Педрада школи визнаватиме освітні програми для вчителів

Неурядові організації зможуть надавати освітні послуги з підвищення кваліфікації вчителів

Педрада школи визнаватиме освітні програми для вчителів

З 2020 року неурядові організації матимуть можливість надавати освітні послуги з підвищення кваліфікації вчителів. Про це розповіла міністр освіти і науки під час відповідей на запитання користувачів у Facebook.

За словами Лілії Гриневич, Закон про освіту зараз пропонує більше свободи вчителю при виборі способу підвищення кваліфікації.

«По-перше зросла кількість годин на підвищення кваліфікації, тому що якщо ми йдемо в реформу і хочемо опановувати нові методики навчання без сумніву на це необхідно більше часу - це 150 годин. 75 годин вчитель як правило має провести в інститутах післядипломної освіти, які мають відповідну ліцензію на підвищення кваліфікації», - сказала міністр.

Разом з тим, вона підкреслила, що сьогодні в системі освіти України є дуже багато організацій, які проводять цільові освітні програми і мають дуже хороші результати.

«Наприклад, є такі організації, що спеціалізуються на роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, які спеціалізуються на підготовці вчителів для викладання природничих наук, тобто є ціла широка палітра тих можливих провайдерів, які можуть допомогти вчителеві підвищити кваліфікацію. І вчитель сам повинен відчувати, чого йому хочеться, що йому більше потрібно. І тому закон пропонує, щоб гроші на підвищення кваліфікації йшли до школи за вчителем. З 2020 року неурядові організації і ті хто може надавати такі послуги з підвищення кваліфікації братимуть участь в загальному підвищенні кваліфікації вчителів», - сказала Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що визнавати освітні програми цих організацій буде педагогічна рада.

«Якщо ми говоримо про свободу і покладання більшої відповідальності за цей вільний вибір і вчителя і педагогічної ради, то ми поклали можливість педагогічним радам визнавати підвищення кваліфікації за певною освітньою програмою» - наголосила міністр.

Також вона повідомила, що Міністерством освіти буде запропонована система критеріїв, яку напрацювали громадські організації, що працюють в системі підвищення кваліфікації. Використовуючи критерії педагогічні ради зможуть визначити якість запропонованих освітніх програм для підвищення кваліфікації вчителів.

Освіта.ua
09.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор
А як з триденними щорічними курсами в інститутах післядипломної освіти? Накопичувальні курси! Невже треба кожного року 3дні проводити ці курси? Чи не краще зробити їх довшими,але так,як і було: через 5 років?
микола кучевський
Підвищувати кваліфікацію вчитель повинен там де він її отримав. Всі інші установи: методичні кабінети, обласні інститути підвищення кваліфікації і так далі, необхідно ліквідувати.
Іван Іванович
Для микола кучевський: підтримую. Дармоїди чистої води.
Коментувати
спец
Цікаво, але як це має бути? В школі, де ще недавно працював педради, як такі, по факту не проводились. Просто, відповідальна особа, перезаписувало давні педради. Це всіх влаштовувало, і вчителів і адміністрацію.
Іван Іванович
От і наступив момент,коли держава буде виділяти кошти на підвищення кваліфікації в неурядових установах.Спочатку були неурядові ВИШі,тепер якісь незрозумілі установи. І всі хочуть грошей. Без коментарів.