МОН презентувало програму ЗНО для вчителів початкової школи

Програма призначена для оцінювання вчителів початкової школи у межах сертифікації

МОН презентувало програму ЗНО для вчителів початкової школи

Міністерство освіти розробило проект програми зовнішнього незалежного оцінювання вчителів початкової школи. Відповідний документ оприлюднений з метою громадського обговорення.

Програма призначена для оцінювання професійних компетентностей вчителів початкової школи протягом 2019-2020 років у межах проведення сертифікації педагогічних працівників.

Планується, що незалежне оцінювання стане одним з трьох інструментів сертифікації вчителів початкових класів та застосовується для перевірки знань та умінь вчителя відповідно до його трудових функцій.

Зокрема, ЗНО вчителів проводитиметься з метою оцінки знаннєвого компоненту психолого-педагогічних, академічних та методичних компетентностей вчителя початкових класів.

Програму структуровано за розділами відповідно до трьох груп фахових професійних компетентностей вчителя початкової школи: психолого-педагогічних, предметних та методичних.

Громадське обговорення проекту документа триватиме до 30 грудня. Зауваження та пропозиції можна надсилати на e-mail: linnyk@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
20.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька
Я тут коменти прочитала і - вражена!!! Цікаво, а Гриневич тут хоч іноді щось читає? Може, якби читала, то цю реформу якось би реформувала, враховуючи думку тих, хто її впроваджує безпосередньо у школах.
Михась
Для Вчителька: їй доповідають. Знаєте, скільки в неї учительських сексот?
Коментувати
Альона
Я проти ЗНО для вчителів. Існують інші структури та форми оцінювання знань та умінь педагогічних працівників. Особливо початкової ланки освіти... Той, хто таке придумав поняття не має, що таке бути вчителем початкових класів!
Тундра
Для Альона: більш нічим зайнятися, як скоротити вчителів. Егеж?
Коментувати
Леся
Щиро вдячна Наті за позицію -РЕСПЕКТ!!!! Погоджуюся :здорова конкуренція - рушій змін та прогресу! З РІЗДВОМ!
Санта Неклаус
Для Леся: з голим задом кррроком ррруш!!!
Witalina
Для Леся:ЯКА КОНКУРЕНЦІЯ? Коли існує кадровий голод серед вчителів початкових класів! (і не тільки) Дуже багато вчителів мають навантаження в межах 30 годин,Просимо навіть пенсіонерів за 60! Конкуренція - коли попит перевищує пропозицію. А у нас попит не задовольняється! Державі ПОТРІБНО ДОБРЕ ПОСТАРАТИСЯ, щоб була конкуренція.Тоді сертифікація буде стимулювати професфйне самовдосконалення,буде рушієм змін і прогресу. А так, сертифікація нічого НЕ ЗМІНИТЬ, Просто будуть ДУРНО витрачені 200 млн,які б краще пішли на підвищення з.п. молодих спеціалістів.,щоб стимулювати їх прихід у школи.
Неля
Для Witalina: Хочете поговорити про заробітну плату вчителя? Я теж. , бо вважаю , що вона - ЖЕБРАЦЬКА!!!! Але , як мама не хочу, щоб мою дитину навчала людина, яка не тільки не володіє методикою, але й елементарними знаннями зі школи.... Школі потрібні зміни, як і усім нам!
Коментувати
Ната
Шановні колеги! З повагою відношуся до усіх прочитаних коментарів, але що до цього маю власні погляди, тому вважаю, що вчителю, який добре знає свою справу та ЛЮБИТЬ дітей - нічого хвилюватися. Усе буде добре- це звичайні тести і не більше. Дуже сподіваюся, що за допомогою них у школах стане менше ВИПАДКОВИХ людей, яких я навіть не хочу називати вчителями, а їх сьогодні -чимало. Повірте, боляче і прикро що насправді творчі та креативні вчителі роками сидять на 0.5 ставки, не мають класів, ведуть гурток чи групу продовженого дня. А інші набирають класи... і працюють, як вони самі висловлюються, "як нам платять, так і працюємо". Сильна , здорова нація потребує розумних вчителів, лікарів.В очікуванні позитивних змін бажаю усім щасливого НОВОГО РОКУ!
Ambassador
Для Ната: який це тест може визначити любов до дітей, самовідданість до професії? Не кажіть дурниць. Сильна, здорова нація...щось уже було у Німеччині. А визначення розумності вчителя абсолютна дурниця!
Володимир Мініч
Згоден - розумному вчителю справді нема чого хвилюватися, він складе тести. Випадкові вивчать і теж подолають прохідний бал. Дуже випадкові - куплять. І всі залишаться на своїх місцях. Зате вчитель, який добре знає свою справу і мав би навчати дітей, буде витрачати купу нервів і ще більшу купу часу, щоб довести, що він вартий свободи.
Коментувати
Наталя
Читаючи коментарі, погоджуюсь з усім. З освітою тільки те і роблять, що експерементують. І немає нікому діла до того, що навчальну програму треба розвантажити, а не навпаки. В нас намагаються впровадити фінську систему освіти, а в результаті тільки «фінська» фарба на стінах ( починаючи від організаційних питань, наповнюваності класів, матеріально—технічного забезпечення тощо). А тепер МОН ще хоче запровадити сертифікацію вчителів. Скажіть, будь ласка, для чого вчителю початкових класів, який вже закінчив вищий учбовий заклад, володіти непотрібними термінами, визначеннями? Дайте вчителю вчити .
Іван Іванович
Мета у МОН одна - розумова деградація нації! Програми не спрощують, а міняють місцями теми - це вам підтвердить будь-який вчитель; на виконання домашнього завдання учні витрачають 5-7 і навіть більше годин; НУШ - навчання через гру - насправді гра без навчання; відсутність будь-якої відповідальності учнів та їх батьків; а тепер ще бездарно складене, безглузде ЗНО для вчителів з нікому непотрібними теоріями та визначеннями, яке призведе до масових звільнень! Звичайно, малоосвіченим-неосвіченим, хворим і заляканим народом легко керувати і маніпулювати! "Саме тому отара баранів ніколи не повстане проти тиранії чабана!"
Irina Pelts-Godovanets
Я в шоці. Пора ввести ЗНО для працівників міністерства. Програму дітям розгрузіть. Лікарі втікають, скоро і вчителі підуть.
Дора
Для Irina Pelts-Godovanets: вчителя остануцця.
Вчитель
Для Irina: Істину глаголите - бо ці інтелігенти і гадки не ймуть, що вони найбільші з поміж рабів.
Коментувати
Оксана
Я вчитель іноземних мов, пропрацювала у школі 19 років. У цій системі немає розвитку, попереду бачу лише "тупик". Тому звільнилися, не через ЗНО, а через сміхотворні зарплати і паперову марну роботу. Я, знаючи дві іноземні мови, думаю врешті маю себе поважати і не танцювати під дудку таких горе-фахівців.
Тетяна
Для Оксана: Я теж, тільки в мене стаж 18 років.
Коментувати
Яна
Это издевательство над учителями. Интересно, учитель кроме работы имеет право на собственную жизнь и отдых, Или мы должны быть роботами???
Іван
Придурки із МОНа,! яке має відношення знання основ методології науково-педагогічних досліджень до педагогічної діяльності???
Тур
"Учні, радійте і відпочивайте - вчитель пішов на навчання!".
Тур
На МОН маса помилок висить і ніхто їх не поспішає виправляти! Далі продовжувати!?
Фуфайкін
Для Тур: давай!
Коментувати
Лора
Шановні педагоги, нас завжди вважали найбільшим лекторатом на виборах; найсвідомішою толпою на урочистостях; найкультурнішою масою суспільства.. а взагалі гравці робили ставки на нас багато десятеліть. Скільки нами будуть грати в рулетку? Хто нам нав"язує нові правила без правил? Ті ,які закінчили "нікчемну школу і виші". Як ми можемо довіряти свої долі людям, які самі не пройшли жодної сертифікації? Риба гниє з голови.. Спочатку, шановні міністри та псевдопедагоги, чекаємо повної і беззаперечної здачі заліку на вашу профпредатність і компетентність (у відкритому онлайнрежимі) ..потім ви створюєте умови в школах, які хоча б на 40% відповідали високим освітнім стандартам.. А далі.. ми подивимось, як заспіваєте. Раніше студенти приходили до мене на педпрактику і молили Бога, щоб їм пощастило працювати в школі. А зараз кажуть, що не дай Бог ....(здогадайтесь самі).
Тая
Для Лора: Ви учитель? Чому так багато помилок?
Вчитель
Тому, що в першу чергу ми - люди, і маємо право на помилки у неробочий час, і на емоції, і напитися, і послати ... Вчитель це що уже якесь прокляття, що не дає права на поиилки, на особисте життя. От у мене смартфон дешевий, у якого сннсор глючтть.
Нінель
Для Тая: а у вас?
Коментувати
Ольга
Я все це вивчила і здала в інституті.Я хочу вчити дітей.А працівники МОН хочуть всидіти в своїх затишних кабінетах.Пропоную влаштувати ЗНО працівникам МОН одразу після перевірки 120зошитів щодня та 5уроків!Скільки можна!!!!
cos
Як МОН вже задрали зі своїм ЗНО. Давайте кожний рік будемо тестувати Президента України, Гриневич, всі міністерства, всіх народних депутатів на профпридатність. А ще краще у незалежного непідкупного психіатра. Провели ЗНО перед вступом до університету- досить знущатися над вчителями.
ПЕДАГОГ
Ну що сказати, з приводу прочитаного. Для себе зрозуміла наступне: до сьогодні чесно всі роки працювала для того, щоб зацікавити учня, щоб навчити його. Завтра видрукую прект документу і чесно, як у студентські роки, буду ще раз повторяти (щоб, не дай Бог, не забула щось із вищепрочитаного !!!), адже у 2020 році йду на чергову атестацію. І нехай тепер учні зачекають, допоки я не здам ЗНО, бо для мене це дуже важливо. Адже я насамперед маю захистити свою честь, бо всі роки у мене вірили батьки і діти, якже мені їх сьогодні підвести. Ні, не можу!!!. Тому йду вчитися -- а ви почекайте. Колись та й повернуся....
Ясочка
Для ПЕДАГОГ: налякала!
Андрій
А нащо Вам для чергової атестації друкувати цей документ
Коментувати
вчитель 2018
Конспект уроку - довільна форма, планування за бажанням вчителя, вибір форм , методів - враховуючи клас, структура уроку - "творча скарбниця" з досвіду роботи вчителя!!! Програми на вибір і авторські, "фінська" школа!!! А нам тепер пропонують "" Взаємодія з профільними фахівцями щодо планування освітнього процесу. Завдання та обов’язки профільних фахівців, необхідні для планування та організації педагогічного впливу на учнів та/або учнівський колектив"." Календарно-тематичний план; план-конспект навчального заняття (уроку, екскурсії, дослідницького, проектного заняття тощо), план виховної роботи; план професійного саморозвитку вчителя".Назад в 70-ті
Іра
Країно! Ти зійшла з розуму! За таку платню ви бажаєте перевіряти мучеників. Самі не пробували. Єдина радість - вибори. Може зміниться міністерство.
Наталі
Дибільні вчителі дивуються дибільності дітей. Дибільна "ура" ніяк не просуне свого поверх дибільного рота до державної кормушки. Однозначно - будь який президент є дибіл, оскількі є представником усіх інших дибіліів.
Павлик
Що тобі заземлення?
cos
Для Іра: Сумніваюся- Порошенко продовжить воєнний стан, аби виборів не проводити в Україні. Вже Турчинов каже, що будуть військові їздити біля керченського півострова. Мабуть думають якусь провокацію зробити, аби продовжити воєнний стан.
Коментувати
Лара Ф.
Єдине зауваження - Перевірка МОН на наявність здоровогт глузду. Вчителів по школах не вистачає. Збіжать і ті, що зараз працюють.
Ірина
Так як працює НУШ - .... так і буде працювати сертифікація. Обмивання коштів і все