МОН планує оцінювати успішність освітньої політики

Лілія Гриневич повідомила, що МОН планує проводити систематичні моніторингові дослідження

МОН планує оцінювати успішність освітньої політики

Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Міністерство освіти планує проводити систематичні моніторингові дослідження, що забезпечуватимуть зворотній зв’язок та спонукатимуть до коригування рішень. Про це вона сказала під час виступу на Форумі «Освітні вимірювання в контексті Нової української школи».

За її словами, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднить п'ять звітів за підсумками моніторингового дослідження початкової школи, яке проводилося навесні цього року.

«Оцінювати мають не лише учнів та вчителів, а й успішність освітньої політики. Для цього потрібні систематичні моніторингові дослідження, які слугують зворотнім зв’язком та спонукають до коригування рішень. І ми цю практику започаткували – навесні 2018 року вперше було проведено моніторинг. Його проводили серед випускників початкової школи – четвертокласників. Це логічне рішення, враховуючи, що реформа НУШ порічна і зараз сконцентрована саме на початковій школі. Цьогоріч ми виміряли результати дітей, які навчаються у старій школі. Потім – у 2020, у 2022 та у 2024 роках – ми продовжимо моніторинг для формування розуміння того, як реформа впливає на навчальні досягнення дітей», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона пояснила, що за результатами моніторингу передусім буде оприлюднено звіт щодо методології та технології дослідження – 28 грудня. Рівно за місяць УЦОЯО розмістить результати моніторингу з розвитку математичної компетентності, ще за місяць – з читання, у березні – щодо передумов і результатів навчання.

«Останнім – 28 квітня 2019 року – буде оприлюднено звіт на тему «Булінг у початковій школі».  Попередній аналіз моніторингу показав, що можна говорити про кореляцію між результатами навчання та тим, чи зазнає дитина цькування. Якщо це матиме підтвердження, можливо, для цього потрібно буде уточнююче дослідження, такий висновок може стати стимулом для коригування освітньої політики, а головне – вказати напрям, в якому ми маємо рухатися в цьому питанні», – повідомила міністр.

Освіта.ua
13.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Потрібен ще один департамент. Бо без моніторингу ніяк.
Я
Суццільний моніторинг, оцінювання, моніторинг, як наслідок, звітність, звітність... А коли замість моніторингу буде дієва допомога, і не тільки матеріальна, а методична також, і не у вигляді перевірок і безкінечних звітів, а у вигляді рекомендацій, допомоги вчителю і т.д.? Та хоча б щоб просто залишили у спокої вчителів та учнів і не заважали прцювати.
Правдоруб
Швидше б вже провести вибори і позбутися цих недолугих соросівських ідіотів! Дивився на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат". В ньому дуже добре показано, що відбувається в нашій державі і пояснюється, чому так відбувається. Рекомендую подивитися!
Я
Для Правдоруб: ви справді думаєте, що після виборів щось зміниться? І що такі як ми з вами можемо якось вплинути та те, хто прийде до влади!? Прийде той, хто треба, і буде продовжувати те, що не доробили їх " папереднікі"
Коментувати
Ніколас
Пані Міністр! Щоб знати чи є освітня політика успішною, треба регулярно отримувати інформацію з місць і не через чиновників області чи району (бо вони брешуть заради своїх рейтингів), а безпосередньо із закладів освіти . І робити це треба швидко і в електронному виді. В харківській області чиновники заявили про успішний старт НУШ. Але до сьогоднішнього дня школи не отримали ні дидактичних матеріалів, ні потрібних меблів. Не обладнано і робоче місце вчителя. А вже кінець І семестру. Коли закінчиться брехня в освіті? Як можна оцінювати учня чи вчителя коли про НУШ тільки розмови?
Лисий
Для Ніколас: Ця пані ввійде в історію України як самий недолугий міністр освіти.
Коментувати