найкращий педагог-це видгук дитей и батькив.а за рейтингом и зарплату можно пидвищити
Вован
Для Лилия: Поскільки політика держави була направлена на розвал освіти, а батьки і діти забили на неї х... - вони не вправі оцінювати роботу вчителів та викладачів ВНЗ. Репетитори ж тренують дітей на бездумні автоматичні відповіді на запитання та завдання. Поки шкільні програми не удосконаляться і не будуть направлені на розвиток логічного мислення - КІНА НЕ БУДЕ.
Коментувати
Василь П.
Рейтинг- дурня! Більшість учнів мають репетиторів, а не навчаються самі, тож про яку об’ктивність мова? Рейтинги- це шана СРСР,бо кадри з тих часів працювати та висувати нові конструктивні ідеї не здатні
просто вчитель
Для Василь П.: та в СРСР ніяких рейтингів не було! Ними почали захоплюватися останні десять років.
Коментувати
Мама
Шановні! Хто буде працювати, поки вчителі будуть підвищувати кваліфікацію щорічно.А як же рейтинг школи за результатами ЗНО, чи вчителі , які проводять уроки в 11 класі мають це робити на канікулах?