Учителі зможуть обирати місце підвищення кваліфікації

Наразі триває робота з розробки вимог до організацій, які проводитимуть підготовку вчителів

Учителі зможуть обирати місце підвищення кваліфікації

В Україні триває робота з розробки проекту постанови Кабінету Міністрів, яка визначить механізм реалізації 59 статті закону «Про освіту», що надає право педагогічним та науково-педагогічні працівникам підвищувати кваліфікацію у інших суб’єктах освітньої діяльності - фізичних та юридичних осіб. Про це йдеться у повідомленні Інституту модернізації змісту освіти.

В інституті зазначають, що місцеві органи самоврядування як розпорядники освітньої субвенції, матимуть можливість спрямувати кошти на перепідготовку вчителів.

«До підвищення кваліфікації буде залучено найкращих спеціалістів. Адже педагоги мають отримувати сучасні знання і навички, а ще вільно вибирати заклад, де вони будуть підвищувати свою кваліфікацію. Саме тому не менш важливим є питання переліку громадських організацій та установ, які мають відповідних фахівців і матеріально-технічне забезпечення для підвищення кваліфікації вчителів, аби отримувати за цю відповідальну роботу фінансування від держави», - повідомляють в Інституті модернізації змісту освіти.

Наразі триває робота з розробки критеріїв і вимог, що висуватимуться до установ та організацій, а також складається їх перелік.

Проект постанови КМУ, яка передбачатиме реалізацію статті 59 закону «Про освіту» та механізм її впровадження, буде оприлюднено для громадського обговорення на сайті Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
22.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло
На платформах Всеосвіта, На урок, Едера назбирав цьогоріч аж 64 годин підвищення кваліфікації. Причому оплачував лише 15 годин, решту - безоплатно. Вибирав собі те, що цікавило.Без відриву від роботи. Деякі вебінари переглядаю й далі, хоч і без замовлення сертифікатів. А ще ж є й інші ресурси, де можна підвищувати свою кваліфікацію. Було б бажання.
вчитель
Скажіть,будь ласка,про що тут йде мова? Вчителі на даний момент проходять щорічні трьохденні курси ,які атестуватися у 2018 році. А те стацій проходить в тих же інститутах післядипломної освіти? Курси однаково проходять ,як і ті,що через 5 років. Для чого ці триденні курси? Що нового? Держава не має гроші,куди діти? Пані міністер,заберіть такі курси,толку ж ніякого,вчителі лише залишають уроки і ідуть у область на екскурсію. Для чого таке? Хто може пояснити? Хіба мало двотижневих? Дякую! І ще ...якщо вчитель не поїде на 3 дні на курси,то що з ним "зроблять"? Прошу відповідь!!!
вчитель
вчитель. Прошу вибачення за деякі неточності у словах,так вибило не по моїй вині. Вибачте.
Коментувати
Любомир Камінецький
Чекаю конкретні адреси ліцензованих установ вже до осені!!! Обласні ІППО ніякої користі не дають, я в ютубі більше підвищую свій фаховий рівень - ліцензуйте дистанційне навчання вчителів!
Nina Bilets
Час подумати як можна отримати перепідготовку за кордоном. Особливо іноземним мовникам, технологічним та технічним галузям. По собі знаю: доки не вирвешся за межі країни, не дасиш змогу отримати фах своїм власним дітям чи студентам, говорити про європейські норми, академічну доброчесність не варто. Все пізнаємо у порівнянні. І своє там теж можна пропагувати. Не все так погано в нашій освіті. Ми є універсали, а там це рідкість. Кожному вчителю, не мовнику, давно слід підвищити компетенції з іноземних мов. Про це слід кричати! Ось і підвищення кваліфікації.
Іван
Давно пора.Нинішні інститути післядипломної освіти неспроможні дати сучасні знання вчителеві.Зазвичай,там багато ексвчителів невдах,що самі не знають як працювати по сучасному.Неформальні структури роблять все якісніше і ефективніше.Що вже говорити про Гете-Інститут,Британську радуЮтощо.Там просто клас!